Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Moze Dorota mówiła o preventive care. :-P przy dobrych ubezpieczeniach są w 100% za darmo.

Pod warunkiem ze nie jest to "First doctor visit" gdzie za przyjemmnosc wypelnienie kwestionariusza o stanie Twojego zdrowia kasuja Cie $150 - wliczajac znizke za "in-network"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli chodzi o podatki i inne opłaty od "pensji", to w ramach E-2 visa zasadniczo będe płacić tylko podatek dochodowy (w ramach wypłacanej dywidendy) oraz ewentualny sales-tax w ramach samej spółki. Jako alien i pratner w spółce LLC nie podlegam żadnym dodatkowym opłatom w stylu Social Service and Medicare.

W przypadku NNW, koszty leczenia pokryje mi ubezpieczenie wykupione w Polsce (1000zł.rok, w sytuacji, gdy wykorzystam całkowicie kwote ubezpieczenia, to mogę je ponownie wykupić za 1000zł).

Jeśli chodzi o podstawową opiekę, czy wizytę u specjalisty, to i tak wychodzi taniej.

Ja w Polsce płacę każdego miesiąca 1300zł/mc ZUS plus 1800 zł/rok prywatnego Medicoveru. A i tak dodatkowo jeszcze płacę za wizyty i badania, których Medicover nie obejmuje.

Także cóż...każdy sam może ocenić, co bardziej i gdzie się opłaca ale nie będę się spierać ;). Gdyby było tak fatalnie, to przecież byście w U.S. nie mieszkali ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podatki i inne opłaty od "pensji", to w ramach E-2 visa zasadniczo będe płacić tylko podatek dochodowy (w ramach wypłacanej dywidendy) oraz ewentualny sales-tax w ramach samej spółki. Jako alien i pratner w spółce LLC nie podlegam żadnym dodatkowym opłatom w stylu Social Service and Medicare.

W przypadku NNW, koszty leczenia pokryje mi ubezpieczenie wykupione w Polsce (1000zł.rok, w sytuacji, gdy wykorzystam całkowicie kwote ubezpieczenia, to mogę je ponownie wykupić za 1000zł).

Jeśli chodzi o podstawową opiekę, czy wizytę u specjalisty, to i tak wychodzi taniej.

Ja w Polsce płacę każdego miesiąca 1300zł/mc ZUS plus 1800 zł/rok prywatnego Medicoveru. A i tak dodatkowo jeszcze płacę za wizyty i badania, których Medicover nie obejmuje.

Także cóż...każdy sam może ocenić, co bardziej i gdzie się opłaca ale nie będę się spierać ;). Gdyby było tak fatalnie, to przecież byście w U.S. nie mieszkali ;).

Ja mam taką radę, zdobądź E-2, przyjedź, będziemy gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tym jednym spośród tych, którym udało się wylosować wstępnie Zieloną Kartę. Mój CN to 11xxx i stąd moje pytanie kiedy mogę spodziewać się rozmowy w ambasadzie? Drugim pytaniem jest to, że 1,5 miesiąca temu urodziło mi się dziecko i co w związku z tym powinienem zrobić? Nie mamy jeszcze ślubu z narzeczoną i wiem, żeby i ona dostała zieloną kartę musimy mieć ślub. Czy w przypadku dziecka i narzeczonej powinienem złożyć wniosek DS-260 czy poczekać do rozmowy w ambasadzie i dopiero wtedy załatwiać wszystkie formalności z tym związane.

Dzięki za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dziecka i wygranej :)

Jak będziesz mieć rozmowę to do czasu rozmowy musisz mieć ślub i poinformować KCC lub też Ambasadę o tym fakcie wtedy Twoja żona będzie mogła zrobić badania i razem będziecie na rozmowie.

Co do dziecka to się dowiesz pisząc do Ambasady w sprawie badań medycznych

Możesz w najbliższym czasie wyslac ds jak już będziecie mieć ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dziecka i wygranej :)

Jak będziesz mieć rozmowę to do czasu rozmowy musisz mieć ślub i poinformować KCC lub też Ambasadę o tym fakcie wtedy Twoja żona będzie mogła zrobić badania i razem będziecie na rozmowie.

Co do dziecka to się dowiesz pisząc do Ambasady w sprawie badań medycznych

Możesz w najbliższym czasie wyslac ds jak już będziecie mieć ślub.

Dzięki sly6 za informacje i gratulacje :D a co w przypadku gdy już wysłałem wniosek DS-260? Rozumiem, że można napisać do KCC o odblokowanie i ponowne wypełnienie poprawie wniosku ale czy moja przyszła żona po ślubie nie będzie musiała złożyć wniosku DS-260 oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...