Skocz do zawartości

Kontrola przed wejściem do samolotu


Aslan

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, rzecze1 napisał:

Kontrole sa. CBP zgarnia ponad 350,000$ dziennie od ludzi ktorzy nie zglosili przewozonej gotowki.

 

Dokladnie. Lecialem DTW-NRT i z jakiegos powodu kilkanascie razy przestrzegali przed przewozeniem wiecej niz $10k bez zgloszenia - przed boardingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko ja czy ta cała historia sie troche kupy nie trzyma? Wierze w sprawę pieniędzy, ale ta cała gatka z siedzeniem, brakiem zainteresowania załogi samolotu, kołowania przed upewnieniem sie, ze wszyscy bezpiecznie siedzą, jakoś taka troche naciągana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka ma zieloną kartę i ma obywatelstwo amerykańskie. Mieszka w USA 23 lata. Linie to Lufthansa. To co było w samolocie to prawda, nie ma podstaw żeby kłamać. Samolot był spóźniony i może dlatego nikt nie czekał już zanim ona usiądzie. Mnie w tej sytuacji tylko zraziło to, że to liczenie kasy było w rękawie i kazali jej liczyć co do dolara ile ma, na oczach wszystkich wsiadających a drugie to zachowanie osób, które nie siedziały na swoich miejscach i te stewardessy. Ja na moje kilka lotów do USA zawsze leciałam Lufthansą i nigdy nie miałam zastrzeżeń co do obsługi, dlatego ta sytuacja jest dla mnie dziwna. Zaraz poczytam sobie linka,którego podał sly6.Ona najbardziej obawia się powrotu i tego co podpisała bo w nerwach i pośpiechu tego nie przeczytała. Sama jestem ciekawa co się stanie podczas powrotnego lotu.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aslan napisał:

Koleżanka ma zieloną kartę i ma obywatelstwo amerykańskie. Mieszka w USA 23 lata. Linie to Lufthansa. To co było w samolocie to prawda, nie ma podstaw żeby kłamać. Samolot był spóźniony i może dlatego nikt nie czekał już zanim ona usiądzie. Mnie w tej sytuacji tylko zraziło to, że to liczenie kasy było w rękawie i kazali jej liczyć co do dolara ile ma, na oczach wszystkich wsiadających a drugie to zachowanie osób, które nie siedziały na swoich miejscach i te stewardessy. Ja na moje kilka lotów do USA zawsze leciałam Lufthansą i nigdy nie miałam zastrzeżeń co do obsługi, dlatego ta sytuacja jest dla mnie dziwna. Zaraz poczytam sobie linka,którego podał sly6.Ona najbardziej obawia się powrotu i tego co podpisała bo w nerwach i pośpiechu tego nie przeczytała. Sama jestem ciekawa co się stanie podczas powrotnego lotu.

Dzięki za odpowiedzi.

Nie, żebym się czepiała, ale nie może mieć jednocześnie zielonej karty i obywatelstwa amerykańskiego ;)

A czy ona nie dostała kopii tego, co podpisała? Wydaje mi się, że powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joanna30 napisał:

Nie, żebym się czepiała, ale nie może mieć jednocześnie zielonej karty i obywatelstwa amerykańskiego ;)

A czy ona nie dostała kopii tego, co podpisała? Wydaje mi się, że powinna.

Nie znam się na tych przepisach o zielonej karcie. Wiem, że na GC wyjechała, ale teraz ma amerykański paszport na pewno. Czyli jak dostaje obywatelstwo to zielona karta już nie obowiązuje? ;)

Nie dostała właśnie żadnej kopii. Przeczytałam, w linku podanym przez Sly6, że powinna to zgłosić więc pewnie może dostać karę przy powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kzielu napisał:

Dokladnie. Lecialem DTW-NRT i z jakiegos powodu kilkanascie razy przestrzegali przed przewozeniem wiecej niz $10k bez zgloszenia - przed boardingiem.

Ktos mi kiedys mowil, ze to poniekad "kulturowa" sprawa.

Ze ze wzgledu na czeste przewozenie gotowki zamiast robienia transferow bankowych (z nawyku, lub ze wzgledow podatkowo-prawnych, dotyczy to szczegolnie Chinczykow) i skale transpacyficznego biznesu, loty do Azji sa czesciej kontrolowane przez celnikow. 

Europa to glownie turysci i biznesmeni korporacyjni dla ktorych plastik to przedluzenie reki, i ktorym do glowy by nie przyszlo targanie ze soba kilkudziesieciu tysiecy dolarow w gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...