Skocz do zawartości

Kilka luźnych pytań


MIAMI33

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, MIAMI33 napisał:

USA kojarzy mi się z wolnością której bardzo brakuje w europie.W USA są stany gdzie nie wymaga się żadnych pozwoleń do zakupu broni palenej,noszenia jej na widoku,posiadania w domu,nie ma problemu z obroną przed osobami które wtargną na twoją ziemie.Tam jest respektowane prawo własności na swojej ziemi możesz robić co chcesz,znajdziesz ropę? Nie ma problemu,możesz ją wydobywać.. U nas znajdziesz coś w ziemi ponad 30cm nie należy już do Ciebie tylko do państwa.To są tylko jakieś marginalne przykłady które u nas w europie sa całkowicie nieosiąglne.Teraz przykład Polski,niemców.. Niemożność obrony,przymusowa nauka w szkołach,przymusowe szczepienia,nie ma swobód obywatelskich,wolność tylko ze słowa,bardzo dużo jest Ci narzucane,nawet musze zapinać pasy bo mi tak nakazują? Jak można wolnemu człowiekowi kazać zapiąć pasy w samochodzie.Przymusowe ubezpieczenia itd. itd.Szkoda o tym pisać bo tego jest na prawdę za dużo.Na każdym kroku czuje się ograniczony w Polsce jak i niemczech,dlatego chciałbym wybyć do USA na jakieś oludzię,a i przeszkadza mi przeludnienie.Nie ma tu takich miejsc gdzie idąc 20km w las,góry czy gdziekolwiek nie spotkamy ludzi,domów,infrastruktury.

 

Jako nielegalny zapomnij o kupnie broni palnej, o wielu innych przywilejach również możesz zapomnieć, wliczając w to normalne zarobki. Nie wiem skąd bierzesz info o pasach bezpieczeństwa. Tu masz prawdziwe info na temat pasów w USA: https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_belt_laws_in_the_United_States 

Masz b. marne pojęcie o życiu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, MIAMI33 napisał:

Nie chce mieszkać w europie.Nie wiem czy widzisz co się tutaj dzieje

A co się dzieje? Uświadom nas :lol:

20 minut temu, MIAMI33 napisał:

USA kojarzy mi się z wolnością której bardzo brakuje w europie.

Jako nielegalny emigrant będziesz czuł się wolny? Nie sądzę.
 

Cytuj

Jak można wolnemu człowiekowi kazać zapiąć pasy w samochodzie.

Tragedia. Stany też nie są idealne.

Cytuj

Przymusowe ubezpieczenia itd.

Możesz poczuć się zawiedziony tym jak działa np. health care w USA. Z tego co słyszałem, niektórzy są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jackie napisał:

 

Jako nielegalny zapomnij o kupnie broni palnej, o wielu innych przywilejach również możesz zapomnieć, wliczając w to normalne zarobki. Nie wiem skąd bierzesz info o pasach bezpieczeństwa. Tu masz prawdziwe info na temat pasów w USA: https://en.wikipedia.org/wiki/Seat_belt_laws_in_the_United_States 

Masz b. marne pojęcie o życiu w USA.

Nielegalnie próbował bym tam się dostać w ostateczności i przez slub zalegalizować swój pobyt.. Opierałem się na tej mapie: states-belt-law.jpg

A co do mojego pojęcia to mam tyle ile wyczytam i sam się dowiem,i nie wiem czy ty ''masz pojęcie'',że jest tam duża większa wolność niż w europie.I nie wiem jak możesz oceniać moje pojęcie patrząc na te punkty do których się odniosłem,a które są drobnostkami bo jest wiele innych aspektów przemawiających(według mnie) do opuszczenia europy i zamieszkania zza oceanem tylko nie chciałem już się rozpisywać.

4 minuty temu, Micart napisał:

A co się dzieje? Uświadom nas :lol:

Jako nielegalny emigrant będziesz czuł się wolny? Nie sądzę.
 

Tragedia. Stany też nie są idealne.

Możesz poczuć się zawiedziony tym jak działa np. health care w USA.

 

Co sie dzieje? Wyjdz na ulicę w niemczech,w większym mieście po 21 nie ma szans spotkać białej osoby.

