Skocz do zawartości

Zakupy w USA a podatek


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze w Kalifornii jest podatek doliczany do każdego zakupu czy to sprzętu elektronicznego czy posiłku. Ale czy takowy podatek jest nam zwracany, skoro nie jesteśmy obywatelami UdA?

Chodzi o zakupy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macios6 napisał:

 

Witam, wiem ze w Kalifornii jest podatek doliczany do każdego zakupu czy to sprzętu elektronicznego czy posiłku. Ale czy takowy podatek jest nam zwracany, skoro nie jesteśmy obywatelami UdA?

Chodzi o zakupy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie. Podatek jest stanowy, nie federalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaeR napisał:

No to ja tez OT. Bede @kzielu molestowal, bo w ramach kryzysu wieku sredniego planuje kupic samochod zabawke i co by duzo nie mowic zapatrzylem sie w mustanga. Troche tych opcji jest.. :)

Jak nowego to warto na '18 poczekac bo troche rzeczy zmienili ('15-'17 byl praktycznie bez zmian) ale tez jest wyraznie drozszy. Generalnie to feel free bo troche baze czaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kzielu napisał:

No trzeba jakos na forum wygladac, uroda nie bardzo to sa inne sposoby ;-) 

Hahaha, dlatego ja mam zdjecie z psem :D 

1 godzinę temu, KaeR napisał:

No to ja tez OT. Bede @kzielu molestowal, bo w ramach kryzysu wieku sredniego planuje kupic samochod zabawke i co by duzo nie mowic zapatrzylem sie w mustanga. Troche tych opcji jest.. :)

Kaer, no kurde! Pierwsza jazda po zakupie prosze tutaj podjechac i dac mi sie przejechac! Mam dwoch znajomych tutaj z Mustangami, ale po moich opowiesciach z samochodami w roli glownej, jakos nie chca mi dac :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

Jak nowego to warto na '18 poczekac bo troche rzeczy zmienili ('15-'17 byl praktycznie bez zmian) ale tez jest wyraznie drozszy. Generalnie to feel free bo troche baze czaje.

Mam dwie sciezki, nowy i mam w pracy kogos kto obraca samochodami, zeby sobie dorobic i ma miec oko. Nowy raczej w przyszlym roku, uzywany jak sie nadazy. Nie chce kupowac na zime. Rowniez wisi nade mna dluzszy wyjazd. Wstepnie obiecalem komus swoj obecny samochod jako prezent urodzinowy, wiec predzej czy pozniej musze cos kupic. Jak bede mial pytania to uderze na priv, bo komus w watku smiece. :) Z gory dzieki. 

 

3 godziny temu, ilon napisał:

Kaer, no kurde! Pierwsza jazda po zakupie prosze tutaj podjechac i dac mi sie przejechac! Mam dwoch znajomych tutaj z Mustangami, ale po moich opowiesciach z samochodami w roli glownej, jakos nie chca mi dac :D 

Wczoraj po pierwszy dalem komus poprowadzic swoj samochod. Ja nawet nie lubie w nim pasazerow. Nawet nie powiem jak sie musiala zasluzyc, zeby dostapic zaszczytu. No i na codzien jezdzi F150, wiec Civic to bulka z maslem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ilon napisał:

Hahaha, dlatego ja mam zdjecie z psem :D 

Kaer, no kurde! Pierwsza jazda po zakupie prosze tutaj podjechac i dac mi sie przejechac! Mam dwoch znajomych tutaj z Mustangami, ale po moich opowiesciach z samochodami w roli glownej, jakos nie chca mi dac :D 

To ja se zrobię avatar z jakimś bydleciem bo uroda radiowa bardziej...:D

 

A mnie się marzy kierowca co by mnie woził ale taki żebym nie miał gesiej skórki na każdym skrzyżowaniu..

Edit: w listopadzie gdy leciałem do Chicago, mieszkająca tam koleżanka z podstawówki że Szczecina ofiarowała się zrobić mi transfer z ORD do hotelu.  Bardzo miło z jej strony ale qrde, plecy miałem mokre i myślałem że klamkę w hotelu pocaluje że szczęścia żem cały i zdrowy dowiezion został. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...