Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

@kyyyx, mamy na wyjazd pół roku od daty spotkania z lekarzem (nie od daty wszystkich badań), rozmowa po angielsku, a jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to po dodaniu przez panie w konsulacie męża do sprawy trzeba wypełnić wniosek ds na niego i to wszystko.

Edytowane przez curly000

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

czas na wyjazd to 6 miesięcy od... w większości zdjęcie RTG jako, że jest to najwcześniejśniej zdobywany „dokument” z ograniczoną datą ważności.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 godzin temu, curly000 napisał:

@kyyyx, mamy na wyjazd pół roku od daty spotkania z lekarzem (nie od daty wszystkich badań), rozmowa po angielsku, a jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to po dodaniu przez panie w konsulacie męża do sprawy trzeba wypełnić wniosek ds na niego i to wszystko.

@curly000 a ile dni przed dostałaś powiadomienie o rozmowie z konsulem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Carlos78 badania (w tym RTG) mieliśmy w polowie listopada, natomiast wizytę u lekarza 21 grudnia. W paszporcie na wizie mamy datę napisaną do 20 czerwca więc wychodzi na to, że policzyli pół roku od daty u lekarza.

@kyyyx jakoś około 1,5 miesiąca przed.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minutes ago, kyyyx said:

@curly000 a ile dni przed dostałaś powiadomienie o rozmowie z konsulem?

Powiadomienia sa wysylane w drugiej polowie miesiaca, po wydaniu biuletynu wizowego. Czyli np. na marzec beda wysylac zaproszenia miedzy 15, a 31 stycznia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem wam, już pomału mam dość tych wszystkich formalności i płacenie za wszystko jak za zboże. 

Zostałem wylosowany w loterii wizowej. Dostałem 29 grudnia list o stawieniu się w Ambasadzie w Warszawie. na 30 stycznia. Dzwoniłem 3 stycznia do Krakowa pierw do lekarza odnoscnie wizyty, kobieta Mi kazała pierw dzwonić o badania. Pytam się Pani jak zrobię na dniach badania czy wyrobię się na termin 30 stycznia. Dostałem odpowiedź, że oczywiście się pan wyrobi. Byłem wczoraj na badaniach, krew, mocz, prześwietlenie. Dzwonię dziś do lekarza z informację, że zrobiłem wczoraj badania i chciałbym ustalić datę wizyty i dostałem informację, że dopiero 2 lutego mogę mieć wizytę, bo lekarz przyjmuje dopiero 23 stycznia ale wtedy na pewno nie bd wyników. I kwestia sczepień, że muszę wszystkie szczepienia zrobić, bo się liczą tylko te, które robiłem pół roku wcześniej. 

I zgłupiałem bo nie mam pojęcia co robić ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

54 minuty temu, Kamil Seternus napisał:

Powiem wam, już pomału mam dość tych wszystkich formalności i płacenie za wszystko jak za zboże. 

Zostałem wylosowany w loterii wizowej. Dostałem 29 grudnia list o stawieniu się w Ambasadzie w Warszawie. na 30 stycznia. Dzwoniłem 3 stycznia do Krakowa pierw do lekarza odnoscnie wizyty, kobieta Mi kazała pierw dzwonić o badania. Pytam się Pani jak zrobię na dniach badania czy wyrobię się na termin 30 stycznia. Dostałem odpowiedź, że oczywiście się pan wyrobi. Byłem wczoraj na badaniach, krew, mocz, prześwietlenie. Dzwonię dziś do lekarza z informację, że zrobiłem wczoraj badania i chciałbym ustalić datę wizyty i dostałem informację, że dopiero 2 lutego mogę mieć wizytę, bo lekarz przyjmuje dopiero 23 stycznia ale wtedy na pewno nie bd wyników. I kwestia sczepień, że muszę wszystkie szczepienia zrobić, bo się liczą tylko te, które robiłem pół roku wcześniej. 

I zgłupiałem bo nie mam pojęcia co robić ...

umawiaj się w warszawie lepiej, bedzie moze szybciej. w przypadku, gdyby i to nie zadzialalo, przedzwon do ambasady i przesun termin wizyty z konsulem. I trzecia opcja, idziesz na wizyte do konsula bez kompletnych badan, ktore potem musisz doniesc i twoja sprawa zostania wpisana na status AP (administrative procedure). Ale najlepiej zadzwonic do ambasady i zapytac co oni o tym sadza. 

Edytowane przez aktoto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Kamil Seternus mnie telefonicznie też poinformowano w Krakowie, że liczą się tylko szczepienia robione do pół roku ale lekarz widząc moją kartę szczepień stwierdził, że szczepienie na tężec które robione było ok 5 lat temu jest nadal aktualne i nie trzeba doszczepiać. Jedynie wcześniej przed wizytą zaszczepiłam się na grypę. A wszystkie szczepionki mogą Ci podać od razu przy wizycie lekarskiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem, że z numerem 19XXX nie mam się co martwić, bo do takich numerów dopiero będą wysyłane zaproszenia na rozmowę?

Mam jeszcze pytanie - byłem w USA na Work&Travel i miałem wyrobiony SSN. Oznacza to, że będę mógł szukać pracy od razu po przyjeździe do USA, tak? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Zielona karta jest Twoim pozwoleniem na pracę, a ponieważ masz już SSN, więc nie musisz na niego czekać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz