Skocz do zawartości

ODMOWA WIZY B2 !


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mój przyjaciel z którym miałem udać się do NY otrzymał odmowę wizy ponieważ NIGDY nie był za oceanem. Mój przyjaciel był w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja niestety dla konsula to za mało. Gdzie on niby miał być w życiu by w oczach konsula był wiarygodniejszy? Miał w wieku 23 lat "zaliczyć" Meksyk, Chiny, Kanadę? Przecież to głupota....każdy kiedyś musi mieć swój pierwszy raz, dramat. Kolega pracował, aktualnie tylko studiuje, pieniądze na wyjazd miał od rodziców (tata dobrze zarabia) a i tak otrzymał odmowę. Porządnych ludzi oni nigdy tam nie wpuszczą a terroryści byli tam, są i będą przylatywać. Dramat i kpina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, antoniowawa napisał:

Kolega pracował, aktualnie tylko studiuje, pieniądze na wyjazd miał od rodziców (tata dobrze zarabia) a i tak otrzymał odmowę. 

Brak wcześniejszych podróży za ocean nie był powodem odmowy. Powodem był brak wystarczających związków z Polska i to że kolega nie pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, antoniowawa napisał:

Już tłumaczę. Kumpel pracował w Urzędzie Gminy (ma 22 lata) aktualnie studiuje (zaocznie ale o to nie pytaja) ale przecież studia to także silna więź z krajem.

 

Nie wiemy co siedzi w głowie konsula ani co było powodem odmowy wizy, możemy tylko gdybać. Sam fakt że się wcześniej nie podróżowało za ocean nie jest powodem do odmowy.

Dodam że nie wiesz co tak naprawdę się stało w konsulacie bo ciebie tam nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wizę otrzymałeś? 

Niby studenci powinny dostać wizę lecz przyjadą tacy co status studenta będą mieć dla samej wizy. Dlatego Ci dobrzy mogą dostać odmowę. Jak kto w życiu bywa że oceniamy nie właściwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, antoniowawa napisał:

ROELKA

ale przecież studia to także silna więź z krajem. Przecież MASA studentów otrzymuje wizy. 

niekoniecznie. 1,2 semstr wg mnie nie jest zwiazkiem. 

Jest cala masa studenciakow, albo i bylych studenciakow co ida na studia aby miec status "dla czegos", dla benefitow itp - np dla rozmowy w ambasadzie - bo przeciez mam status studenta to mi sie wiza nalzey. Bo przeciez jestem studentem to moge na Work and Travel jechac...

 

22 godziny temu, Jackie napisał:

 

Nie wiemy co siedzi w głowie konsula ani co było powodem odmowy wizy, możemy tylko gdybać. Sam fakt że się wcześniej nie podróżowało za ocean nie jest powodem do odmowy.

Dodam że nie wiesz co tak naprawdę się stało w konsulacie bo ciebie tam nie było ;)

byc moze kolega byl niepewny czy wyda sie konsulowi jako osoba cos kombinujaca. Pewnosc siebie to tez w penwym sensie plus. Stanowczosc i jasne odpowiedzi daja duzo ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...