Skocz do zawartości

Zielona Karta? Nie Dla Mnie


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym mierzenie sily nabywczej czy jakosci zycia ciuchami i samochodami to pierwsza reakcja swiezych imigrantow ktorzy nie moga sie nadziwic jak tu jest zajebiscie.

Każdy imigrant przez to przechodzi, leci do Express czy Marshall's i pieje jak tanio i "markowo" ;) Każdemu przechodzi po jakimś czasie, życie to nie tylko Nike i perfumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jackie to potem na co sie zwraca uwage ? Tutaj jest lepsze zycie i koniec kropka. Chyba za bardzo zescie sie tutaj zasiedzieli i kazdy stara sie byc unikatowy i manufakturowy a to oczywiscie kosztuje.

Pozatym dramatyzujesz. Frye to dobra marka i na pewno czasciowo manufakturowa ale za tym idzie cena wiec staje sie wyzsza połka za ktora sie placi i to normalne. W Polsce tez za takie luksusy zaplacisz. Butow recznie szytych nie dostaniesz w CCC czy Deichmanie a to sa sklepy gdzie jestes w stanie sie ubrac za przyslowiowy 1000zl.

Jak dla Ciebie nike to za niskie loty i modny badziew to nie mamy o czym rozmawiac. To dobra marka i ma wiele plusow i na pewno tandeta nie jest.

Ja Ci powiem ze spoko auta to jest Toyota, Ford czy Honda a Ty mi powiesz ze to pospolstwo i masowka a liczy sie Bentley i Royce Royce bo ma silnik robiony recznie.

nie dogadamy sie i nawet nie ma co probowac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Ciebie nike to za niskie loty i modny badziew to nie mamy o czym rozmawiac. To dobra marka i ma wiele plusow i na pewno tandeta nie jest.

Ja Ci powiem ze spoko auta to jest Toyota, Ford czy Honda a Ty mi powiesz ze to pospolstwo i masowka a liczy sie Bentley i Royce Royce bo ma silnik robiony recznie.

Pudło, mam Toyotę. Nie zamieniłabym na inne auto, stosunek jakości do ceny jest dobry. I o tym tutaj mowa. O tym że w CCC dobrych jakościowo butów nie kupisz też nie. Mówimy o świeżych imigrantach (i każdy z nas na tym forum takim był) którzy twierdzą że USA jest tanie bo można Nike kupić taniej niż w Polsce. Samymi najkami człek nie żyje ;) Na marginesie, Nike cieszy się jakąś kultową opinią wśród Polaków którzy przyjeżdżają do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło, mam Toyotę. Nie zamieniłabym na inne auto, stosunek jakości do ceny jest dobry. I o tym tutaj mowa. O tym że w CCC dobrych jakościowo butów nie kupisz też nie. Mówimy o świeżych imigrantach (i każdy z nas na tym forum takim był) którzy twierdzą że USA jest tanie bo można Nike kupić taniej niż w Polsce. Samymi najkami człek nie żyje ;) Na marginesie, Nike cieszy się jakąś kultową opinią wśród Polaków którzy przyjeżdżają do USA.

Jackie nie obraz sie ale ja zupelnie nie wiem jakie przeslanie niosa Twoje posty ?

Nie po to ktos marzy o wylosowaniu karty zeby zyc na takim poziomie jak w Polsce. Jak za przyslowiowego tysiaka nie jestem w stanie kupic sobie perfum czy butow takie jakie mi sie podobaja to daj mi sie nacieszyc tym modnym badziewiem bo to naprawde sprawia frajde podniesc standard swojego zycia. Ja rozumiem ze to nie Twoja polka ale zejdz troche na ziemie, niech kazdego cieszy to na co go stac.

moze Cie oswiecie ale Nike to amerykanska firma i nie jest popularna tylko wsrod rodakow. to swiatowy gigant a tutaj poprostu jest wiekszy wybor rodzajow i rozmiarow wiec moze dlatego sie ludzie nimi obkupuja.nie tylko polscy imigranci

ja sie dajej zastanawiam jak niby bede ewoluwowac w swiatopogladzie co bedzie sie liczyc to czy sasiad zielenieje na widok mojego jachtu przed domem ktorego bede uzywal raz na rok, czy kto wygra konkurs na najrowniej ostrzyzony trawnik w sasiedzcie ??

to sie raczej nie stanie

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tak serio ? "zadowolic wszystkich to zajecie dla agencji towarzyskich".

chyba wiadomo jaki to segment i jakie maja produkty porownuje ceny. przy takich cenach starczy i na buty do kosciola innych firm.

a jak kupie buty do kosciola to w czym mam grac w pile na hali czy murawie?

:))))))))) pozamiatal kolega pytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie nie obraz sie ale ja zupelnie nie wiem jakie przeslanie niosa Twoje posty ?

Nie po to ktos marzy o wylosowaniu karty zeby zyc na takim poziomie jak w Polsce. Jak za przyslowiowego tysiaka nie jestem w stanie kupic sobie perfum czy butow takie jakie mi sie podobaja to daj mi sie nacieszyc tym modnym badziewiem bo to naprawde sprawia frajde podniesc standard swojego zycia. Ja rozumiem ze to nie Twoja polka ale zejdz troche na ziemie, niech kazdego cieszy to na co go stac.

[cut]

ja sie dajej zastanawiam jak niby bede ewoluwowac w swiatopogladzie co bedzie sie liczyc to czy sasiad zielenieje na widok mojego jachtu przed domem ktorego bede uzywal raz na rok, czy kto wygra konkurs na najrowniej ostrzyzony trawnik w sasiedzcie ??

Nie wiem czemu odbierasz moje post jako atak i wywyższanie się, daleko mi do tego. Chodzi raczej o to że większość imigrantów do USA początkowo jest zachwycona "taniością" wielu rzeczy. Po jakimś czasie okazuje się że owszem, można sobie kupić perfumy i standardowe ciuchy, ale życie w USA jest o wiele droższe niż się z początku zdawało, bo nie bierze się pod uwagę wielu rzeczy których w Europie po prostu nie ma, jak ubezpieczenie zdrowotne, mieszkanie w dobrym rejonie by dzieci poszły do dobrej szkoły lub płacenie za szkołę prywatną, pożyczki studenckie itp. Fajnie podsumował to NewBetterBonio w wątku http://forum.usa.info.pl/topic/26080-usa-vs-uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tak serio ? "zadowolic wszystkich to zajecie dla agencji towarzyskich".

chyba wiadomo jaki to segment i jakie maja produkty porownuje ceny. przy takich cenach starczy i na buty do kosciola innych firm.

a jak kupie buty do kosciola to w czym mam grac w pile na hali czy murawie?

:))))))))) pozamiatal kolega pytaniem

bo się wszyscy napinają jakby z ciuchow skladal się swiat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...