Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 19.08.2017 o 00:05, Sparrow napisał:

 

Jak by szło po staremu to moglibyśmy mieć rozmowę pewnie w kwiecień/maj a jak ma iść co 2600 to wypada czerwiec/lipiec

poczytałem trochę bloga britsimonsays.com Facet robi pogłebione analizy wszystkiego co z numerami jest zwiazane. Opierajac sie na nich nie sądzę, że będzie szło równo o 2600 co miesiąc, bo w poprzednich edycjach też nigdy nie szło po równo, tzn nie zwiększało się z kolejnym miesiącem o tyle samo numerów, Znaczenie ma tutaj teoria (powiązana z potwierdzającą się praktyką) tzw dziur w numerach. Np na 45 tys nadanych numerów w Europie, co drugi statystycznie jest martwy (aplikant został odrzucony przez komputer po sprawdzeniu np wniosku, zdjęcia itd). Z pozostałej połowy należy brać pod uwagę odsetek tych którzy zareagują na wylosowanie (wyślą ds 260, będą się kwalifikowali na rozmowę i na nią pójdą). W europie o ile dobrze pamiętam nie odpowiada prawie 40% procent wylosowanych (zmieniają zdanie, nie chcą ponosić kosztów itp). Z analiz dv2018 wynika, że Europa zgarnie w tym roku coś około 37 % wszystkich dostępnych wiz. Dla wysokich numerów pewnie jednak tych wiz nie wystarczy, ponieważ rozlosowano aż 116k szczęścliwców, więc Europa raczej nie będzie "current" pod koniec roku fiskalnego, a do tego, może się okazać tak, że wszyskie osoby z numerami początkowymi spełniają oczekiwania/wymagania, do tego chcą pojechać do USA i mają troje dzieci plus żonę lub męża i zabierają po kilka wiz na jeden case number. Jak będzie szło z numerami, to pokażą kolejne biuletyny wizowe, na razie nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju wydarzeń po pierwszym ogłoszeniu numerów do rozmów w konsulatach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tego co przewijało się tutaj na forum wynika, że jeśli osoba która została  wylosowała zabiera ze sobą rodzinę to z puli wiz schodzi tylko jedna. Mylę się?

W każdym razie tak jak mówisz pozostaje nam czekać na kolejne biuletyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sparrow napisał:

Z Tego co przewijało się tutaj na forum wynika, że jeśli osoba która została  wylosowała zabiera ze sobą rodzinę to z puli wiz schodzi tylko jedna. Mylę się?

W każdym razie tak jak mówisz pozostaje nam czekać na kolejne biuletyny

niestety mylisz sie. jesli dajmy  na to pan x wylosowal case number, a zabiera ze soba zone i 2 dzieci to w sumie ida na niego 4 wizy. Na stronie britsimonsays.com odkopalem kiedys dane za 2013 rok chyba, z ktorych wynika, ze wiekszosc Polakow w tamtym roku zabierala ze soba czlonkow rodziny i otrzymywala po 2-4 wizy. Jednoosobowych przypakow bylo stosunkowo najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede robil nowego tematu

Ogolnie sprawa ma sie tak, zostalem wylosowany w Loterii 2018, jesli wszystko pojdzie ok, to ile czasu mam na landing w USA , (obecnie studiuje i studia koncze w 2019r, a nie chce stracic tej GC, chce dokonczyc studia i wyjechac) Czy po otrzymaniu odp ze GC zostala przyznana, jak dlugo moge "zwlekac" z pojawieniem sie na granicy ? dodatkowo, czy jesli wlece do USA zeby "aktywowac" GC, i wroce do PL dokonczyc studia, to wystarczy ze zawnioskuje o bialy paszport zeby nie utracic GC ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Joanna30 said:

Na wlot po rozmowie w ambasadzie masz 180 dni. A dokładniej ten czas liczy się od badań. Zresztą datę ważności wizy będziesz miał określoną w paszporcie.

I tak, możesz zawnioskować o biały paszport, choć nie dostaniesz go "od ręki".

Czyli od dnia wynikow badan ma 180 dni na pokazanie sie na granicy USA, i wtedy dostane ta wlepke ktora na rok mi zastepuje GC, a o bialy paszport musze wnioskowac przebywajac w USA ? czy moge zlozyc wniosek w USA i wyjechac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weststarr napisał:

Czyli od dnia wynikow badan ma 180 dni na pokazanie sie na granicy USA, i wtedy dostane ta wlepke ktora na rok mi zastepuje GC, a o bialy paszport musze wnioskowac przebywajac w USA ? czy moge zlozyc wniosek w USA i wyjechac ? 

Doprecyzuję, termin dr facto biegnie od dnia wykonania RTG klatki. Jeśli zrobisz prześwietlenie na miesiąc przed wizytą u lekarza, skróci on ważność badań do 5 miesięcy co z kolei znajdzie odbicie w terminie ważności w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie czy orientuje się ktoś wybieram się na badania do CenterMed Clinic natomiast z tego co się dowiedziałem mają umowę tylko do października czy to może przeszkodzić w uzyskaniu wizy skoro spotkanie mam w październiku i teoretycznie będę miał badania z jednostki która może nie mieć już umowy z ambasadą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...