Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

a jak juz wyjezdzacie do usa i szukacie pracy to macie tlumaczenia swiadectwa i dyplomu szkoly na angielski no nie?

Zależy jaka branża, żeby dyplom mieć uznany w zawodzie typu lekarz to oficjalną drogą musi być uznany w USA (zapomniałem słowa jak to się nazywa).

W moim przypadku pracodawca nie chciał żadnych dyplomów czy świadectw oglądać - tylko 2 dni praktycznego interview zrobił (prawie 20h - płatne).

Jeszcze się nie spotkałem aby w moim przypadku chcieli dyplomy oglądać na jakimkolwiek interview czy to w Kanadzie czy w USA. A tych interview w sumie z 20 przerobiłem.

Najważniejsze to referencje (jeśli aplikujesz na pozycję wyższą niż entry level), ale to i tak w tym momencie jak nie masz na papierze a masz z Ameryki Północnej to dajesz numery telefonów i dzwonią. Jeśli z Polski to lepiej mieć na papierze po angielsku. Ja dawałem zawsze dwa numery do Kanady i jeden do PL - do Kanady zawsze dzwonili, do Polski nigdy (choć jeden Polako-Kanadyjczyk usilnie mówił, że zadzwoni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z aktem urodzenia do ślubu to nie wiem :) nie przerabiałem tematu :)

Jak z Chin kabelki, ładowarki do iPhone'a do Kanady zamówiłem to bez cła się obyło, podobnie jak ojciec mi paczkę ze 2 razy przysłał (jakieś pierdoły typu kalendarz, bluza, czapka, itp) to też bez cła się obyło ale w Kanadzie.

W USA nie dostawałem paczek zagranicznych. Jedyne co, to bawiłem się w import auta z Kanady. Trochę zabawy było (jak ktoś chce to napiszę jak to przebiega dokładnie) lecz z cła zostałem zwolniony (chyba przez to, że import z Kanady i auto wyprodukowane w Michigan, ale wyprodukowane na rynek poza USA). Ale cło to jedno (federalne) a sales/use tax to drugie (stanowe) i tak w przypadku auta to mogą usilnie chcieć by to zapłacić przy rejestracji... Tak samo jak kupujesz TV przez internet z powiedzmy Nevady, a zamawiasz do Chicago to sprzedawca powinien naliczyć sales tax zgodny z Chicago a nie wysyłać tax free... Więc teoretycznie może zaistnieć sytuacja, że cło będzie 0%, lecz naliczą lokalny sales/use tax urzędnicy wg adresu przeznaczenia...

Ale tak jak wcześniej napisałem, tematu paczek do USA wcześniej nie przerabiałem i nie znam się na tym dokładnie, a tym bardziej ze strony praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie chcę tworzyć nowego wątku a przyznam, że cięzko jest znaleźć odpowiedzi poprzez "szukaj" a skoro tutaj wypowiadają się osoby, które brały udział w loterii, to zapewne mają wiedzę, której szukam.

Chodzi mi o formularz I-485 i Part 2. Application Type, nic za bardzo nie pasuje do Green Card Lottery więc nie jestem pewna, czy należy zaznaczyć odpowiedź "other" i dopisać "Diversity Visa Lottery 2018"?

Druga rzecz, to court record - trzeba załączyć zaświadczenie o nie karalności tylko z kartoteki kryminalnej, czy również nieletnich? Bo pytania niby mówią "Have you ever" natomiast np. w Kanadzie chodzi tylko o kartotekę kryminalną więc nie wiem, czy brać zaświadczenia o niekaralności od początku życia, czy tylko od "dorosłości"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty robisz AOSa z loterii?

Jeszcze nie było DV 2018.

Nie wiem co to AOS.

Wiem, że jeszcze nie było ale staram się zgromadzić jak najwięcej informacji, żeby dobrze się przygotować do wypełniania wniosków.

Póki co, to wiem tyle, że na tej (https://www.dvlottery.state.gov/) stronie "coś" się pokaże, gdy aplikowanie będzie już możliwe i jak rozumiem, to w tym momencie trzeba będzie załączyć formularz I-485 (?).

Wiem, że pytanie odnośnie "court record" dotyczy już dalszych części ale też jest to istotne. Czas wbrew pozorom bardzo szybko leci i te kilka miesięcy, to mało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to AOS.

Wiem, że jeszcze nie było ale staram się zgromadzić jak najwięcej informacji, żeby dobrze się przygotować do wypełniania wniosków.

Póki co, to wiem tyle, że na tej (https://www.dvlottery.state.gov/) stronie "coś" się pokaże, gdy aplikowanie będzie już możliwe i jak rozumiem, to w tym momencie trzeba będzie załączyć formularz I-485 (?).

Wiem, że pytanie odnośnie "court record" dotyczy już dalszych części ale też jest to istotne. Czas wbrew pozorom bardzo szybko leci i te kilka miesięcy, to mało ;).

AOS to Adjustment Of Status, czyli to, do czego służy druk I-485, który przywołałaś.

A na stronie, którą podałaś, to "coś" pokaże się na początku października. I będzie dostępne do początku listopada.

W żadnym momencie nie trzeba tam dołączać żadnego formularza. Należy tylko wypełnić zgłoszenie do loterii wizowej.

Losowanie odbywa się w maju kolejnego roku. Po wylosowaniu trzeba wypełnić inny formularz, ale o tym już było, nie tylko w tym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...