Skocz do zawartości

wyjazd do Chicago


Paweł Kieliński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie pewnie stare jak świat, ale każdy zadaje je w inny sposób i dlatego ciężko dopasować odpowiedzi pod siebie. Jestem trenerem personalnym, bardzo dobrze posługuję się j. angielskim i zastanawiam się nad zmianą. Zawsze ciągnęło mnie do Australii czy USA, ale do tego drugiego jednak mi bliżej. Mam pytanie do osób zorientowanych: jakie warunki trzeba spełnić i czy warto w ogóle podjąć jakieś działania (jak tak to jakie) żeby przeprowadzić się i spróbować odnaleźć się w tej branży fitness właśnie w Chicago (a może inne miasto polecacie?). Zainteresowałem się Chicago dlatego, że jest tu dużo rodaków oraz mam jednego znajomego (niestety już w PL) ... i jestem ogromnym fanem Chicago Bulls :D Klimat również bardzo "polski" , bo w lato jest ciepło a w zime zimno co u nas jak dobrze wiemy już się zmieniło - jesień 365 dni w roku a na wielkanoc mamy boże narodzenie.

 

Podsumowując moje pytania, tak żeby było klarownie :

- jakie warunki trzeba spełnić aby móc w ogóle wyjechać i spróbować sił w Chicago?

- na jakie koszta trzeba się nastawić?

- czy w ogóle warto ruszać się z Polski - praca w branży fitness, trener personalny?

- czy jest możliwe znaleźć pracodawcę w sieci, który pomoże się przeprowadzić (branża fitness) ?

- jeśli znacie jakieś pomocne blogi, stronki to jakie?

 

Dziękuję za odpowiedzi i oczywiście rozważę wszystkie za i przeciw !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalbym od zrobienia rozeznania kwestii wiz lub potencjalnej imigracji w celu "wyjechania". Na forum bylo o tym jakis milion razy, w Google zajmuje to jakies 2 sekundy.

W skrocie : loteria, rodzina lub pracodawca.

Przy okazji : trenerow personalnych jest miliony (doslownie - w klubie w ktorym cwicze przewija sie co najmniej z 20-scioro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/2/2018 o 07:08, Łukasz90 napisał:

Ewentualnie znalezienie kogoś kto wejdzie z Tobą w związek małżeński.

Andy z Opola, z tego co pamietam jakiś czas temu się ogłaszał, ze chętnie się ożeni i zasponsoruje na GC. I z tego co pisał-wynikało ze niekoniecznie musi to być kobita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/7/2018 at 5:16 AM, RobertNYc said:

Andy z Opola, z tego co pamietam jakiś czas temu się ogłaszał, ze chętnie się ożeni i zasponsoruje na GC. I z tego co pisał-wynikało ze niekoniecznie musi to być kobita...

@andyopole naprawdę tak się ogłaszasz?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...