Skocz do zawartości

Ślub z obywatelką USA


Sammy2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 10-cio letnią wizę turystyczną ważną do 2019 roku. Mam zamiar ożenić się z obywatelką USA za tydzień (z miłości). Zaraz po ślubie muszę wrócić do Polski.

Czy po ślubie będę mógł swobodnie podróżować pomiędzy Polską a USA?

Na razie nie mamy zamiaru składać dokumentów o przyznanie zielonej karty, ale obawiam się, że przez ten ślub mogę mieć problemy z ponownym wjazdem do USA. Ta informacja pewnie dotrze do odpowiednich służb :)

Muszę tu przyjeżdżać min. dwa razy w roku ze względu na biznes. 

Do tej pory mogłem swobodnie podróżować i przebywać w USA (krótkie pobyty 5-cio tygodniowe), ale mam duże obawy, że po ślubie mogę mieć kłopoty na lotnisku w Chicago z immigration.

Bardzo proszę o poradę  

pozdrawiam

wojtek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Nie chce krakac ale postaw sie teraz w roli urzednika imigracyjnego. Bierzesz slub z obywatelka (jak piszesz z milosci) i nie skladacie dokumentow na GC dla Ciebie. Nie chcecie mieszkac na codzien razem? Nie chcez zyc tutaj, pracowac i placic podatkow ? Juz samo to jest troche nazwijmy to dziwne i bedac na miejscu urzednika mocno zastanawialbym sie czy nie zawrocic Cie do Polski, a wtedy zapewne przy skladaniu dokumentow przez zone bedziesz musial wytlumaczyc dlaczego ew Cie zawrocono? Oplaca sie komplikowac ? Nie sadze.

Jedno pytanie. Gdzie zamierzacie wziac slub ? Tutaj? Czyli przylatujesz turystycznie (bo wiza turystyczna do tego sluzy) czy z zamiarem zawarcia zwiazku ( do tego sluzy wiza narzeczenska gdzie po przylocie masz chyba 30 dni na slub) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtekn napisał:

Czyli przylatujesz turystycznie (bo wiza turystyczna do tego sluzy) czy z zamiarem zawarcia zwiazku ( do tego sluzy wiza narzeczenska gdzie po przylocie masz chyba 30 dni na slub) ?

Pozdrawiam

Chyba jednak nie... co ja piszę :P. Z pewnością nie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, haneczka019 said:

Chyba jednak nie... co ja piszę :P. Z pewnością nie ;).

Tak racja 90 dni. Nigdy nie potrzebowalem tego typu wizy wiec dokladnie nie sprawdzilem. W kazdym razie przylot na wizie turystycznej z zamiarem wziecia slubu z obywatelem/obywatelka nie jest zgodny z prawem imigracyjnym :) ale to juz inna para kaloszy. Krotko mowiac tak mozesz miec problemy z powrotem tutaj na turystycznej. Tak to juz jest ze niektorzy daliby sie pokroic za GC a inni wola turystyczna i klopoty z tego tytulu wynikajace ale jest wolnosc wyboru.

 

Ps haneczka019 patrz,na calosc problemu a nie na pomylki. Kazdemu wolno sie pomylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtekn napisał:

Tak racja 90 dni. Nigdy nie potrzebowalem tego typu wizy wiec dokladnie nie sprawdzilem. W kazdym razie przylot na wizie turystycznej z zamiarem wziecia slubu z obywatelem/obywatelka nie jest zgodny z prawem imigracyjnym :)

Oczywiscie ze jest. 2 posty i w kazdym bledne informacje. Marny start. Slub na turystycznej jest w pelni legalny i zgodny z kazdym jednym prawel wlaczajac imigracyjne. Przyjazd na turystycznej z zamiarem imigracji / zmiany statusu po slubie - nie jest. Absolutne ABC prawa imigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, kzielu said:

Oczywiscie ze jest. 2 posty i w kazdym bledne informacje. Marny start. Slub na turystycznej jest w pelni legalny i zgodny z kazdym jednym prawel wlaczajac imigracyjne. Przyjazd na turystycznej z zamiarem imigracji / zmiany statusu po slubie - nie jest. Absolutne ABC prawa imigracyjnego.

Powiadasz ze przylot na turystycznej z zamiarem wiecia slubu jest czyms legalnym ? Hahaha naprawde dobre

Cytat z ABC jak powiadasz:

 

Legally, there is nothing wrong with getting married while you are in the U.S. as a visitor (on a B-2 visa), if you return home at the end of your permitted stay. But that doesn't mean this is a risk-free strategy.

 

Jak chcesz to poszukaj info jak patrzy na to urzad imigracyjny. Marne sa twoje porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Jackie said:

 

O ślubie nie ma tam mowy.

Przeczytaj ze zrozumieniem. 

 

Legally, there is nothing wrong with getting married while you are in the U.S. as a visitor (on a B-2 visa), if you return home at the end of your permitted stay. But that doesn't mean this is a risk-free strategy.

 

Jesli uwazasz ze masz absolutna racje to doradzaj...

Moj ulubiony cytat:

Do not think for a moment that you will be able to fool the Immigration officers. Not only are they trained to spot visa fraud, but they have also probably heard a story very similar to yours many times before. Violate America’s strict immigration laws and you face charges of visa fraud. At the very least, you will be sent straight back to your home country. At worst, you may be barred from ever returning to the United States.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...