Skocz do zawartości

Prawo jazdy i rejestracja auta


Kylmakivi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Można zdawać egzamin teoretyczny w j.polskim. Praktyczny również można jak trafisz na polaka (zależy, w którym DMV)

Opłata 30USD

Wymagane dokumenty: Po jednym dokumencie z grupy A,B,C oraz dwa z grupy D. https://zapodaj.net/images/37b77c631b752.jpg

Książka wygląda tak https://zapodaj.net/images/aa917dd6932c7.jpg

Jeżeli chodzi o rejestrację samochodu to zależy od kogo kupujesz dealer czy osoba prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kalifornii można elektronicznie albo po angielsku albo hiszpańsku, ale jak się chce to w pozostałych językach można ale wówczas zdaje się go nie na ekranie dotykowym ale na kartce papieru. DMV oferowało mojej żonie polski arkusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 10:44, chosen napisał:

ma może ktoś z Was taka książeczkę w wersji elektronicznej z Illinois ? Jaka jest opłata za egzaminy I wydanie prawa jazdy ? Jaki jest czas oczekiwania ?

Ksiazke w Pdf mozna sciagnac ze strony DMV. 

Jesli nie ma duzego ruchu to mozna sie nawet w godzine wyrobic, tyle zajelo to mojej zonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W stanie NJ po zaliczeniu egzaminu teoretycznego wystarczy przedstawić polskie prawo jazdy dzięki czemu zwolnionym sie jest z egzaminu prakycznego i wydawane jest prawo jazdy, czy takie udogodnienia są tez w IL.

2. załużmy że kupiłem auto u dealera i ubezpieczyłem go, czy mozna użyć auta do egzaminu praktycznego przed zarejestrowaniem go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kylmakivi napisał:

1. W stanie NJ po zaliczeniu egzaminu teoretycznego wystarczy przedstawić polskie prawo jazdy dzięki czemu zwolnionym sie jest z egzaminu prakycznego i wydawane jest prawo jazdy, czy takie udogodnienia są tez w IL.

2. załużmy że kupiłem auto u dealera i ubezpieczyłem go, czy mozna użyć auta do egzaminu praktycznego przed zarejestrowaniem go?

Każdy stan ma swoje wymagania. U nas sprawdzają rygorystycznie czy auto jest ubezpieczone. Można użyć do egzaminu auta kolegi czy np. sąsiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musisz zdawać cały egzamin. Chyba to było 36 pytań teoretycznych i praktyczna jazda. Najpierw zdajesz praktyczny i dostajesz temporary Driving license (chyba na 30 czy 60 dni) i w tym czasie musisz się umówić i zdać praktyczny. Nie jest to coś bardzo trudnego. Pamiętaj nie przekraczaj prędkości, zatrzymuj się na stopie i przy każdej zmianie pasa obracaj przez ramię (nie spojrzenie sie przez ramie powoduje od razu dyskwalifkację). Egzamin praktyczny trwa około 12-15 minut. Jak go oblejesz to drugie podejście to chyba $7 extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...