Skocz do zawartości

Praca z zamieszkaniem(na poczatek) agencje,biura posrednictwa


tedyhees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jestem nowy na forum i takze nie sposob odnalezcmiwszelkie innformacje o ile takowe byly jak w moim przypadku . 

A wiec chodzi mi o to ze jestem posiadaczem od miesiaca nazwijmy to zielonej karty, ale aby ja otrzymac musze doleciec do usa do 26 wrzesnia tego roku. Po czym zostanie podstemplowane w paszporcie i okres wyrobienia jedyna kwestia. Co za tym idzie SSN slyszalem oraz czytalem ze podobno majac zielona karte i zlozenie wniosku do ssn powoduje mozliwosc podjecia pracy.

 

Generalnie jestem w tej chwili w Holandii gdzie pracuje juz dluzzszy czas predzej bylem w Anglii tez pare lat, i zostalem wylosowany na GC.

 

Szukam namiarow jesli ktos z was zna mieszkajac tam bedac wie sie wiecej niz poprzez strony internetowe ktore jak wiadomo nie zawsze prawde mowia jakiejs agencji pracy badz cos jak program work and travel, a wiec przylatuje do usa ktos mnie odbiera badz nie ale mam jakis kwaterunek zapewne dzielony z ilomas osobami ale jest gdzie spac i ewentualnie pomoc przy papierach zalatwianiu oraz to ze jak przystalo na poczatki to ominalbym oplaty za mieszkania jakies depozyty borgi itd, bo jak wiadomo ktos kto jedzie pierwszy raz to kazdy dolar sie liczy nazwijmy to tak. 

 

Jak wspomnialem, jakies namiary nazwy biur badz osoby prywatne na terenie stanow ktre oferuja prace z zamieszkaniem na tzw ,dzien dobry".

 

jesli podobny temat jest to z gory przepraszam ale mam teraz takie dziwne zmiany w pracy ze malo mam kiedy cokolwiek poczytac dluzzszego na forum.

 

Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moja sytuacja oraz ewentualne namiary. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minutes ago, tedyhees said:

Witam, 

 

Jestem nowy na forum i takze nie sposob odnalezcmiwszelkie innformacje o ile takowe byly jak w moim przypadku . 

A wiec chodzi mi o to ze jestem posiadaczem od miesiaca nazwijmy to zielonej karty, ale aby ja otrzymac musze doleciec do usa do 26 wrzesnia tego roku. Po czym zostanie podstemplowane w paszporcie i okres wyrobienia jedyna kwestia. Co za tym idzie SSN slyszalem oraz czytalem ze podobno majac zielona karte i zlozenie wniosku do ssn powoduje mozliwosc podjecia pracy.

 

Generalnie jestem w tej chwili w Holandii gdzie pracuje juz dluzzszy czas predzej bylem w Anglii tez pare lat, i zostalem wylosowany na GC.

 

Szukam namiarow jesli ktos z was zna mieszkajac tam bedac wie sie wiecej niz poprzez strony internetowe ktore jak wiadomo nie zawsze prawde mowia jakiejs agencji pracy badz cos jak program work and travel, a wiec przylatuje do usa ktos mnie odbiera badz nie ale mam jakis kwaterunek zapewne dzielony z ilomas osobami ale jest gdzie spac i ewentualnie pomoc przy papierach zalatwianiu oraz to ze jak przystalo na poczatki to ominalbym oplaty za mieszkania jakies depozyty borgi itd, bo jak wiadomo ktos kto jedzie pierwszy raz to kazdy dolar sie liczy nazwijmy to tak. 

 

Jak wspomnialem, jakies namiary nazwy biur badz osoby prywatne na terenie stanow ktre oferuja prace z zamieszkaniem na tzw ,dzien dobry".

 

jesli podobny temat jest to z gory przepraszam ale mam teraz takie dziwne zmiany w pracy ze malo mam kiedy cokolwiek poczytac dluzzszego na forum.

 

Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moja sytuacja oraz ewentualne namiary. 

 

 

Hm... ale po co Ci pośrednik? Jak masz zielona kartę to przyjeżdżaj do Usa i normalnie sam tu pracy szukaj jak każdy obywatel (może poza federalnymi posadami). Możesz tez zacząć szukać pracy przez internet jeszcze zanim przylecisz -> LinkedIn, Glassdoor, Indeed... zacznij od Google i dalej sam zobaczysz. 

Napisz coś więcej jaki masz zawód/kwalifikacje to ludzie Ci poradzą. I na ile znasz angielski. 

Jesli jesteś z loterii wizowej i masz w paszporcie wizę imigracyjna to programy typu Work & Travel nie maja sensu żadnego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, 

 

tak wiem o tym,  i szukam tak szczerze to dopiero od kilku dni nie mialem jak predzej za to sie zabrac, teraz jeszcze w piatek jade do Polski na jakies 3-4 tyg wiec tez bede staral sie kazdego dnia cos szukac az znajde, mi zasadniczo chodzilo i chodzi o cos takiego ze jade wysiadam z samolotu i mam cokolwiek a wiec kwadracik do spania i umycia sie i ewentualna praca wiadomo ze takie posrednictwa to okroja czlowieka ale na poczatek jest bez problemow typu wydzwanianie szukanie mieszkan oplaty borgi depozyty a wkoncu prace znajdujesz po ktoryms dniu czy tyg 300 mil dalej bo jest lepsza lub przyadkowa, co innego jest jak sie jest tutaj jeszcze a co innego na miejscu pracujac nazwijmy to w takiej pracy niskozarobkowej  mozna sie rozgladac za lepsza jest sie na miejscu powoli sie poznaje ludzi kierunki gdzie co i jak i temu tez kierowalem w te strone pytanie. 

