Skocz do zawartości

Opłata za zielona kartę,zmiana adresu itd


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, powiedzcie mi proszę czy po opłacie za GC trzeba jeszcze zakładać jakieś konto na uscis? Wchodząc na stronę w check status online, jest ciągle tylko informacja, że otrzymali płatność i informacja o 120 dniach. Granicę przekraczamy pod koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kyyyx napisał:

Hej, powiedzcie mi proszę czy po opłacie za GC trzeba jeszcze zakładać jakieś konto na uscis? Wchodząc na stronę w check status online, jest ciągle tylko informacja, że otrzymali płatność i informacja o 120 dniach. Granicę przekraczamy pod koniec sierpnia.

Konkretnie chodzi mi o informacje na dokonanej płatności za GC. Jest informacja: 
"For immigrants who have already paid their Immigrant Fee Confirm your U.S. mailing address to receive your Green Card.

Now that you have paid your USCIS Immigrant Fee, USCIS will prepare to mail your Green Card to the U.S. mailing address you gave the Department of State (DOS) at your visa
interview. To ensure that we send your Green Card to your correct address, create a USCIS Online Account to verify or update your U.S. mailing address.

Other benefits of a USCIS Online Account:
File an application, petition, or request with
USCIS
Check your case status
Link your attorney to your case

Create a USCIS Online Account
(https://my.uscis.gov/uscis-immigrantfee/verify-identity)
 

No i zaczęłam z tym kontem, a tam po przejściu tworzenia hasła i pytań do resetu tego hasła, pojawia się identity quiz:

"We need to confirm your identity.

To protect your information, we need to confirm that you are who you say you are. Only you, the immigrant receiving a Green Card, are allowed to create a USCIS online account.

Attorneys, accredited representatives, preparers, interpreters, or notaries cannot create a USCIS online account for you. If you are not the immigrant who will receive the Green Card, please click Cancel to exit this screen.

Once you click Get Started, we will ask you a series of questions to confirm your identity. You may find it helpful to refer to the following documents before you begin:

  • Your passport(s)
  • A copy of your visa application(s)
  • Your Immigrant Data Summary Sheet

You will have 60 minutes to complete the quiz.

Are you ready to start?"

i ja się pytam czy to naprawdę jest konieczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, scarab napisał:

Czy po założeniu konta w portalu USCIS powinien być gdzieś widoczny mój adres w USA, który podałem na rozmowie w Ambasadzie? Pytam mam w nim literówkę i chciałbym ją skorygować przed wylotem, ale nie mogę się nigdzie doszukać.

Drobiazg. Dont łory ebałt it.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, scarab said:

Czy po założeniu konta w portalu USCIS powinien być gdzieś widoczny mój adres w USA, który podałem na rozmowie w Ambasadzie? Pytam mam w nim literówkę i chciałbym ją skorygować przed wylotem, ale nie mogę się nigdzie doszukać.

Nie jest to myśle coś czym sie powinieneś przejmować... na lotnisku przy wjeździe i tak zapytają czy ten ma zostać czy chcesz zmieniczmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - da się sprawdzić na jaki adres zostanie wysłana karta? Wspomnieliśmy o błędzie urzędnikowi na lotnisku, ale nie wiem czy poprawił adres dla obydwojga czy tylko dla jednego z nas :/ Zastanawiam się też czemu skoro jestem głównym aplikantem, czyli mam DV1 to na pieczątce przy Class wpisał mi długopisem DV2. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, scarab napisał:

Ponawiam pytanie - da się sprawdzić na jaki adres zostanie wysłana karta? Wspomnieliśmy o błędzie urzędnikowi na lotnisku, ale nie wiem czy poprawił adres dla obydwojga czy tylko dla jednego z nas :/ Zastanawiam się też czemu skoro jestem głównym aplikantem, czyli mam DV1 to na pieczątce przy Class wpisał mi długopisem DV2. Tak ma być?

@scarab kiedy wylądowałes? Jak wyglądała odprawa i rozmowa z urzędnikiem? My ruszamy 29tego sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...