W moim rejonie(200km dookoła mnie) na przełomie ostatnich 12 miesięcy:

Wybuch 3 zabitych 12 rannych,atak z siekierą 3 rannych,liczne ataki nożowników wielu rannych,zabitych,strzelanina pod mcdonaldem w monachium itd. itd. to tylko co z pamięci bo w statystyki nawet nie chce mi się zaglądać.

Jako nielegalny na pewno nie,ale jak już wspominałem wczesniej,próbował bym się zalegalizować.Stany nie są oczywiście idealne,nie ma miejsc idealnych.Ale stany dążą do bycia idealnymi pod wieloma punktami(w mojej opinii),a nie są co raz bardziej regresywne jak cała europa,dasz wiarę,że w angli młotki i siekiery w niektórych miejscach kupuje się na dowód osobisty..Nie jestem zwolennikiem ubezpieczeń społecznych,uważam,że każdy powinien ubezpieczać sie na swoją rękę,a nie być zmuszany,i nie toleruje kompletnie państwa opiekuńczego które na siłe ''dba'' o swoich obywateli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MIAMI33 napisał:

Nie chce mieszkać w europie.Nie wiem czy widzisz co się tutaj dzieje.

Widze. Sledze informacje. W USA jakos lepiej sie wcale nie dzieje, szczerze mowiac. Nowy prezydent nie kocha nielegalnych.

Cytuj

USA kojarzy mi się z wolnością której bardzo brakuje w europie.W USA są stany gdzie nie wymaga się żadnych pozwoleń do zakupu broni palenej,noszenia jej na widoku,posiadania w domu,nie ma problemu z obroną przed osobami które wtargną na twoją ziemie.

 

When a prospective buyer wants to purchase a firearm, they must first provide the dealer with photo identification and a completed Firearms Transaction Record, or Form 4473.If the buyer answers yes to any of the questions on Form 4473, the dealer is required to deny the sale.  It is a felony, punishable up to five years in prison, to lie when completing the form.  - Jako nielegalny nie bedziesz mogl wyrobic sobie ID ze zdjeciem. To po pierwsze. Po drugie - Under federal law, there are specific reasons that a firearm transfer can be denied. If you have had a firearm transfer denied, it is because you or someone else with a similar name or descriptive features has ever been: An illegal alien.

 

Cytuj

Teraz przykład Polski,niemców.. Niemożność obrony,przymusowa nauka w szkołach,przymusowe szczepienia,nie ma swobód obywatelskich,wolność tylko ze słowa,bardzo dużo jest Ci narzucane,nawet musze zapinać pasy bo mi tak nakazują?

 Serio? Przymusowa nauka i szczepienia sa zdecydowanie dobrym pomyslem, wiesz?

O zapinaniu pasow nie wspomne, bo strasznie glupio gadasz.

"Every state except New Hampshire has a seat belt law. " http://www.ncsl.org/research/transportation/occupant-protection-safety-belts-and-child-passen.aspx

Wybacz, USA tez cie zmusi do zapinania pasow.

Cytuj

Jak można wolnemu człowiekowi kazać zapiąć pasy w samochodzie.

...

Cytuj

Przymusowe ubezpieczenia itd

Jak zobaczysz ceny za uslugi medyczne w USA, to bedziesz sprintem biegl po ubezpieczenie.

Ale nie, w sumie jako nielegalny nie bedziesz mial ubezpieczenia. Jak cokolwiek ci sie stanie to bedziesz placic grube tysiace z wlasnej kieszeni.

Powodzenia.

 

edit. Na mapce ktora przedstawiles masz przeciez czarno na bialym, ze praktycznie w kazdych Stanach masz seat belt laws.

Slub dla papierow to bardzo szybka droga to deportacji. Myslisz, ze urzad imigracyjny o czyms takim nie wie? Wiesz, ze dla zielonej karty musisz pozostac w takim zwiazku ( i miec dowody na jego prawdziwosc) przez pare lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roelka napisał:

Widze. Sledze informacje. W USA jakos lepiej sie wcale nie dzieje, szczerze mowiac. Nowy prezydent nie kocha nielegalnych.

