Skocz do zawartości

Pracodawca Chętny Do Pomocy Przy Ubieganiu Się O Wizę - Jak Postąpić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

to mój pierwszy post na forum :)

Mam kontakt z jedną firmą w USA, w której chciałbym pracować.

Pracodawca dał znać, że chętnie podpisze wszystkie niezbędne dokumenty, żebym mógł tam pojechać i zacząć u niego pracę.

Do wyjazdu jeszcze ponad rok, ale lubię mieć wszystko załatwione wcześniej i stąd moje pytanie:

o jaką wizę najlepiej się ubiegać i do czego będzie zobowiązany mój pracodawca? Z jakimi kosztami dla niego i dla mnie się to wiąże?

Myślałem właśnie o intership, ale nie jestem na 100% obcykany w temacie.

W USA chcę siedzieć jak najdłużej się da, a jak mi się spodoba, to oczywiście zostać na stałe.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Ekoiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

to mój pierwszy post na forum :)

Mam kontakt z jedną firmą w USA, w której chciałbym pracować.

Pracodawca dał znać, że chętnie podpisze wszystkie niezbędne dokumenty, żebym mógł tam pojechać i zacząć u niego pracę.

Do wyjazdu jeszcze ponad rok, ale lubię mieć wszystko załatwione wcześniej i stąd moje pytanie:

o jaką wizę najlepiej się ubiegać i do czego będzie zobowiązany mój pracodawca? Z jakimi kosztami dla niego i dla mnie się to wiąże?

Myślałem właśnie o intership, ale nie jestem na 100% obcykany w temacie.

W USA chcę siedzieć jak najdłużej się da, a jak mi się spodoba, to oczywiście zostać na stałe.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Ekoiks

Zalezy jaka to praca. Generalnie powinni zaczac od wynajecia prawnika, koszty dla nich to zwykle od $5k w gore w kwestii wizy pracowniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka to praca. Generalnie powinni zaczac od wynajecia prawnika, koszty dla nich to zwykle od $5k w gore w kwestii wizy pracowniczej.

Źle mnie zrozumiałeś lub źle ja coś napisałem. To ja mam sobie wszystko załatwić, on nie ma z tym żadnego doświadczenia, on po prostu chętnie podpisze wszelakie papiery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś lub źle ja coś napisałem. To ja mam sobie wszystko załatwić, on nie ma z tym żadnego doświadczenia, on po prostu chętnie podpisze wszelakie papiery :)

Nie, to zle rozumiesz jak dziala wiza pracownicza. Oferta pracy jaka dostales jest calkowicie bezwartosciowa - bo niemozliwa do zrealizowania. Pracodawca musi wykonac duza czesc pracy i poniesc koszty zeby dostac wize dla swojego pracownika. Ty w tym calym procesie jest praktycznie statysta. Takich ofert ludzie dostaja setki od pracodawcy calkowicie nieswiadomych jak wyglada sciaganie pracownika z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc amerykanow, w tym wiekszosc pracodawcow, nie ma zielonego pojecia o tym, co jest zwiazane ze sprowadzaniem cudzoziemcow do USA.

Kiedy sa doinformowani, sa zaszokowani jak to jest trudne i drogie, bo wszyscy sa przekonani, ze imigranci "zabieraja prace amerykanom" dzieki efektywnej propagandzie prawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

Jak pracodawca taki zainteresowany to niech wynajmie prawnika, ktory wszystko dla nich zalatwi, gdzie oni tylko podpisza dokumenty. Zaloze sie ze tez beda musieli troche spdzic nad tym czasu, ale to najlepsza metoda.

Proponuje znalezc samemu prawnika w okolicy pracodwacy, samemu pogadac z prawnikiem i dowiedziec sie co dokladnie pracodawca bedzie musial zrobic i podpisac i ile zaplacic za cala procedure. Wtedy mozesz zadzwonic do pracodawcy i przestawic mu jak ta cala sytuacja wyglada.

Tak samo jak wiza narzeczenska - dokument musi byc zainicjowany przez pracodawce z US - inaczej takich wnioskow byloby codziennie tysiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...