Jump to content

Małoletni syn a GC


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Proszę uprzejmie o pomoc osoby obeznane w temacie:

Byliśmy w Stanach -wjazd na wizie turystycznej przesiedzianej 8 lat . Syn urodził się w stanach -wróciliśmy do Polski jednak chcemy bardzo wrócić .

Jedyna szansa to jak syn będzie w wieku 21 lat ( obecnie ma 16 ) tylko mam wątpliwości i proszę uprzejmie Państwa którzy  może  znają podobne przypadki

czy żyjąc w Polsce syn w wieku 21 lat będzie mógł  złożyć na nas petycje -czy raczej bedzie musiał wyjechac do Stanów i tam dopiero wystartować z procedurą?

Będę wdzięczna za odpowiedz.

Pozdrawiam Ala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przepraszam że cię wtrącę.Ciekawi mnie jak to jest z tym sponsorawoaniem pracowniczym:

1.Jeżeli dziecko nielegalnych imigrantów którzy wjechali na wizie turystycznej urodzi się w Stanach to jest Amerykaninem i dostaje obywatelstwo tak? Zatem jest już "nie do ruszenia" i może swobodnie wyjeżdżać i powracać do USA?

2.Załóżmy taką sytuację-nielagalnym urodziło się w Stanach dziecko,po pewnym czasie musieli pilnie wyjechać do swojej Ojczyzny z przyczyn rodzinnych(np.śmierć rodziców w Wietnamie).Małe dziecko zostawili na kilka dni pod opieką sąsiadki.Przy próbie powrotu nie wpuszczono ich już do USA-złamanie prawa imigracyjnego,dożywotni zakaz wjazdu do USA.Co teraz będzie z ich dzieckiem? Jak się z nim zobaczą? Czy nie istnieje jakiś wyjątek czy przepis który pozwoliłby im wrócić do USA bo zostawili tam pod opieką niepełnoletnie dziecko? Jeżeli będą chcieli zabrać swoje dziecko do Wietnamu to istnieje możliwość warunkowego wjazdu do USA na np.1 dzieć w celu zabrania dziecka,spakowania dobutku i opuszczania Stanów? Jeżeli zabrania się ponownego wjazdu takim rodzicom do Stanów czy możliwości jakiejś legalizacji pobytu to to jest dla mnie straszne barbarzyństwo.

3.Sponsorowanie rodzinne-załóżmy że Syn chce sponsorować Ojca-z jakimi to się niby wiąże obowiązkami dla tego syna? Do czego musi się zobowiązać? że ma utrzymywać Ojca? że ma mu wykupić ubezpieczenie zdrowotne? Trzeba pospisać zobowiązanie że będzie się utrzymywało członka rodziny? No to Syn podpisze i powie Ojcu żeby znalazł pracę na czarno/radził sobie sam.Nie rozumiem w jaki sposób ktoś ma wyegzekwować od Syna czy utrzymuje Ojca? Ojciec musiałby się poskarżyć w jakiejś instytucji? A jeżeli sponsor zobowiąże się do utrzymania członka rodziny i się z tego zobowiązania nie będzie wywiązywał to co się niby stanie? Jakie konsenkwencje czekają Syna?

Link to comment
Share on other sites

co do dziecka to jest rodzina zastępcza. A jak dziecko ściągnąć to pozostaje Sad i różne organizacje. Syn sponsoruje rodzica i podpisuje papiery. Jak Ojciec będzie na pomocy społecznej to rząd ściągnie od syna kasę. Ten czas się skróci gdy Ojciec zostanie obywatelem USA.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli  rodzice wyjadą, to nie ma żadnej możliwości powrotu. Ktoś może za ich zgodą przywieźć im dziecko , poza tym wyjeżdżając każdy średnio rozgarnięty będzie wiedział że nie wróci.

Dzieci mogą sponsorowac rodziców po ukończeniu 21 roku życia jeżeli spełniają wymagania (zarobki itd) i mają takie same obowiązki jak każdy inny sponsor - zwrot benefitow jeżeli o takie sponsorowany wystąpi.

Sponsorowanie nie ma nic wspólnego z utrzymywaniem rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Mógłbyś powiedzieć jakie są konkretnie obowiązki sponsora? jakieś przykłady? Znaczy że Ojciec może pozwać/żądać od syna żeby mu zaplacił za pobyt np.w szpitalu? albo żeby pokrył np koszt szyby którą Ojciec rozbił na przystanku? Sponsorowany może zrzucać odpowiedzialność na sponsora?

Nie widzę tu jakiejś szczególnej odpowiedzialności sponsora.Członkowie rodziny zazwyczaj nie odwalają numerów z chlaniem,bezdomnością i łażeniem po zapomogi więc bez większych obaw podpisał bym stosowne dokumenty i sponsorował krewnego.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...