Skocz do zawartości

Przesiadka, a bagaż


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic nie przezywam, a jeżeli ktoś pyta z przyjemnością odpowiem. Zrozum że niektórzy nie są tak obcykani jak ty, albo nie są na tyle światowi i oblatani a zapytanie nic ich nie kosztuje. 

I broń boże mam w tyłku czy w przeciągu 2h lotu dostane batonika, kanapkę czy będę siedziała o "suchym pysku".  

Natomiast najczęściej podróżuje z dość dużą ilością dość ciężkiego profesjonalnego sprzętu fotograficznego i dla mnie to jest to pierwszą a w zasadzie jedyną kwestia którą kieruje się w wyborze linii - uwierz mi, dla mnie ogromną różnicę robi sztywny limit 7kg czy 23 w bagażu podręcznym.  

A że przy okazji wszystko inne w tych liniach mi pasuje to dlaczego mam ich nie polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
21 minut temu, Cryptoniczny napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem miejsca. Brać przód ekonomicznej czy tył? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej stawić się do CBP (nie chcę stać 2h w kolejce). Na pewno wybiorę przy oknie, bo lubię widoki.

 

Wielkiej roznicy to przewaznie nie robi. Wiekszosc ludzi mozna i tak przegonic w drodze. A jak sie wysypia z innych lotow to sobie i tak postoisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Cryptoniczny napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem miejsca. Brać przód ekonomicznej czy tył? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej stawić się do CBP (nie chcę stać 2h w kolejce). Na pewno wybiorę przy oknie, bo lubię widoki.

Zawsze przod bo latwiej sie wydostac, nigdy przy oknie bo trudniej sie wydostac. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cryptoniczny napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem miejsca. Brać przód ekonomicznej czy tył? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej stawić się do CBP (nie chcę stać 2h w kolejce). Na pewno wybiorę przy oknie, bo lubię widoki.

Tylko tył :) jeśli lecisz sam - wybierz ostatnie siedzenia - masz więcej miejsca na nogi, nikogo za plecami a np w takim ostatnie 3 rzędy przy burtach są tylko 2 siedzeniowe - duża szansa, że będziesz miał oba dla siebie. Na lotnisku - tak jak @KaeR napisał, i tak przegonisz maszerujący tempem zombie tłum.

Możesz też zaczekać z wyborem miejsca aż do chek-in na lotnisku - czasem zdarza się, że samolot jest overbooked i taki KLM czy LH zaoferują Ci darmowy upgrade do Business :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Wow. Prawdziwy znawca budowy samolotów. We wszystkich tak jest?:D

No i wziął się i przyczepił :) w 747/777 masz 2 czy 3 ostatnie rzędy przy burtach 2 siedzeniowe, w A330/340 - generalnie w całym tylnym przedziale masz przy burtach po dwa siedzenia :)

I może nie znawca, ale dużo korzystam z tego środka transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kzielu napisał:

Zawsze przod bo latwiej sie wydostac, nigdy przy oknie bo trudniej sie wydostac. Ale co kto lubi.

Teraz jak większość linii zrobiła sobie economy plus czy inne premium to czy się siedzi na początku economy czy w połowie nie ma już prawie żadnego znaczenia. Jest się i tak w połowie stawki. Ale fakt, alejka ma duży wpływ. Ja zawsze w alejce, od środka, po lewej... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, lecę BA (obsługiwany przez AA, więc właściwie AA). Hmm, może to i dobry pomysł poczekać z rezerwacją miejsca... Myślicie, że over-booking możliwy? Na razie upatrzyłem sobie miejsce 40A (maksymalnie tył). Samolot B777-300ER American Airlines. Przy czym jest to lot bezpośrednio przed sezonem (25.06, a sezon 27.07), więc pewnie rozchwytywany jak "świeże bułeczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie miejsca w samolocie - jak i te przed wyjściami awaryjnym i mają "limited recline" więc branie takowych jest słabe ale co kto lubi...

 

Co do miejsc - seatguru.com

 

A co do overbookingu - zależy od linii ale upgrade do C zdarza się niezwykle rzadko, zwykle oferują vouchery - a jezeli kogoś upgrade'uja to najpierw tych że statusem. Wybieranie miejsca nic do tego nie ma i ogólnie jest dość idiotyczne bo na koniec będziesz siedział gdzieś w srodkowym rzędzie. Można debatować okno/przejście ale takiego co lubi siedzieć po środku jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...