Skocz do zawartości

Trzyletni kontrakt na pracę jako truck driver


Rekomendowane odpowiedzi

I jak idzie? U kogoś postępy w zdobyciu zielonej karty, jakieś newsy? 

Dnia 29.10.2018 o 08:48, p_stachowiak napisał:

Ja właśnie idę przez go2logistic.W sierpniu złożyłem dokumenty.Moja sprawę prowadzi Kurczaba.Czekam na certyfikat z urzędu pracy.

I jak idzie? Bo chodzą opinie, że Kurczaba to złodziej, chociaż nie chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Jestem tu nowy i mam pytanko odnośnie procesu

Sponsorowanie poprzez pracę dla GC proszę opiszcie jak możecie cały ten proces w Waszego doświadczenia

Wiedzę ogólną na ten temat mam lecz chciałbym się dowiedzieć u źródła jak to wygląda :) 

Rozmawiam z jedną z firm truck z Chicago 

chciałem sie dowiedzieć o konkretne etapy co i jak

np. kiedy i jakie dokumenty i oświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciekwpr napisał:

Kochani,

Jestem tu nowy i mam pytanko odnośnie procesu

Sponsorowanie poprzez pracę dla GC proszę opiszcie jak możecie cały ten proces w Waszego doświadczenia

Wiedzę ogólną na ten temat mam lecz chciałbym się dowiedzieć u źródła jak to wygląda :) 

Rozmawiam z jedną z firm truck z Chicago 

chciałem sie dowiedzieć o konkretne etapy co i jak

np. kiedy i jakie dokumenty i oświadczenia 

To firma powinna cie przez proces przeprowadzic bo to oni sie tym beda zajmowac a nie ty. Do tej pory na forum nie bylo osoby ktora to do konca przeszla z tego co wiem, a przynajmniej nikt sie nie chwalil chociaz chetnych bylo duzo. Jak firma unika pokrycia kosztow i procedury to bym sie od niej trzymala z daleka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciekwpr napisał:

Kochani,

Jestem tu nowy i mam pytanko odnośnie procesu

Sponsorowanie poprzez pracę dla GC proszę opiszcie jak możecie cały ten proces w Waszego doświadczenia

Wiedzę ogólną na ten temat mam lecz chciałbym się dowiedzieć u źródła jak to wygląda :) 

Rozmawiam z jedną z firm truck z Chicago 

chciałem sie dowiedzieć o konkretne etapy co i jak

np. kiedy i jakie dokumenty i oświadczenia 

https://www.youtube.com/watch?v=9V5X-d5cx_o&t=3647s

Myślę, że wyczerpująco, mam jeszcze jedno pytanie, jaka to firma? W razie czego dawaj znać, jak postępy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Levix napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=9V5X-d5cx_o&t=3647s

Myślę, że wyczerpująco, mam jeszcze jedno pytanie, jaka to firma? W razie czego dawaj znać, jak postępy.

Ja jeszcze czekam na zatwierdzenie lub dorzucenie Perm, myślę że odpowiedz powinna być już na przełomie Luty, Marzec 2019r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem cynk z Visa Solution w sensie od Polskiej placówki, że moje dokumenty przeszły bo jest weryfikacja już mojego doświadczenia i brakowało jedynie nr telefonów do moich pracodawców. Tak jak pytałem całość powinna się zakończyć wraz już z konsulatem około Marca/Kwietnia. Ja wybrałem Visa Solution tylko dlatego żeby nie płacić w ciemno i tylko dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dominik1990 napisał:

Ja ostatnio dostałem cynk z Visa Solution w sensie od Polskiej placówki, że moje dokumenty przeszły bo jest weryfikacja już mojego doświadczenia i brakowało jedynie nr telefonów do moich pracodawców. Tak jak pytałem całość powinna się zakończyć wraz już z konsulatem około Marca/Kwietnia. Ja wybrałem Visa Solution tylko dlatego żeby nie płacić w ciemno i tylko dlatego.

Znaczy sie miales niekompletna dokumentacje i to byl ten cynk ? Odpowiedz sobie jak zweryfikowali Twoje doswiadczenie jak nie bylo kontaktu do pracodawcow (o ile ktos to weryfikuje w ogole) ze swojego doswiadczenia powiem ze ta weryfikacja to bardziej jest sprawdzenie daty uzyskania uprawnien a nie wysylanie agentow terenowych do przeswietlania kandydata , VS ma na stronie glownej info ze proces trwa rok , a prawdziwym cynkiem bedzie zaproszenie do konsulatu , wszelkie inne gdybania to jak pisanie patykiem po wodzie , btw tez ide przez VS, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trooper napisał:

Znaczy sie miales niekompletna dokumentacje i to byl ten cynk ? Odpowiedz sobie jak zweryfikowali Twoje doswiadczenie jak nie bylo kontaktu do pracodawcow (o ile ktos to weryfikuje w ogole) ze swojego doswiadczenia powiem ze ta weryfikacja to bardziej jest sprawdzenie daty uzyskania uprawnien a nie wysylanie agentow terenowych do przeswietlania kandydata , VS ma na stronie glownej info ze proces trwa rok , a prawdziwym cynkiem bedzie zaproszenie do konsulatu , wszelkie inne gdybania to jak pisanie patykiem po wodzie , btw tez ide przez VS, pozdro

Dzisiaj sprawdziłem w Labor Certification for Green Card na 2018r, ilu Polaków uzyskało Perm w zawodzie Truck Driver przez VS i jest tak:

Ogólnie zostało złożonych z Polski 76 petycji do U.S. Department of Labor, a z tej całej puli VS uzyskało tylko 2 pozytywne rozpatrzenia, 12 wniosków zostało wstrzymanych a 8 wniosków dorzuconych. Więc tak to wygląda na dzień dzisiejszy, zobaczymy jak to będzie na 2019r.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...