Skocz do zawartości

Wyjazd do liceum do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zainteresowałam się wyjazdem do liceum do USA. Aktualnie chodzę do 2kl gim i mam 15lat. Ogólnie chodzi o to że do USA wyjechałam bym sama i mieszkalnym w szkole w internacie, a co z innymi ważnymi sprawami, czy można wyjechać tak samemu, czy mogłabym się podjąć tam jakiejś pracy? Prosze o podanie wszystkich istotnych informacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikujesz się na jakąkolwiek wizę?

Bez wizy nie wyjedziesz do USA. Bez wizy nie pójdziesz do szkoły ani nie będziesz mogła pracować. 

Szkoła w USA kosztuje grube tysiące $$$. 

Wybacz szczerość ale jesteś jeszcze dzieckiem. Zainteresuj się wyjazdem jak będziesz po studiach i będziesz mieć jakieś podstawy do wyjazdu i wizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sly6 napisał:

Możesz jechać na wymianę wtedy ktoś z dorosłych ma nad Tobą opiekę. 

Dokładnie. Lepiej poszukać dobrego, anglojęzycznego liceum w PL, które oferuje taką opcję, niż jechać samemu. Koszt czesnego w liceum prywatnym to od 20 000 do 60 000$ rocznie i nie jestem pewna, czy to uwzględnia internat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kolege, ktory III klasie LO pojechal na rok do high school w USA, do Nowego Yorku. Z tego co pamietam byla to wymiana, bo w tym czasie jakas mloda amerykanka mieszkala u jego rodzicow. Poszukaj takich programow. Nie wiem jak to wyglada pod wzgledem finansowym. Kolega, a raczej jego rodzice, biedy nie klepali. No i rzecz dziala sie troche lat temu: 2001 - 2002 rok. Pamietam jak w klasie przezywalismy 9/11 z tego powodu...

[1] https://j1visa.state.gov/programs/secondary-school-student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://discoverflex.org/

Pamietam ten program. Jakis czas temu moje kuzynka miala taki pomysl i ja szukalam roznych programow. Pamietam ze byl ten FLEX i jakis jeszcze dostepny dla uczniow z Polski ktore ja sprawdzalam. Ale kurcze teraz nie pamietam nazwy tego drugiego. Jak sobie przypomnie to napisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...