Skocz do zawartości

Broń USA-Polska


kalimbis

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o co wam chodzi z apgrejdem. Pytanie czy po przerobce semi na auto musisz zgłaszać i rejestrować?

 

Ok znalazłem

 

"On its website, Bump Fire Systems advertises the device as permitting “simulated full-auto firing” that is “absolutely legal”. It sells Bump Fire stocks for $99.99."

 

https://www.google.pl/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2017/oct/02/las-vegas-suspect-stephen-paddock-gun-semi-automatic#ampshare=https://www.theguardian.com/us-news/2017/oct/02/las-vegas-suspect-stephen-paddock-gun-semi-automatic

 

Więc system jest dziurawy. Jeśli automat trzeba rejestrować, legalny nadal, to dlaczego sprzedają takie apgrejdy za grosze i nikt tego nie kontroluje. Ten kto to dopuścił powinien strzelić się w łeb, skoro jest albo nielegalny albo legalny (np NV) to dlaczego tuning jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dyskusja jest w zasadzie bezprzedmiotowa. USA jest tak nafaszerowane bronią, ze to co rząd nawet w najbardziej skrajnym scenariuszu by zrobił, a w prakyce zrobic byłby w stanie bardzo niewiele, nie zmieniłoby niczego przez kilka pokoleń. USA w przewidywyalnej przyszłości pozostaną zatem krajem w którym statycznie ma się duzo, duzo większą szansę przypadkowo "zarobic kulkę" niz w innych krajach Zachodu.

Tak jak statystycznie duzo większa jest szansa na "znozowanie" w UK (z braku broni palnej właśnie, jeszcze kilka lat temu musiałem pokazac ID aby kupic w markecie zestaw nozy kuchennych.. ), czy na smierc na drodze w czasie długiego weekendu w Polsce (w którymś z weekendów w zeszłym roku to było blisko 60 zabitych, ponad 700 rannych).

I niestety zadne tragedie tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cee napisał:

Wiem o co wam chodzi z apgrejdem. Pytanie czy po przerobce semi na auto musisz zgłaszać i rejestrować?

 

Ok znalazłem

 

"On its website, Bump Fire Systems advertises the device as permitting “simulated full-auto firing” that is “absolutely legal”. It sells Bump Fire stocks for $99.99."

 

https://www.google.pl/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2017/oct/02/las-vegas-suspect-stephen-paddock-gun-semi-automatic#ampshare=https://www.theguardian.com/us-news/2017/oct/02/las-vegas-suspect-stephen-paddock-gun-semi-automatic

 

Więc system jest dziurawy. Jeśli automat trzeba rejestrować, legalny nadal, to dlaczego sprzedają takie apgrejdy za grosze i nikt tego nie kontroluje. Ten kto to dopuścił powinien strzelić się w łeb, skoro jest albo nielegalny albo legalny (np NV) to dlaczego tuning jest już ok.

Brawo. To teraz wyobraź sobie że każda zmiana prawa dotyczącą broni - jakakolwiek , nawet minimalna - kończy się kampania twierdząca że to zamach na konstytucyjne prawo i że zabiorą wam wszelką broń... Oczywiście sterowana przez NRA i producentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

http://www.cnn.com/2017/11/05/us/texas-church-shooting/index.html
 

Tum razem nie imigrant a były żołnierz Air Force.  Skazany wcześniej za przemoc domowa. W tym przypadku mam nadzieję że nareszcie rozpoczną się rozmowy o kontroli sprzedaży broni. Żołnierze skazani za przemoc domowa tracą prawo do noszenia broni (i w rezultacie są wyrzucani z wojska). Gość legalnie kupił broń bo skłamał w aplikacji a widocznie background check albo nie został wykonany albo jakimś sposobem wyszedł negatywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pelasia napisał:

Co ty, temat zostanie ominiety i zapomniany w ciagu tygodnia. W końcu bialy amerykanin i to na dodatek sluzacy. Trumpek pewnie nawet o nim nie wspomni i znowu bedzie nawijał o emailach Hilary i fake newsach.

Dokladnie. Juz powiedziel ze to nie jest "guns problem" tylko "mental health problem". Pewnie nie widzi niczego zlego w posiadaniu broni przez ludzi umyslowo chorych ale w sumie sam ma guzik atomowy pod reka, wiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 18:21, RobertNYc napisał:

Mnie to jedno zastanawia: ile jeszcze sztuk Hamerykanów będzie musiało pôjść do piachu, by komuś w tym pojeb...m kraju w końcu zaświtała w łepetynie myśl że czas skończyć a przynajmniej mocno ograniczyć tą hamerykańską "złotą wolność" jeśli chodzi o powszechny dostęp do broni.
A jak komu się mój wniosek nie podobie, to se pomyśl nad tym:
-takie strzelanki NIGDY nie zdarzają się tam będzie dostęp do broni jest mocno limitowany-jak dla przykładu NYC.

Ironia losu.

 

Dla mnie wystarczającym argumentem na nieograniczanie dostępu do broni jest FAKT, że jak ktoś chce zabić to i tak zabije. U nas w "EUROPIE" zamachów też jest bardzo dużo, ostatnio przecież w modzie jest rozjeżdżanie ludzi większymi pojazdami.  

 

Bądź co bądź niezły off-topic tutaj powstał, bo jednak autor tematu miał całkiem inny problem, nie wiem czego wszystko jest sprowadzane do jednego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...