Skocz do zawartości

Prawnik w stanie nowy jork


xero88

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, ja i mój partner zdecydowaliśmy się na wsparcie prawnika podczas całego procesu ubiegania się o wizę k-1. Wiem ze wiele par jest odrzucanych dlatego by uniknąć komplikacji chyba potrzebujemy fachowej pomocy. Czy znacie jakiego prawnika ze stanu NY który mógłby pomoc? Jeśli macie takowe doświadczenie proszę o info. Z jakimi kosztami wiąże się owe wsparcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Większość sama wypełnia papiery i zajmuje się formalnościami bo jest to bardzo proste. Prawnika zazwyczaj biorą osoby które mają jakieś poważne red flags- przeszłość kryminalną, Ban na wjazd do USA, duże różnice kulturowe lub wiekowe pomiędzy partnerami. Jak masz prostą sprawę to nie ma po co wydawać kasę na prawnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xero88 napisał:

Moi drodzy, ja i mój partner zdecydowaliśmy się na wsparcie prawnika podczas całego procesu ubiegania się o wizę k-1. Wiem ze wiele par jest odrzucanych dlatego by uniknąć komplikacji chyba potrzebujemy fachowej pomocy. Czy znacie jakiego prawnika ze stanu NY który mógłby pomoc? Jeśli macie takowe doświadczenie proszę o info. Z jakimi kosztami wiąże się owe wsparcie? 

Proces jest dosc trywialny i polega glownie na wypelnieniu dokumentow wg instrukcji ktore sa dosc jasno opisane na stronach USCIS. Jezeli nie ma sie jakis inadmissibilities, problemow z prawem czy jest z sie z high fraud country, spokojnie mozna to zrobic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka slow od siebie: to co bylo nawet rok temu to niebo a ziemia miedzy tym co jest teraz. 

Sa nie tylko nowe formularze, w ktorych jeden blad prowadzi do NOID, ale takze nowe, badziej szczegolowe wymogi. 

Nie dalej jak tydzien temu dostalismy RFE w ktorym urzednicy zycza sobie rzeczy co namniej dziwnych - ludzie sa po slubie 4 lata, maja 2 dzieci, dziewczyna caly czas chodzila do szkoly, studiuje nursing i nie potrzebowala green card, bo nie pracowala, a urzednicy (nawet nie w lokalnym urzedzie, ale w tym do ktorego szly wszystkie dokumenty) zycza sobie nastepujace rzeczy: 

- explain how you met the beneficiary

- sworn affidavits from people who can confirm you entered the marriage in good faith

- provide copies of correspondence (letters, cards, emails, telephone bills, etc.) to establish that you and the beneficiary have maintained a relationship since your meeting

- submit photos of the wedding celebration. Submit a copy of the wedding announcement that was sent to the friends and relatives if one was sent. 

 

Ta lista jest taka na 2 strony.... 

 

Nie jestem zwolennikiem biegania do adwokata z kazda sprawa, bo uwazam, ze wiele spraw da sie zrobic samemu. Ale po zmianach jakie zaszly teraz - jesli masz jakiekolwiek watpliwosci - idz do prawnika. To jest tylko moje zdanie. Niech ktos to przejrzy - niekoniecznie wszystko robi, ale przejrzy. Kiedys I-130 to bylo 2 strony, teraz - 12. Tak samo z I-485, podobnie z innymi formularzami. 

Powodzenia. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym etapie potrzebujemy:

 

-L-129F

-, wplate 535 dol i nastepujace zalaczniki: 

fotografie, oswiadczenia ze chcemy sie pobrac, potwierdzenie posiadania obywatlestwa amerykanskiego - narzeczony,  dowodow ze sie spotykalismy w ciagu ostatnich dwoch lat.

 

To tyle prawda? 

 

Narzeczony bedzie w tym roku skladal dokumenty. Troche sie boje ze cos pominiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...