Skocz do zawartości


Mateusz Komajda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 8.01.2017 o 21:05, Mateusz Komajda napisał:

Cześć wszystkim. Słuchajcie mam pytanie. Otóż koncze za kilka miesięcy gimnazjum i chciałbym być policjantem w USA. I sie zastanawiam jak to zrobić.

Oto mój plan:

Skończenie gimnazjum

Pójście do liceum

Wiza studencka

Studia w USA (4 lata)

Jakiś sposób na mieszkanie po prostu w USA ( tak aby być w USA 5 lat)

Następnie obywatelstwo USA ( w czasie 4 lat studiów branie udziału w konkursach o zieloną kartę)

Akademia policyjna 

Praca jako policjant.

 

Powiedzcie mi czy ten mój sposób jest ok. Czy cos pominalem. Chciałbym o odpowiedź bo mam jeszcze kilka pytań ale to później bo teraz nie chce zawracać głowy.

Pozdrawiam

 

Posiedz pare dni na forum i poczytaj jak to jest z tym wszystkim,....sam na wszystko poznajdujesz odpowiedzi...

Tak z ciekawosci: czemu policjant w USA ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ilya_ napisał:

Posiedz pare dni na forum i poczytaj jak to jest z tym wszystkim,....sam na wszystko poznajdujesz odpowiedzi...

Tak z ciekawosci: czemu policjant w USA ? 

No jak to, bo na filmach policjanci to sa tacy zaje***sci goscie..... Gosc nie czai ze zwykly policjant jezdzi stary Crown Viciem i jak cos pojdzie nie tak to ma duze szanse zarobic kulke.... Ale jak mialem 14 lat to tez bylem taki naiwny....

Ale w sumie czesto sie zdarza ze ktos wpada na forum i chce byc policjantem - w kraju w ktorym (wsrod cywilizowanych krajow, ruskich do nich nie zaliczam) policjantem jest chyba byc zdecydowanie najciezej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ilya_ said:

Posiedz pare dni na forum i poczytaj jak to jest z tym wszystkim,....sam na wszystko poznajdujesz odpowiedzi...

Tak z ciekawosci: czemu policjant w USA ? 

Bo ogólnie to chce być policjantem, nawet w Polsce, ale w Ameryce się nie patyczkuja i są dość wysokie zarobki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, nastaw się na to, że tam nie ma raczej przywilejów mundurowych, że w wieku 40 lat idziesz na emeryturę.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, ponieważ w USA służby mundurowe mają całą masę benefitow oraz rekompensat, której nie ma w innych krajach. Dla przykładu wojsko nie płaci podatku stanowego przy dokonywaniu zakupow w swoich sklepach/stacjach benzynowych, uprawnienia emerytalne mają po 20 latach służby, płatne urlopy, zwolnienia, pełna opieka medyczna, mieszkanie/dom na terenie bazy (a jeśli nie ma to zwrot kosztów najmu - zależy od stopnia) etc etc. Policja ma np możliwość wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych po służbie, ma benefity zdrowotne, mieszkania/domy służbowe, plany emerytalne, pełnopłatne urlopy etc. Znamienne jest, że egzamin z wf zdaje się tam tylko przy przyjęciu do służby i podczas szkoły/akademii, potem są tylko egzaminy ze strzelania/technik interwencji. Ilość płatnych zwolnień jest zależna od lat służby i rośnie do poziomu X po ok 10 latach (można kumulować rok do roku) po tym okresie nadwyżka przepada (brak kumulacji ponad tą ilość) ale uwaga - można ją przekazać innemu funkcjonariuszowi (który jeszcze nie ma max liczby dni) ;) Trzeba też podkreślić że mundurowi mają w USA dodatkowe niewymierne korzyści takie jak np. wejście na pokład samolotu bez kolejki, osobne kasy w niektórych parkach rozrywki, obsługę poza kolejnością w kinach/restauracjach, powszechny szacunek i wdzięczność społeczeństwa etc. etc.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, ponieważ w USA służby mundurowe mają całą masę benefitow oraz rekompensat, której nie ma w innych krajach. Dla przykładu wojsko nie płaci podatku stanowego przy dokonywaniu zakupow w swoich sklepach/stacjach benzynowych, uprawnienia emerytalne mają po 20 latach służby, płatne urlopy, zwolnienia, pełna opieka medyczna, mieszkanie/dom na terenie bazy (a jeśli nie ma to zwrot kosztów najmu - zależy od stopnia) etc etc. Policja ma np możliwość wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych po służbie, ma benefity zdrowotne, mieszkania/domy służbowe, plany emerytalne, pełnopłatne urlopy etc. Znamienne jest, że egzamin z wf zdaje się tam tylko przy przyjęciu do służby i podczas szkoły/akademii, potem są tylko egzaminy ze strzelania/technik interwencji. Ilość płatnych zwolnień jest zależna od lat służby i rośnie do poziomu X po ok 10 latach (można kumulować rok do roku) po tym okresie nadwyżka przepada (brak kumulacji ponad tą ilość) ale uwaga - można ją przekazać innemu funkcjonariuszowi (który jeszcze nie ma max liczby dni) Trzeba też podkreślić że mundurowi mają w USA dodatkowe niewymierne korzyści takie jak np. wejście na pokład samolotu bez kolejki, osobne kasy w niektórych parkach rozrywki, obsługę poza kolejnością w kinach/restauracjach, powszechny szacunek i wdzięczność społeczeństwa etc. etc.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Aż tak dobrze nie wiedziałem, że może tak być. Jedyne co spotkałem to najczęściej weterani, którzy jak piszesz mieli pierwszeństwo przed wszystkimi w kolejkach i ogólny szacunek.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...