Skocz do zawartości

Prawo jazdy i rejestracja auta


Kylmakivi

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe info:

Illinois does not recognize the International Driver’s License. However, you can use a driver’s license from a foreign country for up to 90 days. It must be valid and must not be expired.

czyli po 90 dniach teoretycznie twoje polskie prawo jazdy będzie nie ważne. 

Do zarejestrowania auta zapewne będzie potrzebny dowód rezydencji w tymże Stanie. Wątpię żebyś coś takiego dostał na wizie turystycznej. Twoje ubezpieczenie też będzie wyższe. Dlatego według mnie bardziej opłaca się auto wynająć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak chcesz Espace to proponuje go szukać w salonie Renault jest ich sporo w Chicago :D Dealerzy pomogą Tobie w rejestracji i ubezpieczeniu a jak nie oglądnij na YT busem przez świat i w wątku o USA z roku 2017 w Chicago rejestrują i ubezpieczają busa i podają adresy gdzie pracują Polacy i pomagają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co potrzeba do zakupu zależy od stanu. Myślę, że na tym forum ilość ludzi, która zakupiła samochód w USA będąc na wizie turystycznej asymptotycznie zbliża się do zera. Więc doświadczenia w tym zakresie jest niebywale trudno znaleźć. Generalnie będąc na wizie turystycznej będziesz miał wiele trudności:
- nie będziesz miał amerykańskiego prawa jazdy (wielu sprzedających nie będzie chciało z Tobą rozmawiać), bo go na wizie turystycznej nie wyrobisz
- wielu ubezpieczycieli wyśle Ciebie na drzewo jak nie będziesz miał amerykańskiego prawa jazdy, a jak znajdziesz ubezpieczyciela co Ci auto ubezpieczy to może to kosztować i 300USD miesięcznie (płatne za pół roku z góry przeważnie)
- jeśli będziesz musiał otrzymać nowe tablice rejestracyjne to znaczy, że będziesz musiał pod wskazanym adresem przebywać 30-60 dni aby je otrzymać i zamontować (tak że wyjazd objazdowy na 5 miesiecy może być mocno przez to utrudniony)
- jako posiadacz wizy turystycznej nie przysługuje ci Numer Ubezpieczenia Społecznego (magiczny SSN), który jest w wielu miejscach wymagany do: zakupu, ubezpieczenie, zarejestrowania samochodu

Pamiętaj, że auto będziesz musiał na końcu sprzedać, wyrejestrować i to w zależności od stanu może również wymagać iluś formalnych wizyt w urzędach - przeważnie w tym samym stanie w którym zakupiłeś i zarejestrowałeś pojazd. Więc czasami pomysł kupię na wschodzie, przejadę i sprzedam na zachodzie może być nierealnym.

Niestety nie posiadamy praktycznej wiedzy (myślę że mówię w imieniu wielu) jak na wizie turystycznej zakupić auto. Sorry.

Auta, ktore ciebie interesują to Toyota Sienna, Dodge Caravan, Chrysler Town & Country i jeszcze parę innych. Nabijamy się z Ciebie bo nieznajomość realiów amerykańskich jest bardzo duża u Ciebie. Tu nie ma wielu Europejskich producentów wozów na lokalnym rynku.

Podziel się z nami jak już te wszystkie problemy rozwiążesz. Pewnie wielu w przyszłości będzie Tobie wdzięcznych za takie doświadczenia o które bardzo trudno.

Powodzenia. Ja rekomenduje abyś wynajął auto na 5 miesięcy w jakieś dobrej wypożyczalni i po 5 miesiącach generalnie trzasnął drzwiami oddająć samochód i nie martwił się niczym. Chyba mimo wszystko będzie prościej i chyba ... taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jak czytam ten temat to przypomina mi się jak oglądałem vloga chyba "busem przez świat", tam był taki etap, że kupili vana od Polaka który miał swój warsztat, przygotował im samochód etc, tak samo ogarnęli wszystkie formalności łącznie z ubezpieczeniem. Na pewno musieli być na wizie turystycznej no bo jak inaczej?

Myślę że pewnie gdybym miał taką rozkminę jak Ty to bym do nich zapytał jak to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
8 hours ago, Jędrek 1917 said:

To mi nie przeszkadza  zwiedzę  Californię na N od San Francisco 

Napisz jak to wygląda  w Californii???

Pomoz z Ubezpieczeniem  !  

Jak ubezpieczyć samochód za  60  - 90 $ za miesiac.

Zamierzam potem samochód przywieść  do Polski.

Nie wiem czy ubezpieczysz za $60-$90 za miesiąc. Jako kierowca bez historii w USA, na europejskim prawie jazdy i poniżej 25 roku życia raczej spodziewałbym sie kwot 150-250 na miesiąc. Poszukaj na google kto w ogóle Ciebie ubezpieczy - nie każdy ubezpieczyciel bedzie z tobą chciał podpisać umowę. Musisz posiadac amerykanski telefon chyba aby dostac wycene (przynajmniej ode mnie zawsze chcieli). Probuj w takich wypozyczalniach jak geico czy 21st.com. Oni generalnie wychodza calkiem przyzwoicie. Mnie 21st.com sprzedalo polise po przylocie na europejskim prawie jazdy. Nie byla ona tania (ponad 100$ za miesiac). Kupno wozu i rejestracja jest prosta - ja kupowalem od dealera to on zajmuje sie cala rejestracja. Do chyba 90 dni / moze nawet 180 (nie jestem pewien) mozna jezdzic bez tablic rejestreacyjnych (chociaz nie wiem jak to jest z uzywanymi wozami). Tablice przychodza poczta na adres ktory podasz przy kupnie. Wyrejestrowanie jest proste. Czyni sie to w Kalifornii internetowo, Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mcpear napisał:

. Do chyba 90 dni / moze nawet 180 (nie jestem pewien) mozna jezdzic bez tablic rejestreacyjnych (chociaz nie wiem jak to jest z uzywanymi wozami). Tablice przychodza poczta na adres ktory podasz przy kupnie. 

 

W jaki stanie mozna jezdzic bez tablic ? Pierwsze slysze, wydaje mi sie ze dealer zalatwia tymczasowe blachy a poczta przychodza normale tablice. 

Jezeli chodzi o ubezpieczenie to sa firmy posrednicy, ktorzy sprzedają ubezpieczenia na polskie prawo jazdy bez histori w USA, bez SSN, mogę podać adres takiej firmy na terenie Chicago. Najtańsze ubezpieczenie jakie widziałem to 280$/6miesiecy z minimalnyni stawkami i tylko w jedną stronę (polskie OC).

jezeli chodzi o rejestracje pojazdu to kobieta w currency exchange powiedziała mi, ze tylko w stanie Illinois można rejestrować samochód bez amerykańskiego prawo jazdy. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane to może potwierdzic lub zaprzeczyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Xarthisius napisał:

W TX przez miesiac jezdzilem ze zwykla kartka w koszulce I to tylko z tylu.

Ok rozumiem co masz na mysli. W Pl handlarze robili taki patent przy sprzezy sprowadzanych aut, pisali recznie na tablicach I mowili “mozesz Pan spokojnie jechac” a zarejstrujesz u siebie w miescie. Wszystko ok do czasu spotkania na drodze policji, mandat za brak tablic I auto na lawetę. Wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku moglo by byc podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...