Jump to content

Recommended Posts

• Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No jeśli po tych wszystkich postach i podanych rządowych linkach nadal nie wiesz...no to ja już nic na to poradzić nie mogę... Ale trochę przypomniały mi się tutaj moje pierwsze lata... pomaganie

To nie jest prawda. Status osiedlony (settled status) otrzymają osoby które udowodnią rezydencje (przynajmniej 5 lat pobytu). Status... przed-osiedlony (?)... pre-settled status, otrzymają wszysc

No nie! Zastanawiam się w którym punkcie się gubisz..?... Wiesz, ze są dwa rodzaje osiedlenia które mozna otrzymac, nie? Status osiedleńca (settled), i ten "tymczasowy", czy raczej  - w dosłowny

Trump przebywa w Szkocji. Lokalni zartuja, ze trzeba go poprosic o wybudowanie muru i odgrodzic sie od Anglikow...

A na powaznie, to konca niestabilnosci nie widac. Wyglada na to, ze bedzie kolejne referendum niepodleglosciowe w Szkocji, co obecnie moze tylko pogorszyc i tak trudna sytuacje UK. Bo malo jest rzeczy gorszych od nieustajacej niepewnosci.

• 4 years later...

Mam pytanie do osób orientujących się w temacie lub/i przebywających w GB. 

Jak na dzień dzisiejszy wygląda wyjście GB z unii? Czy Polacy mogą jechać tam do pracy jeszcze?

Najprościej jest wejść na jakieś polskie forum w UK i popytać u źródła. Np. www.mojawyspa.co.uk

Wg mojej wiedzy do końca roku jeszcze można, ale po co? Gospodarka w UK stacza się. 

Dzięki.

Może i można pojechać, ale czytałam, że po brexicie tylko ci z obywatelstwem zostają ;/

Nie wiem czy to prawda. 

Po co? Wyjazd do USA kosztuje. Trzeba zarobić - z tego co tu czytałam fortunę :)

50 minut temu, ViWolf napisał:

czytałam, że po brexicie tylko ci z obywatelstwem zostają ;/

Bzdura.

Po co? Wyjazd do USA kosztuje. Trzeba zarobić - z tego co tu czytałam fortunę 

Prawda.:)