Skocz do zawartości

Przesiadka, a bagaż


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Cryptoniczny napisał:

W tej chwili mam wybór Lufthansa, bądź British Airways. Czy warto dopłacić te 100 zł, żeby zasmakować tego niemieckiego "luksusu"? :P

Z przesiadką w Monachium, BA dalej LHR.

To zalezy ile jest dla kogo jest warte te 100 zl :)

Pamietaj ze w BA nie dostaniesz nic za darmo w drodze do Londynu i spowrotem (co najwyzej wode z kranu gdy stewardessy skoncza juz sprzedawac), a i na transatlantykach poobcinali ofertę, zatem moze to wez pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widzisz zdania są podzielone - ja bym bez zastanowienia wybrała BA i jak najkrótsza przesiadkę.  Jeżeli by ci się udało jakoś nie zdążyć (ja się wyrabiałam na LHR spokojnie w 40 min ale wiadomo że w PL mogą być jakieś opóźnienia) przebookoja cię na następny lot tego dnia -  jeżeli takiego nie ma dostaniesz hotel, shuttle, vocher na posiłki i lot następnego dnia. Także tutaj nie musisz się martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie... Przeczytałem, że w niektórych liniach (np. Emirates) trzeba mieć ze sobą kredytówkę, którą się płaciło. Ja nie mam takowej, więc zapłaciłem kartą rodzica. W BA znalazłem tylko zapis: 

Możemy korzystać z danych osobowych, które od Ciebie uzyskamy i które gromadzimy, w tym informacji na temat Twoich wcześniejszych zakupów oraz sposobu, w jaki korzystasz z naszych usług i urządzeń („Twoje dane osobowe”), dla potrzeb: 

  • weryfikacji i kontroli kart kredytowych oraz innych kart płatniczych;

Zaś w American Airlines (bo lot LHR->JFK i JFK->LHR jest codeshare) żadnego takiego przepisu nie znalazłem. Myślicie, że będę musiał zabrać ze sobą tę kartę, którą płaciłem...? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Moja rodzina leciala do mnie ostatnio BA i bardzo sobie chwalili. Z tego co pamietam to na lotach do Londynu i z Londynu tez mieli normalny serwis, jakis tam posilek i napoje. Wiec nie wiem, zmienilo sie cos od maja? 

Zmiany weszly na poczatku stycznia 2017. Na lotach krotko i sredniodystansowych wszystko jest teraz platne, od bagazu po kawe, herbate i wode. Jesli nie ma sie statusu w One World, to British Airways niczym sie juz nie rozni od Easy Jet'a czy Ryanair'a, oprocz ceny oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cryptoniczny napisał:

Mam tylko pytanie... Przeczytałem, że w niektórych liniach (np. Emirates) trzeba mieć ze sobą kredytówkę, którą się płaciło. Ja nie mam takowej, więc zapłaciłem kartą rodzica. W BA znalazłem tylko zapis: 

Możemy korzystać z danych osobowych, które od Ciebie uzyskamy i które gromadzimy, w tym informacji na temat Twoich wcześniejszych zakupów oraz sposobu, w jaki korzystasz z naszych usług i urządzeń („Twoje dane osobowe”), dla potrzeb: 

  • weryfikacji i kontroli kart kredytowych oraz innych kart płatniczych;

Zaś w American Airlines (bo lot LHR->JFK i JFK->LHR jest codeshare) żadnego takiego przepisu nie znalazłem. Myślicie, że będę musiał zabrać ze sobą tę kartę, którą płaciłem...? :/

Teoretycznie jest to mozliwe (kontrola przeciwdzialajaca oszustwom "internetowym"), w praktyce na Zachodzie nigdy sie tego nie stosuje.

Czasem zdaza sie to w liniach egzotycznych, a i to tez raczej jako wyjatek niz zasada, zatem nie ma sie czym przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia 2017 więc po zmianiach - leciałam własnie BA i Lotem - na olbrzymi plus tych pierwszych - zwłaszcza na locie transatlantyckim.   Ja nigdy z nimi problemu nie miałam czego nie mogę powiedziec o Air Italii, Air France itd.  Każdy ma jakieś tam swoje preferencje . 

 

Mi rowniez nikt nigdy nie kazał pokazywać karty - takze tu sie nie martw , nie ty pierwszy nie ostatni któremu rodzice płacili za bilet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, agatenka napisał:

Od stycznia 2017 więc po zmianiach - leciałam własnie BA i Lotem - na olbrzymi plus tych pierwszych - zwłaszcza na locie transatlantyckim.   Ja nigdy z nimi problemu nie miałam czego nie mogę powiedziec o Air Italii, Air France itd.  Każdy ma jakieś tam swoje preferencje .

A oczywiście, kazdy będzie miec odrębne zdanie i najwazniejsze aby wybrac co nam najbardziej odpowida. No i tez nie wyrabiac sobie zdania na podstawie pojedyńczych doswiadczen.

Leciałaś od 11 stycznia BA w Europie? Jak wyglądał serwis? Jestem czasem na Flyertalk i feedback jaki tam się regularnie pojawia jest dla BA dewastujący. Gdyby nie rezerwacje korporacyjne, silna obecnosc na Gatwick i faktyczny monopol na Heathrow to oni by juz dawno padli. Sam nie korzystałem z ich usług juz od jakichś pięciu lat, zatem opieram się na doświadczeniach innych i oficjalnych informacjach.

Jako człowiek który lubi zmiany, miałem to "nieszczęście", ze od razu wybrałem liniie/sojusz dla siebie najlepszy... KLM/AF/Delta. I teraz juz tak "utknąłem" bo nikt inny nie oferuje mi nic lepszego, zwłaszcza pod względem grafiku. KLM lata z trzykrotnie większej liczy lotnisk w UK niz tak zwane British Airways (a "tak zwane", bo poza stolicą często nazywane "London Airways"...), takze z mojej wioski na końcu europejskiego świata, zatem tu nie mam się nad czym zastanawiac.

Delta tez jest ok, choc American ostatnio próbuje się wybic. A z usług LOT-u, się przyznam, nigdy nie miałem okazji skorzystac.

Edycja: A Aiitalii to nikt nie lubi, chyba nawet sami Włosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie  te loty jak mrówka okres. To tylko kilka lub jak w moim przypadku kilkanaście godzin lotu. Czy koniecznie trzeba się w tym czasie napchać i nażłopać, najlepiej aż do bólu i za darmo. Dwa tygodnie pociągiem z Moskwy do Wladywostoku to jest podróż,  tam warunki są ważniejsze a nie słychać tyle płaczu.

Ktoś kto lata co tydzień to może pomarudzic a jeśli się leci raz na rok albo raz w zyciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...