 

When a prospective buyer wants to purchase a firearm, they must first provide the dealer with photo identification and a completed Firearms Transaction Record, or Form 4473.If the buyer answers yes to any of the questions on Form 4473, the dealer is required to deny the sale.  It is a felony, punishable up to five years in prison, to lie when completing the form.  - Jako nielegalny nie bedziesz mogl wyrobic sobie ID ze zdjeciem. To po pierwsze. Po drugie - Under federal law, there are specific reasons that a firearm transfer can be denied. If you have had a firearm transfer denied, it is because you or someone else with a similar name or descriptive features has ever been: An illegal alien.

 

 Serio? Przymusowa nauka i szczepienia sa zdecydowanie dobrym pomyslem, wiesz?

O zapinaniu pasow nie wspomne, bo strasznie glupio gadasz.

"Every state except New Hampshire has a seat belt law. " http://www.ncsl.org/research/transportation/occupant-protection-safety-belts-and-child-passen.aspx

Wybacz, USA tez cie zmusi do zapinania pasow.

...

Jak zobaczysz ceny za uslugi medyczne w USA, to bedziesz sprintem biegl po ubezpieczenie.

Ale nie, w sumie jako nielegalny nie bedziesz mial ubezpieczenia. Jak cokolwiek ci sie stanie to bedziesz placic grube tysiace z wlasnej kieszeni.

Powodzenia.

NIe oceniam czy to jest złe czy dobre,mówię o tym,że ja nie mam prawa głosu i jestem z góry przymuszany do tego! Już nie mówię o sprawach podatkowych i majątkowych,w Polsce po wypłaceniu 100tyś zł w gotówce był u mnie urząd skarbowy z zapytaniem skąd mam taką gotówkę.. To nie jest normalne,na prawdę.Wiem,że może starsze osoby które urodziły się i wychowywały w komunie na to przystaną,ale te czasy już minęły,a nawyku u władzy zostały i to mnie boli,i to mi się nie podoba w mojej sferze życiowej,ja z każdej zarobionej złotówki muszę się spowiadać i oni z góry zakładają,że zdobywasz te pieniądze w jakiś nielegalny sposób i od kwot kilkutysięcznych możesz już się spodziewać wizyty smutnych urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MIAMI33 napisał:

Tam jest respektowane prawo własności 

Stany gdzie jest taka "wolnosc" o ktorej piszesz takze sa najbardziej "anty" imigracji JAKIEJKOLWIEK, a nielegalnej to w ogole nie toleruja. Znajdziesz sie w takim i mozesz prawie liczyc na to ze wyladujesz w wiezieniu imigracyjnym. Mam znajomych polakow ktorzy mieszkaja w takim stanie... 3 razy w przeciagu ostatniego roku ktos podszedl do nich (raz z bronia, notabene) i krzyknal SPEAK ENGLISH OR GO BACK WHERE YOU CAME FROM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. I dlatego chcesz leciec do USA, zdobywac pieniadze w nielegalny sposob i w kazdej chwili spodziewac sie wizyty smutnych panow imigracyjnych. :P

Jako nielegalny nie bedziesz mial zadnego prawa glosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MIAMI33 napisał:

NIe oceniam czy to jest złe czy dobre,mówię o tym,że ja nie mam prawa głosu i jestem z góry przymuszany do tego! Już nie mówię o sprawach podatkowych i majątkowych,w Polsce po wypłaceniu 100tyś zł w gotówce był u mnie urząd skarbowy z zapytaniem skąd mam taką gotówkę.. 

 

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Zdajesz sobie sprawę że w USA jest DOKŁADNIE tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. sprobuj wplacic do banku w USA taka sume w gotowce i policja sie zjawi!

Od 17 lat, maz prowadzi firme miedzynarodowa... w zeszlym roku bankowi sie nie spodobalo ze czesto wysyla pieniadze do Ekwadoru... zdecydowali ze to jest podejrzane (chociaz udowodnil dla kogo, za co i na co te pieniadze ida) i dali mu 30 dni na zamkniecie konta! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Co sie dzieje? Wyjdz na ulicę w niemczech,w większym mieście po 21 nie ma szans spotkać białej osoby.

Zaraz, zaraz.... Czyli chcesz mieszkać w USA bo przeszkadzają Ci osoby o innym kolorze skóry, dobrze zrozumiałem? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...