Skocz do zawartości

Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "


Radek83

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.04.2018 o 05:06, pepeaz napisał:

After two days of deliberation, jurors found Brailsford not guilty of second degree murder as well as of a lesser charge of reckless manslaughter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minutes ago, maciopa said:

After two days of deliberation, jurors found Brailsford not guilty of second degree murder as well as of a lesser charge of reckless manslaughter.

Ale chyba musisz rozwinac swoja wypowiedz, bo nieuwazny czytelnik pomysli ze zrozumiales istote problemu i przechodzisz na druga strone barykady :D

Tu wiekszosc spraw wytoczona policjantom jak kogos odstrzela, konczy sie 'not guilty'. Stad zamieszki, rozruchy i BLM... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciopa napisał:

After two days of deliberation, jurors found Brailsford not guilty of second degree murder as well as of a lesser charge of reckless manslaughter.

Chyba kolega Maciopa nie zaczail na czym polega problem albo mysli ze jury w sprawach kryminalnych zawsze podejmuje wlasciwa decyzje.

Proponuje troche spojrzenia wglab jak tzw. justice system dziala.... Nie ma on nic wspolnego z justice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Chyba kolega Maciopa nie zaczail na czym polega problem albo mysli ze jury w sprawach kryminalnych zawsze podejmuje wlasciwa decyzje.

Proponuje troche spojrzenia wglab jak tzw. justice system dziala.... Nie ma on nic wspolnego z justice.

??? Wyrok zapadł uniewinniający czyli wg Sądu (i wymiaru sprawiedliwości USA ) - funkcjonariusz miał prawo użyć broni i nie nastąpiło przekroczenie uprawnień. Proste. Czego tu nie rozumiesz?

Swoją drogą czyżbyś czuł się uprawniony do oceny pracy Sądu? Możesz nie zgadzać się z wyrokiem i uważać go za "niesprawiedliwy" - Twoja sprawa, ale przyjęty w USA wymiar sprawiedliwości działa tak a nie inaczej. Czy jest lepszy od systemu np w PL? Gdzie występuje JEDEN sędzia, albo sędzia i 2 ławników/2 sędziów i 3 ławników? Swoją drogą ławnikiem w PL może zostać KAŻDY a w zakresie orzekania ławnik posiada większość prerogatyw sędziego, a jego głos w naradzie i głosowaniu nad wyrokiem ma taką samą wagę jak głos sędziego zawodowego. Który system lepszy? :) 

Marudzicie jak stare baby mając zerowe pojęcie o pracy służb porządku publicznego, a jak przychodzi co do czego to "Call 911"!! i oczekujecie, że funkcjonariusz nastawi za Was przysłowiowego karku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

Chyba kolega Maciopa nie zaczail na czym polega problem albo mysli ze jury w sprawach kryminalnych zawsze podejmuje wlasciwa decyzje.

Proponuje troche spojrzenia wglab jak tzw. justice system dziala.... Nie ma on nic wspolnego z justice.

I w ten oto sposob po dziewieciu stronach dyskusji osiagnelismy kompletne dno.

Gliniarz strzela lub uzywa sily w stosunku do bandyty - zle

Sledztwa wewnetrzne - zawsze stronnicze

Sledztwa niezalezne - stronnicze z wyjatkiem tych przeprowadzonych przez CNN

Lawy przysieglych - stronnicze.

Najlepiej by bylo na miejscu tuz po uzyciu sily przez gliniarzy ich linczowac...latarnie sa wszedzie a sznur zawsze sie znajdzie. 

A juz wogole chyba najbardziej doskonale wyjscie to strelac do gliniarzy eliminujac w ten sposob wszelkie problemy....o chwila...to juz sie dzieje...ostatnio wczoraj w Gilchrist County na Florydzie. Dwoch wstretnych gliniarzy mniej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/17/2018 o 15:38, Jackie napisał:

 

Robisz sie stary. Ja przedstawiłam fakty: wyniki śledztwa Departamentu Sprawiedliwości oraz śledztwa dziennikarzy z CNN. Te dane można sobie bez problemu sprawdzić bo są dostępne w necie. Jak ktoś twierdzi że to fejk nius to ja po prostu nie mam o czym rozmawiać. Bo co to da? Ani ja tego kogoś nie przekonam ani on mnie :)

Fake news to zart. 

Mnie chodzi o to ze media mocno naciagaja fakty. Czesto pomijajac jakies wazne czesci wiadomosci. Dlaczego sprawa powstrzymania goscia z bronia w szkole kilka dni po strzelaninie na Florydzie zostala praktycznie przemilczana? Dlaczego strzelanina w siedzibie facebooka nie byla relacjonowana jak wiekszosc innych tego typu zdarzen? To tylko dwa pierwsze z brzegu przyklady jak media manipuluja i ukladaja wiadomosci tak by pasowaly do ich zaplanowanego przekazu. I nie od dzis wiadomo ze CNN wiedzie w takich manipulacjach prym. Nie jest to zadna tajemnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/17/2018 o 10:19, ilon napisał:

Ja probuje namowic kilku policjantow do zabrania mnie ze soba na patrol. Jak bede miala wiecej czasu to przycisne ktoregos zeby dostal approval i wam opowiem jak bylo. Mam nadzieje, ze nic ekstremalnego sie nie wydarzy :D 

Nie musisz namawiac. Wiekszosc departamentow ma programy Ride along. Warto sie zapisac I spedzic kilka godzin w radiowozie patrzac na sluzbe z tej drugiej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/17/2018 o 12:55, mola napisał:

 

Tu jest przykład policjanta, który coś zlecił, i pielęgniarki, której zlecono i która odmówiła. Policjant się bardzo zdenerwował, poczuł się ewidentnie zagrożony, więc jej pokazał co i jak. Mogła mieć broń, mogła mieć sklapel w ręce... Konsekwencje takie, że policjant bez pracy, a pielęgniarka bogatsza o pół miliona.

https://nypost.com/2017/09/01/nurse-arrested-after-refusing-blood-test-on-unconscious-patient/

I bardzo dobrze. To jest jeden z przykladow tych czarnych owiec o ktorych mowilem. Facet byl oderwany od rzeczywistosci. Probowal zlamac podstawowe kinstytucyjne prawa nieprzytomnego pacjenta. Stracil robote I bardzo dobrze. Moim zdaniem problem w tej calej sytuacji jest taki ze wszyscy skupili uwage na jednym gliniarzu ktory nie mial racji. Ja bym zwrocil uwage na pozostalych obecnych tam gliniarzy. Dlaczego zadnen z nich nie zareagowal? Co jest nie tak w tym danym departamencie? W naszym departamencie gdybym nie zareagowal na lamanie prawa przez moich wspolpracownikow czy nawet przelozonych bylbym w wiekszych klopotach niz oni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...