Skocz do zawartości

Prawo jazdy i rejestracja auta


Kylmakivi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, BartekWSH said:

Ok rozumiem co masz na mysli. W Pl handlarze robili taki patent przy sprzezy sprowadzanych aut, pisali recznie na tablicach I mowili “mozesz Pan spokojnie jechac” a zarejstrujesz u siebie w miescie. Wszystko ok do czasu spotkania na drodze policji, mandat za brak tablic I auto na lawetę. Wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku moglo by byc podobnie. 

To nie Polska... https://www.txdmv.gov/motorists/register-your-vehicle/temporary-permits

Wygooglaj sobie zdjecia jak mi nie wierzysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, BartekWSH napisał:

Ok rozumiem co masz na mysli. W Pl handlarze robili taki patent przy sprzezy sprowadzanych aut, pisali recznie na tablicach I mowili “mozesz Pan spokojnie jechac” a zarejstrujesz u siebie w miescie. Wszystko ok do czasu spotkania na drodze policji, mandat za brak tablic I auto na lawetę. Wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku moglo by byc podobnie. 

Nie wiesz, nie pieprz bez sensu, obywatelu.

Jeśli kupujesz auto niezarejestrowane to dealer wtedy daje tymczasową tablicę na tekturce przyklejanej od środka do tylnej szyby. To żaden przekręt. A oficjalne, metalowe tablice też załatwia dealer i znajduje sie je w skrzynce pocztowej po kilku tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wierzę ok tylko ręcznie napisane nie za bardzo mi pasowało ponieważ codziennie widzę temporary license plate i nikt nikt nie pisze dlugopisem. 

Procedura rejestracji jest prosta kupujesz, rejestrujesz w currency exchange to dostajesz od ręki normalne tablice a jak u dealera to tymczasowe wiec nie wiem po co pisać ręcznie. Nie chce mi się czytać jak to wyglada u Ciebie TX ale w IL nie widziałem nikogo z napisanymi tablicami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Xarthisius zle Cię zrozumiałem, napisałes wcześniej” kartka w koszulce „ wiec zrozumiałem ze napisana recznie a nie pomyślałem ze wydrukowali Ci tymaczasową na zwykłej kartce zamiast blaszanej. Mój bląd, cały czas miałem na myśli ręcznie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CA można do 180 dni. Przeczytaj sobie książkę "Steve Jobs". Opisane jest w książce jak on kupował co 179 dni nowiutkiego mercedesa (idealnie takiego samego - ten sam kolor, to samo wyposażenie) bo wg niego tablice rejestracyjne zaburzały jego zmysł estetyczny i jeździł cały czas bez tablic. Na szybie musisz mieć przyklejoną karteczkę że dealer wystąpił o rejestrację. Jak kupujesz nowe auto to odjeżdżasz bez tablic. Dealer nie daje ci żadnych tymczasowych. Nowe tablice przychodzą pocztą. Ostatnio przyszły mi po 53 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartekWSH napisał:

Ok Xarthisius zle Cię zrozumiałem, napisałes wcześniej” kartka w koszulce „ wiec zrozumiałem ze napisana recznie a nie pomyślałem ze wydrukowali Ci tymaczasową na zwykłej kartce zamiast blaszanej. Mój bląd, cały czas miałem na myśli ręcznie napisane.

Moze być drukowana, moze tez miec rubryki wypelnione grubym flamastrem ręką sprzedawcy,  zależy od dealera. Nie widziałeś więc się nie madruj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...