 

jesli nie znajde nic takiego bo poki co to wiekszosc au pair albo budowlanka jak widze na usa z ogloszen polskich bynajmniej to bede i tak musial zrobic wykupic gdzies odgornie mieszkanko pokoj i szukac na miejscu samemu. Wiem ze wiele osob tak robi a ja chcialem sobie tak jakby ulatwic start. 

 

co do zawodu badz wyuczenia, to niestety zycie sie potoczylo troszke nie po mysli i chcialem rozpoczac studia i w anglii i w holandii a nawet i w polsce ale sie okazalo ze do polski jezdzilem tylko na urlopy badz jakies inne wydarzenia czasem w miesiacu bylem 2 razy po 4 dni a czasem raz na dwa trzy miesiace. jestem po szkole ekonomicznej profil ekonomiczno administracyjny, znam angielski na tyle by sie dogadac ale tez nie perfekcyjnie jeszcze. ale gramatyke rozrozniam na tyle nazwijmy to w skrocie. doswiadczenie to prace magazynowe kierowca badz asystent w biurze wlasnie posredniczacej prace rodakom, a wkiec organizacja otwieranie kont bankowych wozenie do lekarzy szpitali, spradzanie stanu mieszkan firmowych, itp itd, temu tez chcialem czegos innego sprobowac a przy okazji sie wkoncu zmotywowac do szkoly.  tak by to wygladalo w skrocie .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki adres podałeś by doszła zielona karta i numer SSN? Bo musiałeś podać jak masz wizę na pobyt stały 

Możesz szukać pracy, mieszkania po polskich sklepach parafiach i ogłoszeniach jak bazarynka lub dziennik związkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat moze zaskoczyc, ale robilem to na ostatnia chwile brat mi przypomnial ktory tez skladal w niemczech z zona ale nie dostal co sie potem okazalo a wiec o 17,53 wyslalem zgloszenie ktore zdjecie mam do dzis z godzina i data, po czym ja podsiadlem do komputera sprawdzilem i udalo sie, potem lekarze w amsterdamie spotkania w konsulacie papiery niekaralnosci z anglii i holandii ktore tez trwaja po wiele tygodnii  bo sie roznia od otrzymanych tych w polsce gdzie kazdy dla siebie moze wziac z sadu, no i inne dokumenty , wiec ja sadzilem przekonany bylem ze mam jeszcze dzien wiec w parenascie minut wyplenilem aby sie w czasie zmiescic lacznie ze zrobieniem zdjecia o ich wymiarach telefonem na bialej scianie ktore tez przeszlo dopiero potem wymiarowe amerykanskie u fotografa w dalszej procedurze, a wiec podalem adres w chicago, adres taniego hotelu motelu , hostelu nazwijmy i przeszlo. pytalem w consulacie z adresem ze nie jestem perwien czy tam bo nie mialem pewnosci ze otrzymam karte na tamten moment i wpisalem bo wpisalem bo wpisac trzeba bylo, aby przejsc do kolejnego kroku, powiedzial ze wtedy aby na przylocie podajac koperte zamknieta z paszporteem wskazac nowy adres ewentualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam zadnych agencji ktore pomagaja nowym imigrantom z praca i mieszkaniem.... znaczy ze sa rzadowe/charytatywne dla uchodzcow ktorzy przyjezdzaja tu bez niczego -- ale dla kogos kto zakwalifikowal sie na GC raczej nie.

Czy inni moze slyszeli o takich agencjach? 

tedyhees, prawdopodobnie bedziesz musial zrobic to co wszyscy robia: przyjezdzaz z oszczednosciami, wynajmujesz lokum (moze najpierw mieszkajac w hostelu lub airb&b) czekasz na SSN# szukajac pracy. Jezeli obawiasz ze poziom angielskiego bedzie za slaby szukasz tej pierwszej pracy wsrod polonii; mozesz zawsze sie doksztalcic w jezyku darmowo albo za male pieniadze w bibliotekach, JCC, YMCA itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku prawdopodobnie ma na myśli agencje pracy tymczasowej znane mu z UK lub Holandii, ktore załatwiają pracę i jakiś dach nad głową. Sam byłem pracownikiem czegoś takiego w UK przez trzy miesiące w 2004 roku.

Tutaj nie słyszałem o takim biznesie drogi kolego. Tutaj jest Ameryka, lekko nie ma. I w urzędach można zażądać tłumacza ale raczej się go nie dostanie, choc wiem że bywaja wyjątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, andyopole napisał:

Autor wątku prawdopodobnie ma na myśli agencje pracy tymczasowej znane mu z UK lub Holandii... Tutaj nie słyszałem o takim biznesie

Hmmm... ja widze tu business opportunity dla kogos kto mieszka w rejonach gdzie jest polonia i gdzie tacy ludzie mogliby stosunkowo latwo zdobyc prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, katlia napisał:

Hmmm... ja widze tu business opportunity dla kogos kto mieszka w rejonach gdzie jest polonia i gdzie tacy ludzie mogliby stosunkowo latwo zdobyc prace...

Na Greenpoincie każdy zna kogoś kto szuka albo zna kogoś kto zna kogoś kto szuka  pracowników i lokatorów na pokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...