Skocz do zawartości

Zielona Karta? Nie Dla Mnie


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym mierzenie sily nabywczej czy jakosci zycia ciuchami i samochodami to pierwsza reakcja swiezych imigrantow ktorzy nie moga sie nadziwic jak tu jest zajebiscie. Jak po jakims czasie ogarna calosc kosztow zycia, zastanowia sie ile to odkladaja (jezeli w ogole) na przyszla emeryture, rozlicza sie z IRSem to im sie zwykle opinia troche zmienia...

Wiadomo ze masa rzeczy jest tu tanszych co wynika z wielkosci rynku.

W Polsce wiekszosc osob twierdzi ze emrytury to nie zobaczy. Chyba ze zdarzy sie cud i nagle polska waluta stanie sie silniejsza od funta to bedziemy mogli jakos zyc na emeryturze. A sila nabywcza bedzie pewienie i tak duzo mniejsza od dolara (chyba ze wydarzy sie cud). Stany oferuja emeryture federalna i to co sobie odlozysz wiec nie jest zle na spokojna emeryture w one dolar karajach powinno starczyc w Polsce pewnie tez.

A ogolnie to zyjemy tu i teraz wiec jakosc i standard zycia ma wielkie znaczenie bo nie wiemy w sumie ile pozyjemy wiec nie wiem w ogole o czym traktujesz w swoim poscie.

Ja bym tylko chcial zauwazyc ze produkty z outletow (a tam najprawdopobniej kupowales) to nie "normalne produkty".

???

a inna sprawa ze wielkosc rynku i konkurencja wymusza wyprzedaze i promocje. w macys jak trafisz na likiwidacje kolekcji to jestes w stanie kupic rzeczy po cenach promocyjnych . outlety to nie sklep "defekt" jak sugerujesz ale rozwin mysl jak mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co to znaczy ze nie sa to "normalne produkty" czego im brakuje?

Wiekszosc tego co jest w Outletach jest produkowana specjalnie dla outletow - nie kupisz tego w normalnych, firmowych sklepach. Brooks Brothers nawet specjalnie sie z tym nie kryje i ma specjalna linie ktora sprzedaje w outletach. Nie ta jakosc ogolnie rzecz biorac - nie ma nic w tym zlego oczywiscie, sam czasami cos tam kupie, tyle ze trzeba zdawac sobie sprawe skad sie ta niska cena bierze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum już pare lat z różnymi przerwami, ostatnio znowu zacząłem i coś mnie jednak pokusiło żeby założyc konto a dokładnie ten temat :)

Co do outletów tez słyszałem że firmy sie wycwaniły i tam robią specjalne wersje (tzn gorsze)

Ale wydaje mi się że idzie markowe ciuchy kupić naprawdę tanio ale jak są przecenione, i tak ja kupiłem buty nike (korki) które w polsce warte były około 350 zł, a ja kupiłem je za niecałe 40$ co za tym idzie w polsce dniówka 350zł to naprawde fajna kasa, a w stanach ? wydaje mi się że 3-4 roboczo godziny i już mamy takie buty. Dodam że korki słuzyły mi conajmniej 3-4 sezonów grania w pół amatorskich ligach, i mam porówanie że kupione w polsce na pewno by nie dały rady (mówie tu o tych tanich za 200-280 zł)

Co do ciuchów, ja akurat lubie a&f i uważam je za naprawde dobrą firmę, robi fajne ciuchy, sa drogie, ale na przecenach mozna naprawdę nieźle się odkupić, a jakościowo sa bardzo bardzo wysoko.

Także wydaje mi się że co do ciuchów ,, eletkronika itd USA górą ;)

Tez w pamięci mam jak podjeżdzamy na stacje tankujemy z rezerwy do pełną rav4, i płacimy tylko 28$, no w polsce to by się wogóle w głowie nie mieściło i znowu przeliczając na roboczogodziny nie ma się co dziwić dlaczego oni mają takie szalone silniki tam v6 v8 czy v12 (owszem w polsce tez są takie maszyny ale koszty utrzymania ich powalają :) )

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany oferuja emeryture federalna i to co sobie odlozysz wiec nie jest zle na spokojna emeryture w one dolar karajach powinno starczyc w Polsce pewnie tez.

Powodzenia jak zamierzasz zyc z Social Security :) Czytanie postow tych co niedawno przyjechali i naiwnosci z nich bijacej jest takie - odswierzajace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co interpretuje co to napisalem jak mu sie podoba . SSN, 401k ,i savings powinny starczyc. niczym nie roznie sie od innych w tym kraju.

Pozdrawiam serdecznie ale czytajcie uwazniej co napisalem.



Takż :)e wydaje mi się że co do ciuchów ,, eletkronika itd USA górą ;)

elektronika, ciuchy, buty, alkohol, restauracje,benzyna i codzinne zakupy tez wygladaja lepiej ale to trzeba jak i w Polsce wiedziec gdzie i co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie trzeba wiedzieć kiedy i gdzie kupować coś takiego :)

Z tym się zgodzę

to jest jeszcze jeden minus/plus ameryki marketing co kurde naprawde trzeba wziac wdech i wydech zeby zrobic zakupy po racjonajnej cenie i kupic co naprawde chce sie kupic a nie kupic ze akurat jest taniej.

i to jest zawsze zawgowzdka kupic jedna pepsi(ok 2litry) za 2 dolary czy moze 4 ( tez ok 2 litry) po dolarze ? bo akurat taka promocje wymyslili :D no ale co kraj to igrzyska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie dowiemy z waszych wypowiedzi ze takie firmy jak adidas i nike ecco tnf cloumbia itd to nie wiedza co robia :D

Frye to zupelnie nie moj styl.Francuski piesek ze mnie zaden.

Columbia to spoko ciuchy i w miarę niedrogie. Nike? Sorry, nie ma nic co by tłumaczyło ich cenę. Ani materiał, ani wykonanie. Płacisz za markę i najwyraźniej mylisz metkę z jakością. To że Frye to nie twój styl nie ma nic wspólnego z tą dyskusją, a już co ma do tego bycie "francuskim pieskiem" jest dla mnie nie do pojęcia ;)

Najprawdopodobniej jesteś dużo młodszy ode mnie i po prostu nie pamiętasz jak kiedyś szyto ubrania. Moja mama wciąż ma w szafie sukienki i płaszcze z lat 60-tych i 70-tych. Pomijając styl (no cóż, na pewno nie są modne) są tak zajebiście uszyte że wytrzymają pewnie jeszcze 50 lat w dobrym stanie. Obecnie robi się masówkę made in China i niestety, ale są to szmaty. Jak chcesz mieć dobre ciuchy to zapłacisz za nie b. dużo, takie są realia. Jak będziesz miał okazję to zobacz jak uszyte były skórzane kurtki Perfecto firmy Schott NYC z lat 70-tych. Te które są robione obecnie wciąż są znakomite, ale jakość spadła w porównaniu do lat ubiegłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...