Skocz do zawartości

FAQ wakacji w CA


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze ja czerpalem z tego forum (i nie tylko) mnostwo wiedzy na temat pierwszej wizyty w CA i na niektore pytania nie uzyskalem odpowiedzi, to chcialbym stworzyc taki temat, aby przyszli urlopowicze nie musieli sie glowic i zastanawiac.

Zatem napisze to, czego doswiadczylem jesli chodzi o tematy platnosci, karty kredytowe/debetowe :D

1. Samochod wypozyczylem przez Rentalcars w Alamo - przy odbiorze wypozyczalnia nie zablokowala ani dolara na mojej karcie (wykorzystalem do tego kredytową kartę z mBanku)
2. Na wiekszosci stacji benzynowych musialem robic prepaid, czyli pojsc do kasjera, poprosic o sciagniecie z karty np. $25 i zatankowac. W przypadku zatankowania za mniejsza kwote, roznica wracala na konto po paru dniach. Na stacjach 76 oraz Mobil udawalo mi sie wykorzystywac moją kartę bez problemu po podaniu zipcode 00000 lub 11111 (inne stacje reagowaly See Cashier) (karta debetowa dolarowa mBank)
3. Wiekszosc hoteli nie robila preautoryzacji, na karcie była blokowana tylko faktyczna kwota noclegu, a jeśli jakieś to robiły, to bylo to zazwyczaj $50, ktore znikało w najlepszym wypadku w dniu wymeldowania, a w najgorszym po paru dniach.

Dziwna byla rowniez sytuacja, gdy za 2 noce zaplacilem $190 i faktycznie ta kwota zostala sciagnieta z konta, natomiast po wymeldowaniu i probie zameldowania się w kolejnym hotelu na 3 noce z kwotą $250 dostałem odmowę, bo jak sie okazalo poprzedni hotel po czasie zrobił blokadę na $190, ktora zniknela po paru dniach) - dlatego warto miec dodatkowe zapasowe karty.

Jak coś mi przyjdzie do głowy to dopiszę, natomiast gdyby ktoś miał pytania to proszę pisać tu lub PW, mam Tapatalk na telefonie więc powiadomienie na pewno dostanę :)

 

4. Bankomaty, jak już ktoś tu wspominał pobierały prowizję. Przy wypłacie $20 było to $2,5-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Fajnie, że się podzieliłeś - rzeczywiście tych pytań jest wiele podobnych i takie doświadczenia z pierwszej ręki są najlepsze. Myślę, że jakbyś wypłacał $200 a nie $20 to prowizja bankomatu byłaby ta sama - bo ona jest przeważnie kwotowa (a tak przy okazji prowizja 15% przy wypłacie $20 to niezły koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To jest suma bez ubezpieczenia. Amerykanin w USA nie wykupuje ubezpieczenia przy wypożyczeniu auta - jego ubezpieczenie na własne auto działa też na samochody wypożyczone. Chyba, że Robert się mylę? Ty jako turysta musiałbyś szukać jakiegoś promocyjnego pakietu z ubezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mcpear napisał:

To jest suma bez ubezpieczenia. Amerykanin w USA nie wykupuje ubezpieczenia przy wypożyczeniu auta - jego ubezpieczenie na własne auto działa też na samochody wypożyczone. Chyba, że Robert się mylę? Ty jako turysta musiałbyś szukać jakiegoś promocyjnego pakietu z ubezpieczeniem

Zgadza się. Jest to tylko sam koszt wynajęcia samochodu. Moja karta kredytowa (Amex), zapewnia dodatkowe ubezpieczenie wynajętego auta do $50k. W jego przypadku radziłbym wykupić przynajmniej SLP(Supplemental Liability Protection), czyli odpowiednik polskiego OC. Koszt $11.68/dzień. A pokrywa roszczenia do sumy $1mln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jędrek 1917 napisał:

Dziękuję

Popatrzę !

Czy mogą być wypożyczalnie dające "lepsze" Ubezpieczenie!  ?

Szyby, podłoga,  dach - na koszt Mój !

Na co idzie wkład Własny

Inne formy ubezpieczenia to:

1. Damage waiver.

-"Optional Damage Waiver -DW- for this branch ranges between 10.99 and 26.99 USD per day, depending on the vehicle rented. DW is offered at the time of rental for an additional daily charge. If the renter accepts DW, Enterprise waives or reduces the renters responsibility for loss of, or damage to, the rental vehicle, including but not limited to towing, storage, impound and administrative fees subject to the terms and conditions of the rental agreement and applicable laws. DW is not insurance. The purchase of DW is optional and not required to rent a car. The protection provided by DW may duplicate the renters existing coverage. Enterprise is not qualified to evaluate the adequacy of the renters existing coverage, therefore the renter should examine his or her credit card protections, automobile insurance policies or other sources of coverage that may duplicate the protection provided by DW.

2. Personal Accident Insurance/Personal Effects Coverage (PAI/PEC).

-"Is offered at the time of rental for an additional daily charge. If accepted, the PAI contained in the policy provides renter and renter's passengers with accidental death, accident medical expenses and ambulance expense benefits. The PEC contained in the policy insures the personal effects of the renter, additional drivers or any member of the renter's immediate family who permanently resides in the renter's household and who is traveling with the renter against risks of loss or damage. Benefits are payable in addition to any other insurance coverage the renter or passengers may have. This is a summary only. PAI/PEC is subject to the provisions, limitations and exclusions of the PAI/PEC policy underwritten by Empire Fire and Marine Insurance Company in the United States or ACE INC Insurance in Canada. The purchase of PAI/PEC is optional and not required to rent a car. The coverage provided by PAI/PEC may duplicate the renter's existing coverage. Enterprise is not qualified to evaluate the adequacy of the renter's existing coverage; therefore, the renter should examine his or her personal insurance policies or other sources of coverage that may duplicate the coverage provided by PAI/PEC. The fee for PAI/PEC is $5.13/day.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Jędrek 1917 said:

Na co idzie wkład Własny

Wkład własny czyli po angielsku "deductible" pokrywa "pierwsze" pieniądze szkody. Czyli jak masz deductible 500/1000/2000 dolarów w umowie to jak będzie szkoda na 5000 to będziesz musiał pokryć z własnych środków 500/1000/2000. Jeśli szkoda będzie niższa niż deductible to szkodę pokrywasz w całości z własnych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...