Skocz do zawartości

Kilka luźnych pytań


MIAMI33

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MIAMI33 napisał:

Ty dalej nie rozumiesz haha.Na prawdę o te szczepionki mi nie chodzi,to tylko byl jeden z przykładów i dla mnie zrobienie ich to najmniejszy problem,a nawet jestem za nimi.Bardziej chodziło mi o te przymusy którą są narzucane przez kraj opiekuńczy,ale tobie i tak tego nie przetłumaczę.

To TY nie rozumiesz ze kazdy twoj przyklad jest troche dupowaty... bo tu wcale nie jest latwiej zyc jezeli chodzi o narzucane przepisy! Na dodatek, w USA kazdy stan ma wlasne, unikalne przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jakos przebrnelam przez caly temat. Wyglada na to, ze co bysmy tutaj nie napisali to OP i tak bedzie bronil swojego zdania o USA, bo przeciez ma duza wiedze z Internetu i ksiazek. Wszyscy tutaj na forum chcemy go tylko zdolowac i ogolnie nie chcemy zadnych innych polskich imigrantow w Ameryce i dlatego takie rzeczy wypisujemy :D 

Mimo wszystko - powodzenia. Jak juz dostaniesz sie do USA, zalegalizujesz swoj pobyt to podziel sie wrazeniami. Ciekawa jestem czy wciaz mialbys takie zdanie o USA nawet po kilku miesiacach tutaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MIAMI33 napisał:

Ty dalej nie rozumiesz haha.Na prawdę o te szczepionki mi nie chodzi,to tylko byl jeden z przykładów i dla mnie zrobienie ich to najmniejszy problem,a nawet jestem za nimi.Bardziej chodziło mi o te przymusy którą są narzucane przez kraj opiekuńczy,ale tobie i tak tego nie przetłumaczę.

Ja opieram swoją widze o to co przeczytam i dowiem się z internetu,z ludzi którzy vlogują na miejscu itd. itd. Źródeł jest od zatrzęsienia.

Idąc twoim tokiem rozumowania nie wypowiadaj się o broni bo widziałem po twoim poście,że ty kompletnie nie masz o tym pojęcia.

A jak Ci się nie podoba moja liczba postów to wypad,to jest forum i będe pisał co chce,a jak Ci się nie podoba to tego nie czytaj. :D

 

Haha, z internetu ? A z jakiej to broni _strzelales_ ze masz pojecie ? Nie bede wymienial z jakiej ja, bo to nie ma wielkiego sensu, ale o broni to Tyle wiesz ile moja 4-letnia corka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka napisał:

USA to nie jest jakas anarchia. Tutaj masz rowniez prawa i przymusy. Masz przymus placenia podatkow. Masz przymus posiadania ubezpieczenia. Jak chcesz totalnej wolnosci to chyba musisz mieszkac w jakims lesie...

Nie chodzi mi o całkowitą wolność w każdym aspekcie bo nie ma takiego kraju.

Ale w USA jest większa wolność i swoboda obywatelska,jest dużo lepszych rozwiązań niż w miejscach gdzie mieszkam i to mnie skłania do skierowania się do tego pięknego kraju,i sama liczba stanów jest tak duża,wszystkich praw,że mamy tutaj cały wachlarz,od prawa do jazdy bez pasów do surowego karania lub przymykania oka.To mi się najbardziej podoba w tym kraju,i same położenie,warunki klimatyczne itd. itd.

4 minuty temu, katlia napisał:

Wiesz, ja ci powiem, Miami, USA to kraj praw i naprawde zadziwiajaco duzo regulaminow, ktore bardzo dziwia europejczykow. Zwlaszcza zwiazanymi z tym co mozna zrobic z wlasnym domem. Naprzyklad, poscieli wywieszac na zewnatrz? Nie mozna w wielu miejscach. Pomalowac dom? HOA musi ci pozwolic na kolor. Chcesz dobudowac cos do domu, nawet nie mozesz sobie wyobrazic ile permitow trzeba miec.

