Skocz do zawartości

Trzyletni kontrakt na pracę jako truck driver


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.09.2018 o 11:51, Dominik1990 napisał:

Już wszystkie dokumenty przetłumaczone wraz z doświadczeniem zawodowym i czekamy jedynie na odpowiedź imigracyjnych czyli jakieś pare miesięcy. A Ty na jakim etapie jesteś??

Tak samo , agencja informuje ze za okolo 3 miesiace maja sie zaczac jakies ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ,pisali mi o interview w ambasadzie w okolicach stycznia, czyli zajeloby to okolo 6-7 mies, bardziej prawdopodobne wydaje mi sie jednak to co podaja np na visajourney i to co ktos tu wczesniej wspominal o 1,5 roku total , z drugiej strony jesli pracodawca prowadzi ciagla rekrutacje to mozliwe ze odpada czas potrzebny na wystawienie ogloszen i uzyskanie zgody od departamentu pracy na zatrudnienie alien worker ,to sa tylko moje swobodne dywagacje ,okaze sie w styczniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, też zastanawiam się nad odezwaniem do visasolutions. Widzę, że są co najmniej 2 firmy współpracujące z nimi.  Chyba jak każdy, mam pewne wątpliwości, to w końcu 3 letnia lojalka. Szukając info o firmach trafiłem np na to: https://www.youtube.com/watch?v=o9_dE_kCfw4 .  Obciążają kierowców za paliwo na postoju np aby klima działała.... ktoś ma coś takiego w kontrakcie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie zastanawiaj, Ty startuj bo recesja nadchodzi i wizowe eldorado dla truckerow się skończy.

Tu samochody ciężarowe na noclegach stukaja non stop bo prawie żaden nie ma Webasto więc żaden driver nie płaci za paliwo. No chyba ze jest jej właścicielem, wtedy śpi w zimnej kabinie jeśli chytry. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 11:37, trooper napisał:

Teoretycznie ,pisali mi o interview w ambasadzie w okolicach stycznia, czyli zajeloby to okolo 6-7 mies, bardziej prawdopodobne wydaje mi sie jednak to co podaja np na visajourney i to co ktos tu wczesniej wspominal o 1,5 roku total , z drugiej strony jesli pracodawca prowadzi ciagla rekrutacje to mozliwe ze odpada czas potrzebny na wystawienie ogloszen i uzyskanie zgody od departamentu pracy na zatrudnienie alien worker ,to sa tylko moje swobodne dywagacje ,okaze sie w styczniu .

No mi odpadło czekanie na ten certyfikat bo oni go już mieli. Ja teraz czekam na zatwierdzenie tego I-140 i Ambasada. Mi powiedzieli, że tak optymalnie to może być luty-marzec. Ale czekam tylko na potwierdzenie i do Ambasady o tyle dobrze bo mam ją pod samym nosem i szpital też więc jak się zepne to pójdzie szybko. Faktycznie najgorzej jest z tym z departamentu pracy bo ono zajmuje coś koło 7-8 miesięcy ale moja firma już to miała i ofertę dostałem po 2 tygodniach i odrazu ruszyłem z drugim etapem. Odnośnie ktoś pisał nt płacenia za paliwa na postoju - to jest wierutna bzdura nikt Ci nie potrąci żadnej kasy za to, że spisz w cieple.... Mój kontrakt jest prosty jak cep napisana stawka co mam robić itp żadnych obustrzeżeń nt paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie 

Również jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów. Chcemy wyjechać z córką 12 lat.  Czy osoby które są w takcie rekrutacji mogą opisać jak sam proces wygląda ??? jak długo czekaliście na info, po złożeniu kompletu dokumentów ??? jakie później dokumenty ??? ja faktycznie też mam informacje że jako żona będę mogła pracować. na początek załatwiaja apartament dla rodziny, pomagają ze szkołą. Ale na tą chwile mąż musi dograć filmik i będę wysyłać komplet dokumentów. Na ta chwile są trzy firmy, do której się zakwalifikuje mąż to niby roszada, pod warunkiem oczywiście że filmik się spodoba i będą go chcieli 

.

Edytowane przez Jola75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...