Skocz do zawartości

Praca przez agencję w Holandii a wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.06.2017 o 05:30, czarex napisał:

Skoro pracujesz w NL, to udawadniasz zwiazki glownie  z NL a nie z PL. Masz wykazac wiez z jakimkolwiek krajem ktory nie nazywa sie USA.

Jak aplikowalem o B1/B2 to wowczas wykazywalem wiez z PL, 2 lata pozniej pojechalem do Kanady, i na granicy jak na weekend do Idaho jechalem to sie pytali o wiez z Kanady (bylem na IEC). Jak skonczyl mi sie work permit w Kanadzie to musialem przekroczyc granice, wiedzialem, ze wkrotce bede mial rozmowe o GC, wiec auto bylo zawalone osobistymi rzeczami, posciela, sztuccami, itp gdyz nie planowalem wracac do Kanady. Przez bite 6h do granicy myslalem co im powiem i jak dlugo beda mnie trzymac. Powiedzialem (zgodnie z prawda) ze jade do Vegas na turniej pokera, ze nie mam noclegow zabukowanych ani po drodze ani na miejscu (w koncu Vegas - nie trudno o hotel), nie pytali sie o zadne zwiazki z Kanada czy Polska na wjezdzie. Jedynie 5x spytali sie - 3 roznych celnikow ile mozna wygrac, ile turniej trwa oraz czy na pewno nie mam wiecej niz $10k gotowka...

Podejdz na luzie do sprawy, odpowiadaj naturalnie, zgodnie z prawda, nie ucz sie odpowiedzi na pamiec a bedzie dobrze ;)  

Związki z NL mam takie ze odciągają mi tu podatki i tu pracuje. Nawet nie mam meldunku bo nie ma takiego obowiązku. Bede gadac zgodnie z prawda, kręcić i tak nie umiem. Zanim nastapi rozmowa powinnam byc wyluzowana :P

Kazdy mnie nastawial na udowadnianie związku z PL to i tak sie zakrecilam. Ty trafiłeś na dobrego celnika, tez fajnie podeszli do sprawy :).

Odnośnie kasy.. pieniądze trzeba miec w gotówce przy przekraczaniu granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, Devil_angel napisał:

Związki z NL mam takie ze odciągają mi tu podatki i tu pracuje. Nawet nie mam meldunku bo nie ma takiego obowiązku. Bede gadac zgodnie z prawda, kręcić i tak nie umiem. Zanim nastapi rozmowa powinnam byc wyluzowana :P

Kazdy mnie nastawial na udowadnianie związku z PL to i tak sie zakrecilam. Ty trafiłeś na dobrego celnika, tez fajnie podeszli do sprawy :).

Odnośnie kasy.. pieniądze trzeba miec w gotówce przy przekraczaniu granicy? 

Placisz tam podatki, pracujesz i mieszkasz, czyli masz wiez z NL a nie PL. Wiezi z PL nie wykarzesz wiec nie ma co probowac nawet. Dobrze miec gotowke, dlaczego? Moga sie spytac o kase, gotowke mozesz pokazac, Na granicy moze nie byc zasiegu/wifi i na telefonie nic nie pokazesz na temat stanu konta... a wydruki z banku sprzed 2-3 dni nic nie znacza bo tej kasy moze nie byc juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to uslyszec, prawda? :D

Gdy jade na wakacje do Meksyku czy innego Egiptu to biorę gotówkę drobnymi, na tipy. A do krajów bardziej cywilizowanych tylko karta plus jakieś drobne banknoty w portfelu. Mieszkałem w UK pięć lat i jeździłem do Polski samochodem to nigdy nie miałem Euro ze sobą chociaż musiałem tankowac po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...