 

Zdaje sobie z tego sprawę,ale są również prawa dużo bardziej sprzyjające niż w Polsce czy Niemczech już wspominałem o prawie do obrony osobistej która w europejskich krajach nie istnieje.W USA jest to respektowane w wielu stanach,w wielu równiez można posiadać broń bez większych zastrzeżeń prawnych itd.Prawo własności już mówiłem o ropie na swoim terenie,i nie tylko to.Są stany w których nie musisz się prosić o pozwolenie na budowle jaką kolwiek,nie musisz się prosić o postawienie wiatraku który będzie generował Ci prąd.A wiesz jak to jest u nas? Masz panele słoneczne,prąd z nich leci do elektrowni,a elektrownia ODSPRZEDAJE Ci go po tańszej cenie,prąd który generowany jest na twojej działce musisz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo "obrony osobistej" moze byc tu inne -- ale takze firma ubezpieczeniowa moze powiedziec ze ci NIE DA ubezpieczenia bo masz bron i statystycznie jestes bardziej zagrozony niz sasiad bez broni. 

Pokaz mi przyklad stanu gdzie nie ma pozwolenia na budowe! Przeciez to taki nonsens... co ty w ogole czytasz i ogladasz ze masz takie opinie ??? 

PS W moim miescie nie wolno miec beczki na deszcz w ogrodku... bo deszcz jest wlasnoscia miasta !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

Haha, z internetu ? A z jakiej to broni _strzelales_ ze masz pojecie ? Nie bede wymienial z jakiej ja, bo to nie ma wielkiego sensu, ale o broni to Tyle wiesz ile moja 4-letnia corka.

Ja z jakiej strzelałem? Jest tego cała lista wypisywać w sumie tez mi sie nie chce,a biore czynny udział w 3gunie i dynamice centralny zapłon.I jak widziałem twój post o posiadaczach broni to ty nie masz kompletnie pojęcia jak to wygląda tylko jakieś tam swoje ubzdurane przekonania w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ilon napisał:

Jakos przebrnelam przez caly temat. Wyglada na to, ze co bysmy tutaj nie napisali to OP i tak bedzie bronil swojego zdania o USA, bo przeciez ma duza wiedze z Internetu i ksiazek. Wszyscy tutaj na forum chcemy go tylko zdolowac i ogolnie nie chcemy zadnych innych polskich imigrantow w Ameryce i dlatego takie rzeczy wypisujemy :D 

Mimo wszystko - powodzenia. Jak juz dostaniesz sie do USA, zalegalizujesz swoj pobyt to podziel sie wrazeniami. Ciekawa jestem czy wciaz mialbys takie zdanie o USA nawet po kilku miesiacach tutaj :) 

Dostaje tutaj odpowiedzi o kontkretne miejsca,nie odnosząc się do całych stanów,a całe stany są przeróżne pod względem przepisów.W jednym stanie wolno to,w drugim tego katygorycznie nie wolno. itd. itd. Nikt nie odnosi sie do całych stanów. I dzięki,jeszcze trochę i będę działał w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, katlia napisał:

Prawo "obrony osobistej" moze byc tu inne -- ale takze firma ubezpieczeniowa moze powiedziec ze ci NIE DA ubezpieczenia bo masz bron i statystycznie jestes bardziej zagrozony niz sasiad bez broni. 

Pokaz mi przyklad stanu gdzie nie ma pozwolenia na budowe! Przeciez to taki nonsens... co ty w ogole czytasz i ogladasz ze masz takie opinie ??? 

PS W moim miescie nie wolno miec beczki na deszcz w ogrodku... bo deszcz jest wlasnoscia miasta !!! 

No to nie da mi ubezpieczenia w czym masz problem? Ty się boisz o mnie,że ja nie będe miał ubezpieczenia? Zejdz na ziemie.

Już szukam odnisniku,wiem,że miałem gdzieś zapisane.Arizona albo teksas można tam stawiać małe budowle,wiatraki itd. bez pozwolenia,a tylko chyba informując swoje najbliższe urzędy.Jak znajdę to wstawie w jakiś post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla Ciebie wiedza z internetu jest lepsza od wiedzy i doświadczenia ludzi mieszkających w USA.. imigrantów którzy też zaczynali od podstaw i teraz mogą się dzielić wiedzą. Tak jak mówiłam, 21 lat to piękny wiek kiedy nie chce się słuchać innych. Wiesz co? Mieszkam teraz w Niemczech. I bardziej balabym się wychodzić po zmroku w USA niż tutaj czy w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...