Skocz do zawartości

Opłata za zielona kartę,zmiana adresu itd


Rekomendowane odpowiedzi

co jest interesujace, tu wszystko ma sie na talerzu, chodzi mi o np. jak chcemy sprawdzic jakas osobe wystarczy wpisac w wyszukiwarke jakies dane, imie nazwisko nr tel, adres itd, to zaraz wszystko wiemy o tej osobie , szok! jego cala historie, gdzie mieszkal, ile ma dzieci, w jakich byl zwiazkach,itd, albo nieruchomosci, kto wynajmowal, kto kupil, za ile, kiedy, itd. no rozni sie to zdecydowanie od Polski. wszystko o tobie wiedza... nawet nie chce wiedziec jak sie juz zaplaci tego typu portalowi  co oni za dane znajduja i rozumiem ze to jest legalne

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wybaczenie jeśli coś palnę nie tak.

Ponieważ jest to jak widzę temat o różnych opłatach, nie chcę zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum.

Moje pytania dotyczy całości kosztów administracyjnych do wydania GC.

1. Z tego co udało mi się dotychczas wyszukać, to pierwszy koszt to opłata imigracyjna w konsulacie 330 $. Wcześniej oczywiście badania, zaświadczenie o niekaralności. Czy opłata 330 w przypadku rodziny 5 osobowej (ja, żona, dzieci w wieku 2, 3.5 i 4.5 lat) powinna być pomnożona przez pięć czy przez 2 (dwie dorosłe osoby)? Płatność w $ czy w PLN?

2.Opłata za GC. Po przyznaniu przez konsula wizy, trzeba opłacić GC. Jaki to jest koszt, czy za każdą osobę w tym za każde dziecko z osobna Czy można płacić w PLN czy w $?

3. Jakie są jeszcze inne dodatkowe opłaty?

 

Edytowane przez Celin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Celin napisał:

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wybaczenie jeśli coś palnę nie tak.

Ponieważ jest to jak widzę temat o różnych opłatach, nie chcę zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum.

Moje pytania dotyczy całości kosztów administracyjnych do wydania GC.

1. Z tego co udało mi się dotychczas wyszukać, to pierwszy koszt to opłata imigracyjna w konsulacie 330 $. Wcześniej oczywiście badania, zaświadczenie o niekaralności. Czy opłata 330 w przypadku rodziny 5 osobowej (ja, żona, dzieci w wieku 2, 3.5 i 4.5 lat) powinna być pomnożona przez pięć czy przez 2 (dwie dorosłe osoby)? Płatność w $ czy w PLN?

2.Opłata za GC. Po przyznaniu przez konsula wizy, trzeba opłacić GC. Jaki to jest koszt, czy za każdą osobę w tym za każde dziecko z osobna Czy można płacić w PLN czy w $?

3. Jakie są jeszcze inne dodatkowe opłaty?

 

Tutaj http://kierunekfloryda.com/koszty-udzialu-w-loterii-wizowej-do-usa/ masz dokładnie opisane opłaty. Niektóre od tamtej pory się zmieniły, ale są to jakieś malutkie zmiany. 

Ogólnie te kwoty są niestety od osoby. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Celin napisał:

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wybaczenie jeśli coś palnę nie tak.

Ponieważ jest to jak widzę temat o różnych opłatach, nie chcę zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum.

Moje pytania dotyczy całości kosztów administracyjnych do wydania GC.

1. Z tego co udało mi się dotychczas wyszukać, to pierwszy koszt to opłata imigracyjna w konsulacie 330 $. Wcześniej oczywiście badania, zaświadczenie o niekaralności. Czy opłata 330 w przypadku rodziny 5 osobowej (ja, żona, dzieci w wieku 2, 3.5 i 4.5 lat) powinna być pomnożona przez pięć czy przez 2 (dwie dorosłe osoby)? Płatność w $ czy w PLN?

2.Opłata za GC. Po przyznaniu przez konsula wizy, trzeba opłacić GC. Jaki to jest koszt, czy za każdą osobę w tym za każde dziecko z osobna Czy można płacić w PLN czy w $?

3. Jakie są jeszcze inne dodatkowe opłaty?

 

opłaty w Konsulacie i płatności.

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/oplaty/

Za wizy razy 5 . Pamiętaj ze opłaty mogą ulec zmianie i np zamiast 220 dol za gc może być 250 z dnia na dzień jak kto było ostatnio

co do dodatkowych opłat to bilety,tłumaczenia,ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie jest mało przy 5 osobach, więc trzeba już zbierać :) W razie braku zgody konsula, pewnie koło 15k przepadnie :( boli.

Co do tłumaczeń, z tego co udało mi się przeczytać na forum (choć jeszcze wiele pozostało do przestudiowania), to tłumaczyć trzeba jedynie wyroki sądowe, a to mnie nie dotyczy.

Ubezpieczanie? Możesz proszę rozwinąć o co dokładnie chodzi? Nigdzie nie natrafiłem na opis, że przed wyjazdem jest ubezpieczenie. Znaczy rozumiem, że jak jadę np. na jakieś wakacje za granicę, to sobie wykupuję, ale tutaj celem jest osiedlenie się i ubezpieczenie  to raczej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w USA musisz miec ubezpieczenie by nie myśleć za co się leczyć. Nie ma znaczenia czy lecisz turystycznie czy tez na stale. Pogadaj z daną firmą ze lecisz na stale i zobaczysz co maja do zaoferowania. Co do tłumaczenia to racja jesli chodzi o Konsulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

witam. mam taki problem ze chce zrobic oplate za gc i wpisujac Identyfikator przypadku Departamentu Stanu (DOS) * to pokazuje mi  format identyfikatora sprawy Department of State (DOS), który wpisałeś jest nieprawidłowy. Proszę zapoznać się z Podsumowaniem danych imigrantów, które otrzymałeś od Departamentu Stanu. Wedlug instrukcji mam wpisac Case number tak? Oplate chce zrobic poprzez strone www.uscis.gov/uscis-elis . Jak wpisac ten numer? 2017EU289xxxx to moj numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...