Skocz do zawartości

Procedury wynajecia fury w Alamo


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Za niecale 2 miesiace bedę ladował w Los Angeles na wakacje i mam wynajęta furę w Alamo poprzez Rentalcars, oplacona juz kartą kredytową i chcialbym sie Was zapytać, jak wyglada procedura wynajecia, o co pytaja, czego wymagaja, czy to szybkie miłe i przyjemne? :D
Pytam, bo moj inglisz jest o wiele gorszy od niemieckiego, którym władam, a podejrzewam, ze po 12h lotu mogę nie rozumiec zadnego slowa i wolalbym sie przygotowac :D

A i ten shuttle bus jest free? :D Po prostu wsiadam i jadę do wypozyczalni? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w USA co wymaga karty kredytowej jest mile, latwe I przyjemne. Chca tylko rzeczona karte I prawo jazdy. Pytac moga czy chcesz dodatkowe ubezpieczenia, nawigacje I jak chcesz rozliczyc paliwo. Do kazdego pytania jest oczywiscie przyczepiona metka z cena.

Nigdy jeszcze nie placilem za shuttle busa przy wypozyczaniu samochodu, ale sprawdz. Kierowca moze chciec/spodziewac sie napiwku, ale Cie nie wyrzuci w lesie jak mu nie dasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Michał Paczyński said:

Ubezpieczenia to mam wykupione chyba wszystkie mozliwe, wiec jedno pytanie mniej :D

Zdziwisz się ile jest rzeczy co będą próbowali ci sprzedać. Personal Insurance, Extra Road Assistance, bak paliwa. Poza tym będą próbować ci sprzedać upgrade - czyli "dużo" lepszy samochód za "niewielką" dopłatą :) Czasami te deale są warte rozważenia. Mi raz sprzedali Forda Mustanga Cabrio za $8 dziennie - a miałem najtańszy możliwy Basic Car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest gdy sie wynajmuje furę, moze caluja w rękę albo cuś?

Do dziś pamiętam jak rentowalem auto w Denver, CO. Pojechaliśmy autobusem, zawsze darmowy, do każdej wypożyczalni zazwyczaj jedzie inny, są oznakowane.

W biurze najwyraźniej  była słabowata klima. Lipiec. Gosc nas obslugujacy wazyl ze 160 kg i widac bylo ze cierpi. :D Mielismy zaplacony compact car. Wsadzil lape do szuflady z kluczykami, zamieszal, wyjal jakies, pokazal plakietke z marka i zadal jedyne pytanie - moze byc? I dodal - same price! Na tym jego service się zakończył. Auto było Chevy Impala, chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak paliwa tez mam w cenie! :D

Ale ok, czyli nie ma sie czego bać, dzieki za odpowiedzi ;)

A sluchajcie, wypozyczalnie blokuja na karcie "wklad wlasny"? Teoretycznie rentalcars twierdzi, ze wklad wlasny wynosi $0, ale ile w tym prawdy, to tylko posrednik w koncu jest.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych :) 

 

Kontaktowalem sie bezposrednio z Alamo w tej sprawie, pytajac czy to prawda, ze nie pobieraja ani dolara w ramach kaucji i taka odpowiedz otrzymalem;

 

Cytuj

 

Thank you for choosing Alamo Rent A Car for your car rental needs! My name is Corie. I will be happy to help you today.
 
That is correct since the rental is prepaid they will need a credit card just to put on file incase of incidentals.
 
We look forward to seeing you in Los Angeles!
 
Your reference number for this incident is: xxx
 
Please let me know if I can be of further assistance. Have a wonderful day!
 
Sincerely,
Corie
Alamo Rent A Car Email Customer Service Representative

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Paczyński napisał:

Dla potomnych :) 

 

Kontaktowalem sie bezposrednio z Alamo w tej sprawie, pytajac czy to prawda, ze nie pobieraja ani dolara w ramach kaucji i taka odpowiedz otrzymalem;

 

 

A jakie zadales pytanie ?

No i na moje oko to wlasnie pobiora - - credit card on file zwykle wiaze sie z zablokowaniem jakiejs kwoty na karcie.

Przykladowo - zostawialem jeden z samochodow w serwisie i dostawalem rental za ktory placil ubezpieczyciel - wzieli moja karte I zablokowali na niej $50 czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było następujące.
Wkleiłem zapis z warunków wynajmu rentalcars tj.

The car has a theft excess of US$ 0.00 including tax.

The car hire company will not require a deposit when you pick your car up.


I spytałem, czy to prawda - tyle.

Co do baku paliwa to jeden jest w cenie wynajmu, dostaje pełny mogę oddać pusty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

65715032111673475184.png

 

Btw odnosnie tego baku paliwa gratis, dostaje pelny a moge oddac pusty? Dobrze rozumiem? :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...