Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie mam pytanie, jak wypełnilem ds260 jako główny aplikant podalem małżonke dzieci. Dostałem na mail potwierdzie że przyjęli zgloszenie i teraz pytanie. Loguje się dzisiaj ponownie na stronie zgloszeniowej i widnieje tak ja jako główny aplikant wniosek ZAKOŃCZONY a przy żonie i dzieciach że NIE ROZPOCZĄŁ. Przecież we wniosku podawałem ich dane zamieszkanie itp. Jak to interpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Panie i Panowie mam pytanie, jak wypełnilem ds260 jako główny aplikant podalem małżonke dzieci. Dostałem na mail potwierdzie że przyjęli zgloszenie i teraz pytanie. Loguje się dzisiaj ponownie na stronie zgloszeniowej i widnieje tak ja jako główny aplikant wniosek ZAKOŃCZONY a przy żonie i dzieciach że NIE ROZPOCZĄŁ. Przecież we wniosku podawałem ich dane zamieszkanie itp. Jak to interpretować?

Musisz dla każdego z osobna wypelnic wszystkie te dane, zona jako suppose I dziecko, a nie tylko w swoim wniosku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ponownie ja, z racji tej że 5 grudnia rozmowa mam parę pytań:
Jak rozumiem pierwsze co najlepiej zrobić to założyć konto na ustraveldocs.com następnie złożyć wniosek online na kuriera, który dostarczy mi paszport, następnie wybrać zaświadczenie o niekaralności, zrobić badania i przygotować resztę papierów, i jak rozumiem nie muszę nic tłumaczyć, świadectwa maturalnego i aktu urodzenia etc. bo mam je po polsku (wiem że wcześniej pisaliście że nie trzeba ale po prostu chce tu napisać swój tok rozumowania żeby w razie jakiejś mojej złej oceny sytuacji ktoś to wychwycił :) )
Kolejny problem to dokumenty finansowe ponieważ jak wcześniej pisałem moim gwarantem ma być znajomy mojej rodziny który mi pomoże na miejscu, na stronie piszę coś takiego "dowody na to, że rodzina lub znajomi z USA zamierzają udzielić wsparcia w początkowym okresie pobytu w USA (list lub formularz I-134); lub kombinację wymienionych wyżej dowodów." Więc jeśli ten znajomy wystawi mi ten lis ze swoimi danymi oraz moimi i zdaniem że mi pomoże na początku, to wystarczy? czy musi być to jakoś notarialnie zaświadczone bo teoretycznie taką kartkę i sam mógł bym zrobić bez wiedzy 2 osoby.
Kolejne moje pytanie jest na razie czysto teoretyczne bo muszę najpierw dostać tą wizę ale mam problem ponieważ jestem teraz na 3 roku studiów licencjackich zaocznie i chciał bym je skończyć i tu jest problem bo jak bym chciał np polecieć w lutym (mieszczę się w terminie 6 miesięcy) do USA żeby aktywować kartę np na miesiąc poczekać aż dostanę GC i wrócić np w marcu i zostać w Polsce do obrony czyli do czerwca początku lipca (okres w Polsce 3-4m ) i tam wrócić to muszę wyrabiać biały paszport czy mnie wpuszczą bez problemów, a co ważniejsze jak to przedstawić konsulowi bo w ds pisałem że jeszcze obecnie studiuję a na pewno padnie pytanie o to co teraz robię i co będę chciał robić w USA
Tak więc to tyle na razie jeśli chodzi o moje wątpliwości, przepraszam za powielanie tematów ale po prostu można kolokwialnie powiedzieć sram w gacie i boje się że coś spiep... i szansa na realizowanie marzeń przejdzie mi koło nosa, tak więc z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak taki list pomoże a wychwycą ze ściemniasz. Malo kto umie dobrze kłamać :)

Mówisz o przyszlosci w USA a nie o tym co w Polsce ;)

Jeśli faktycznie będziesz w Polsce tyle czasu to nie wyrabiasz takiego paszportu bo na odciski palców poczekasz dłużej niż 1 miesiąc aby wyrobić ten paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej,



Mam pytanie trochę pokrewne do tematu poruszanego na Loteria Wizowa 2018.



Czy ktoś z wylosowanych w DV 2017 lub 2016 ponownie użyli zdjęcia z poprzedniego roku. Widziałem kilka starszych komentarzy ze podobno było ok ale czy ktoś ma jakieś doświadczenie w ostatnich latach w tej kwestii. Czy np. konsul w czasie rozmowy robił z tego tytułu problem?



Wiem ze od 2018 napisali ze wiąże się to z dyskwalifikacją.



Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...