Skocz do zawartości

Marzenie wyjazdu.


Eskimos.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Odkąd pamiętam zawsze chciałem wyjechać i zamieszkać w Stanach, chociaż rok :) Chciałbym żeby to był Nowy Jork, gdyż mam tam rodzinę, która mogłaby pomóc na starcie. Mam 20 lat i od 1.5 roku mieszkam w Anglii. Potrafię sobie radzić samemu w trudnych sytuacjach poza granicami Polski, więc myślę, że dałbym radę mimo młodego wieku poza naszym kontynentem. Anglia nie robi na mnie wrażenia. Od zawsze chciałem rzucić się na głęboką wodę i spróbować jak to jest. Wiem, że rodzina i doświadczenie z UK nie pomogą mi z wyjazdem. Szczerze, nie wiem jak to jest z wizą dla młodej osoby, której nic nie trzyma w Polsce. Nie wiem też w sumie o jaką wizę się starać. Oczywiście mowa tu o pracy w Stanach. Słyszałem, że na turystycznej nie można mieć legalnej pracy. Fajnie byłoby być tam legalnie i legalnie pracować przez jakiś okres czasu. Nie wiem jak się do tego zabrać od strony wizy itp. Czy macie jakieś wskazówki dla takiej osoby jak ja, młodego chłopaka :)  O jaką wizę się starać, czego sobie nie wyobrażać na początku itp. Jak się do tego po prostu zabrać od tej strony. Każdy komentarz jest dla mnie cenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na forum posty takie jak twój pojawiają się regularnie. Zazwyczaj takie osoby mają 0 szans na legalny wyjazd do życia i pracy w USA.  Poszukaj na forum takich "marzycieli ". 

1. Loteria wizowa. 

2. Małżeństwo z obywatelem USA. 

3. Sponsorowanie rodzinne tylko jeśli masz w US rodziców albo rodzeństwo z obywatelstwa albo GC.  

4. Wiza pracownicza  - nieimigracyjna. Trzeba spełniać szereg wymagać co do wykształcenie i doświadczenie zawodowego + znaleźć sobie pracodawce z US który zechce Ciebie sponsorowac (jeśli też się kwalifikuje). Generalnie trudna ścieżka. 

5. Wiza studencką odpada bo nie możesz pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eskimos. napisał:

Czyli poza loterią nie ma szans? Miliony polaków którzy tam mieszkają są w większości nielegalnie? 

Loteria, sponsorowanie rodzinne albo specjaliści wyjeżdżają na wizach pracowniczych.  Jak masz kasę to możesz studiować w US albo będąc studentem jechać na wymianę. 

Czy w US siedzą Polacy nielegalnie? Jasne że tak. Chociaż według mnie osoba która świadomie wybiera takie życie musi być ... ograniczona, delikatnie mówiąc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rodziny tylko wujek ciotka czyli odpada. Studiować też raczej nie zamierzam ;/ Czyli zostaję tylko loteria ;/ A o jaką wizę przeważnie ludzie się ubiegają? Bo wątpię że jakieś pracownicze. Zawsze się mówiło że starasz się o wizę, jak dostajesz to jedziesz i robisz swoje ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eskimos. napisał:

Z rodziny tylko wujek ciotka czyli odpada. Studiować też raczej nie zamierzam ;/ Czyli zostaję tylko loteria ;/ A o jaką wizę przeważnie ludzie się ubiegają? Bo wątpię że jakieś pracownicze. Zawsze się mówiło że starasz się o wizę, jak dostajesz to jedziesz i robisz swoje ;o

No to masz tych co jadą na turystycznej i pracują nielegalnie,  bez prawa do ubezpieczenia i z innymi ograniczeniami. Nie mówiąc już że taka osoba może być w każdej chwili deportowana. 

Tak jak już napisałam..  Polacy wyjeżdżają na wizach z loterii albo poprzez sponsorowanie rodzinne albo małżeństwo z obywatelem US. Na forum są też osoby z wizami pracowniczymi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Eskimos. napisał:

Z rodziny tylko wujek ciotka czyli odpada. Studiować też raczej nie zamierzam ;/ Czyli zostaję tylko loteria ;/ A o jaką wizę przeważnie ludzie się ubiegają? Bo wątpię że jakieś pracownicze. Zawsze się mówiło że starasz się o wizę, jak dostajesz to jedziesz i robisz swoje ;o

To teraz idź w Anglii do pracy nielegalnej i zobacz czy dasz radę żyć z takim myśleniem że może dostaniesz kasę lub też nie a rachunki trzeba płacić. 

Możesz iść na studia i wyjechać na program work i travel podczas wakacji. I zobaczysz czy sen sprosta realności 

Możesz też wyjechać turystycznie. Są osoby że jadą do Kanady i poprzez różne transfery pracują w stanach lecz tutaj to wymaga czasu , doświadczenia i odpowiedniego zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eskimos. napisał:

Odkąd pamiętam zawsze chciałem wyjechać i zamieszkać w Stanach, chociaż rok :) 

Byles w stanach wczesniej? Jesli nie, to polecam najpierw przyjechac na turystycznej. Jako turysta oczywiscie. Ja to bym w NYC nie chciala mieszkac nawet za doplata :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ilon napisał:

Byles w stanach wczesniej? Jesli nie, to polecam najpierw przyjechac na turystycznej. Jako turysta oczywiscie. Ja to bym w NYC nie chciala mieszkac nawet za doplata :D 

Ja tez nie, ale on napisał NY, poza miastem moze byc fajnie, choc nie wiem, całego stanu nie zwiedziłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...