Skocz do zawartości

Opłata za zielona kartę,zmiana adresu itd


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.08.2018 o 01:02, kyyyx napisał:

@scarab kiedy wylądowałes? Jak wyglądała odprawa i rozmowa z urzędnikiem? My ruszamy 29tego sierpnia.

We wtorek :) Rozmowa po przylocie wyglądała tak, że zacząłem mówić do urzędnika po angielsku, po czym on nagle odpowiedział mi "dzień dobry" :D  Okazało się, że jego rodzice wyjechali do USA gdy był jeszcze dzieckiem, rozmowa była bardzo przyjemna, więcej o tutejszej Polonii niż samych papierach :) 

Edytowane przez scarab
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 07:55, sly6 napisał:

Tutaj możesz poprawić adres też jeśli urzędnik tego nie zrobił. 

https://www.uscis.gov/file-online/uscis-immigrant-fee

Wysłałem maila kilka dni temu do USCIS z informacją o sprawie, odpisali że adres został poprawiony. Dzisiaj przyszła koperta do mojej żony, do mnie nie. Zatem czeka mnie szukanie :/ Ambasada spieprzyła numer domu (zrobili literówkę), adres który wpisali i na który poszedł list (o ile poszedł, cholera wie bo nie wiem jak to sprawdzić) w ogóle nie istnieje. Także czeka mnie teraz szukanie listu :/ Świetnie. K%^%@. Czy naprawdę nie da się sprawdzić czy papiery zostały wysłane przez USCIS, nie ma żadnego numeru śledzenia przesyłki, czegokolwiek?

Edytowane przez scarab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scarab napisał:

Wysłałem maila kilka dni temu do USCIS z informacją o sprawie, odpisali że adres został poprawiony. Dzisiaj przyszła koperta do mojej żony, do mnie nie. Zatem czeka mnie szukanie :/ Ambasada spieprzyła numer domu (zrobili literówkę), adres który wpisali i na który poszedł list (o ile poszedł, cholera wie bo nie wiem jak to sprawdzić) w ogóle nie istnieje. Także czeka mnie teraz szukanie listu :/ Świetnie. K%^%@. Czy naprawdę nie da się sprawdzić czy papiery zostały wysłane przez USCIS, nie ma żadnego numeru śledzenia przesyłki, czegokolwiek?

Umów się na infopass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, thebaku napisał:

Jeśli się wylosuje zieloną kartę to można zapłacić za dokumenty kiedy chcę czy jest określony termin od wylosowania?

Za wizę płacisz w Konsulacie pod czas rozmowy. Za wydanie karty to masz czas przed wylotem lub zaraz po przylocie na teren Stanów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem już SSN, ale nadal czekam na Zieloną Kartę. Jest sens zmieniać adres w USCIS zanim przyjdzie Green Card? Pytam bo od kilku dni mieszkamy gdzie indziej niż pierwotnie podaliśmy. Wiem że w teorii na zmianę adresu jest 10 dni, ale nie wiem czy robić aktualizację czy lepiej nie wprowadzać zamieszania zanim dojdą karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scarab napisał:

Dostałem już SSN, ale nadal czekam na Zieloną Kartę. Jest sens zmieniać adres w USCIS zanim przyjdzie Green Card? Pytam bo od kilku dni mieszkamy gdzie indziej niż pierwotnie podaliśmy. Wiem że w teorii na zmianę adresu jest 10 dni, ale nie wiem czy robić aktualizację czy lepiej nie wprowadzać zamieszania zanim dojdą karty?

A ile czasu czekasz na zieloną kartę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...