Skocz do zawartości

Wiza biznesowa a karalnosc.


Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, ToFFiK said:

Musieli sprawdzić akta sprawy w archiwum, innej opcji raczej nie ma

To, że rekord nie jest dostępny po zatarciu w bazie danych rejestru skazanych to nie znaczy, że z punktu widzenia informatycznego go tam fizycznie nie ma. On może istnieć z flagą ZATARTE="TRUE" i we wszystkich oficjalnych zapytaniach uwzględnia się to flagę. Aczkolwiek służby specjalne mogą mieć zawsze dostęp do danych bezpośrednich. Co więcej współdziałanie Polski i US w dziedzinie przeciwdziałania troryzmowi może powodować, że dostęp do naszej bazy danych służby amerykańskie moja na zasadzie "online". Nie sądzę, aby weryfikowali oni każde oświadczenie w przypadku wiz turystycznych aczkolwiek jak nabierają podejrzeń albo rozpatrują proces przyznania wizy imigracyjnej to myślę że mają możliwości sprawdzenia. nie sądzę, że wertują po archiwach - nie w XXI wieky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rejestrow o karalnosci w Polsce pisalem juz tutaj, sluzby maja dostep do wszystkich, nawet tych zatartych.

W USA natomiast moj kolega z bratem, gdy mieli po klikanascie lat (12 I 14) przeskoczyli sobie przez barierki w Subwayu w NY bo chcieli zaoszczedzic na biletach, a moze z fantazji. Jak to tutaj, ochrona zatrzymala, policja przyjechala, kajdanki, "przedstawienie" jak przy morderstwie. Postawili ich przed sadem, sedzia kazal matce zeby im natarla uszu i wygnal wszystkich do domu. Gdy przyszlo do legalizacji pobytu nawet to im wyciagneli z recordow chociaz wcale nie byli za to ukarani wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pavka napisał:

@Karina : fajnie rozpisane, na pewno się przyda.

To teraz pytanie - czy ktoś z tu obecnych był karany i dostał wize ?:) Albo czy ktoś w ds160 poszedł ze wpisem karany i dostał ? :) 

Były takie osoby

 Nawet jedna o tym co jakiś czas pisała że mimo wyroku dostała wizę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, sly6 said:

Były takie osoby

 Nawet jedna o tym co jakiś czas pisała że mimo wyroku dostała wizę. 

Ciekawe tylko jakie to byly przestepstwa. Generalnie osoby ktore popelnily CIMT z tego co czytalem z gory sa skazane na zakaz wjazdu ( niestety moje przestepstwo sie do nich zalicza ).

W poniedzialek rezerwuje spotkanie w ambasadzie, i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2018 o 20:32, mcpear napisał:

To, że rekord nie jest dostępny po zatarciu w bazie danych rejestru skazanych to nie znaczy, że z punktu widzenia informatycznego go tam fizycznie nie ma. On może istnieć z flagą ZATARTE="TRUE" i we wszystkich oficjalnych zapytaniach uwzględnia się to flagę. Aczkolwiek służby specjalne mogą mieć zawsze dostęp do danych bezpośrednich. Co więcej współdziałanie Polski i US w dziedzinie przeciwdziałania troryzmowi może powodować, że dostęp do naszej bazy danych służby amerykańskie moja na zasadzie "online". Nie sądzę, aby weryfikowali oni każde oświadczenie w przypadku wiz turystycznych aczkolwiek jak nabierają podejrzeń albo rozpatrują proces przyznania wizy imigracyjnej to myślę że mają możliwości sprawdzenia. nie sądzę, że wertują po archiwach - nie w XXI wieky

Myślisz że zwykła osoba która przyjechała do nas reprezentować inny kraj ma nieograniczony dostęp do praktycznie wszystkich informacji o wszystkich (a przynajmniej dowolnych) Polakach? Bez żadnych wniosków itd itp. tylko klik klik w bazie jedno zapytanie i wszystko wiadomo (bez żadnego nadzoru..?). A co z ustawami o ochronie danych osobowych? Chyba że zostało założone że Polska to kraj terrorystów i wszyscy się do nich zaliczają więc nie ma problemu z żadnym dostępem

 

Wyroki w większości są publiczne i można je wyszukać po sygnaturze

Edytowane przez ToFFiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, że Pani w okienku ma dostęp do tej bazy. Aczkolwiek od czasu jak wypełnisz DS-160 do czasu aż odwiedzisz ambasadę mija trochę czasu i można w międzyczasie pozaglądać gdzie trzeba i przygotować dla owej Pani "przegląd sytuacji". Myślę, że jeśli takie coś się dzieje to czynią to służby specjalne a nie pracownicy ambasady. Nie uważam też, że wszystkie wnioski o wizę turystyczną są tak sprawdzane, aczkolwiek możliwość jest. Co innego wizy imigracyjne - tam myślę następuje pełen "check". Nie jestem prawnikiem, ale zapewne ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje sytuacje szczególnie istotne dla obronności i bezpieczeństwa Państwa. I na podstawie tej klauzuli zapewnie umowa o zapobieganiu terroryzmu pomiędzy Polska i USA (a zapewne jej niejawne załączniki) umożliwia służbom amerykańskim sięgać w niektóre bazy danych polskich instytucji i ten dostęp jest poza jurysdykcją GIODO.

W każdym razie posty @karina to super "profeska" - rozwiewają wszystkie wątpliwości i ucinają wszelkie dyskusje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mcpear napisał:

Nie sądze, że Pani w okienku ma dostęp do tej bazy. Aczkolwiek od czasu jak wypełnisz DS-160 do czasu aż odwiedzisz ambasadę mija trochę czasu i można w międzyczasie pozaglądać gdzie trzeba i przygotować dla owej Pani "przegląd sytuacji". Myślę, że jeśli takie coś się dzieje to czynią to służby specjalne a nie pracownicy ambasady. Nie uważam też, że wszystkie wnioski o wizę turystyczną są tak sprawdzane, aczkolwiek możliwość jest. Co innego wizy imigracyjne - tam myślę następuje pełen "check". Nie jestem prawnikiem, ale zapewne ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje sytuacje szczególnie istotne dla obronności i bezpieczeństwa Państwa. I na podstawie tej klauzuli zapewnie umowa o zapobieganiu terroryzmu pomiędzy Polska i USA (a zapewne jej niejawne załączniki) umożliwia służbom amerykańskim sięgać w niektóre bazy danych polskich instytucji i ten dostęp jest poza jurysdykcją GIODO.

W każdym razie posty @karina to super "profeska" - rozwiewają wszystkie wątpliwości i ucinają wszelkie dyskusje.

Hint - Polska stara się o objęcie programem Visa Waiver.

Jednym z warunków jest aby : "(...) the country cooperated with the Government of the United States on counterterrorism initiatives, information sharing, and preventing terrorist travel before the date of its designation as a program country, and the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State determine that such cooperation will continue; (...)" 

Takie sprawdzenie odbywa się na zasadzie hit/no-hit (vide np sprawdzenia iAPI w bazach danych amerykańskich) na podstawie danych osobowych, które sami podajecie we wnioskach wizowych ... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...