Skocz do zawartości

Opłata za zielona kartę,zmiana adresu itd


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Witam, 

nie wiem czy pisze w dobrym miejscu (najwyżej się poprawie). Potrzebuje pomocy/porady. Mianowicie wraz z żona jesteśmy po rozmowie w ambasadzie, dostaliśmy już decyzje pozytywne co do zielonej karty i w tym tygodniu wylatujemy na zaplanowane dużo wcześniej wakacje w Kanadzie (Vancouver), tam tez mamy rodzinę. W USA nie mamy kompletnie nikogo wiec we wnioski o gc podaliśmy adres motelu nieopodal Seattle. W ciągu tego miesiąca chcemy wjechać do USA udać się do motelu, żeby rozpocząć już proces wysyłki gc i numeru ssn. Wyjazd na stałe planujemy we wrześniu/pazdzierniku. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczny za wszystkie rady :) pozdrawiam

Edytowane przez Pezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pezet napisał:

Witam, 

nie wiem czy pisze w dobrym miejscu (najwyżej się poprawie). Potrzebuje pomocy/porady. Mianowicie wraz z żona jesteśmy po rozmowie w ambasadzie, dostaliśmy już decyzje pozytywne co do zielonej karty i w tym tygodniu wylatujemy na zaplanowane dużo wcześniej wakacje w Kanadzie (Vancouver), tam tez mamy rodzinę. W USA nie mamy kompletnie nikogo wiec we wnioski o gc podaliśmy adres motelu nieopodal Seattle. W ciągu tego miesiąca chcemy wjechać do USA udać się do motelu, żeby rozpocząć już proces wysyłki gc i numeru ssn. Wyjazd na stałe planujemy we wrześniu/pazdzierniku. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczny za wszystkie rady :) pozdrawiam

Jeśli Ambasada przyjęła adres motelu to jest ok,możesz ten adres zmienić na granicy. Pamiętaj że gdy nie przyjdzie ssn po 2 tygodniach idź do biura i się spytaj o niego. Jeśli zmienisz adres to pamiętaj by zaktualizować dane i czasami bywa tak że przesyłki przychodzą na stary adres to miej na uwadze by kontaktować się z modelem czy czasami tam nie przyszły numery ssn jeśli będziesz mieszkać na nowym adresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/12/2019 at 12:35 AM, Pezet said:

Witam, 

nie wiem czy pisze w dobrym miejscu (najwyżej się poprawie). Potrzebuje pomocy/porady. Mianowicie wraz z żona jesteśmy po rozmowie w ambasadzie, dostaliśmy już decyzje pozytywne co do zielonej karty i w tym tygodniu wylatujemy na zaplanowane dużo wcześniej wakacje w Kanadzie (Vancouver), tam tez mamy rodzinę. W USA nie mamy kompletnie nikogo wiec we wnioski o gc podaliśmy adres motelu nieopodal Seattle. W ciągu tego miesiąca chcemy wjechać do USA udać się do motelu, żeby rozpocząć już proces wysyłki gc i numeru ssn. Wyjazd na stałe planujemy we wrześniu/pazdzierniku. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczny za wszystkie rady :) pozdrawiam

Ja tak zrobiłam w zeszłym roku jak wyjeżdżaliśmy. W styczniu pojechaliśmy do Ohio na tydzień, to było nasze pierwsze przekroczenie granicy i proces produkcji GC ruszył. Potem wrocilismy do PL pozamykać sprawy i na stałe do Kalifornii wylecielismy dopiero końcem maja. Z tym że ja jako adres pobytu w usa podałam adres przyjaciół w Kaliforni. I do nich przyszły poczta nasze SSN i GC w międzyczasie zanim przylecieliśmy. Zdecydowanie nie chciałabym żeby tak ważne dokumenty przyszły na adres motelu - uważam ze to niebezpieczne. Jeżeli nie macie w usa nikogo zaufanego czyj adres możecie podać , a okres pomiędzy pierwszym a kolejnym wjazdem ma być długi to ja bym sobie darowała te zabawę, szczerze mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 13.05.2019 o 21:04, MeganMarkle napisał:

Ja tak zrobiłam w zeszłym roku jak wyjeżdżaliśmy. W styczniu pojechaliśmy do Ohio na tydzień, to było nasze pierwsze przekroczenie granicy i proces produkcji GC ruszył. Potem wrocilismy do PL pozamykać sprawy i na stałe do Kalifornii wylecielismy dopiero końcem maja. Z tym że ja jako adres pobytu w usa podałam adres przyjaciół w Kaliforni. I do nich przyszły poczta nasze SSN i GC w międzyczasie zanim przylecieliśmy. Zdecydowanie nie chciałabym żeby tak ważne dokumenty przyszły na adres motelu - uważam ze to niebezpieczne. Jeżeli nie macie w usa nikogo zaufanego czyj adres możecie podać , a okres pomiędzy pierwszym a kolejnym wjazdem ma być długi to ja bym sobie darowała te zabawę, szczerze mówiąc...

Hej, czytając co napisałaś chciałbym potwierdzić mój tok myślenia:) Po pierwsze chciałem podziękować za forum i ludzi tutaj się wypowiadających bo dzięki informacją tutaj zawartych znalazłem odpowiedzi na wiele pytań.

Mamy już swoje paszporty z wizami imigracyjnymi ja i moja rodzina termin wylotu do końca listopada. Planujemy polecieć do znajomych pod koniec ważności wiz by uruchomić proces wyrobienia GC i SSN. Moje wątpliwości są następujące:

1. Czy lecąc do Chicago mogę podać adres dostarczenia GC do NJ? Nie będzie z tym problemu, tam mam zaufanych znajomych którzy napewno odbiorą dokumenty?

2. Czy mogę podejść do biura i złożyć wniosek o nadanie numerów SSN będąc u znajomych w Chicago czy nawet później zwiedzając Florydę podczas tego pobytu i znowu podać adres dostarczenia dokumentów do NJ?

3. Ostatnie pytanie, planujemy na stałe wylecieć pod koniec czerwca 2020 po skończeniu roku szkolnego syna, to będzie ciut ponad 6 miesięcy po powrocie z pierwszego wyjazdu w grudniu 2019, czy to będzie miało jakieś znaczenie później na granicy?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 11 miesięcy później...

mam pytanie odnośnie immigration fee, na stronie jest napisane:

"You may also pay the fee after you arrive in the United States. If you arrive in the United States and haven’t yet paid the USCIS Immigrant Fee, USCIS will send you a payment notice with instructions on paying your fee. You will not receive your Green Card until you have paid the USCIS Immigrant Fee."

rozumiem ze jeśli zapłacę PO wlocie do Stanów to pieczątkę do paszportu i tak dostanę i będę mogła na niej wrócić do stanów później? Chce lecieć teraz na nie dłużej niż miesiąc i szczerze wątpię ze plastik przyjdzie w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy jest jakiś konkretny czas w którym trzeba zapłacić za GC? moja wiza wydana była w styczniu 2020, scancelowana i wystawiona nowa we wrześniu 2020, z tym ze i na wizie ze stycznia i września widnieje ten sam A number i DOS Case ID i teraz jak próbuje zapłacić immigrant fee to pokazuje ze nie może znaleźć takich danych które wprowadziłam, miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...