Skocz do zawartości
Gary

Rozliczenie podatkowe

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie bo wróciłem do Polski na pół roku w związku z sytuacją rodzinną. Poszedłem do pracy w Polsce, ale na stałe pracuje w USA i pytanie gdzie mam teraz z zarobków w Polsce się rozliczyć zarówno w Polsce i USA tylko USA, a może tylko w Polsce??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, Gary napisał:

Cześć, mam pytanie bo wróciłem do Polski na pół roku w związku z sytuacją rodzinną. Poszedłem do pracy w Polsce, ale na stałe pracuje w USA i pytanie gdzie mam teraz z zarobków w Polsce się rozliczyć zarówno w Polsce i USA tylko USA, a może tylko w Polsce??

Jeżeli się nie rozliczysz w US to oznacza że porzucasz rezydencje tam więc jeżeli to jest Twój plan to nie ma problemu.

Jeżeli chcesz wrócić i dalej być rezydentem to nawet nie myśl o nie rozliczaniu się w US. I pamiętaj że na N-400 jest pytanie czy kiedykolwiek nie wysłałeś tax return...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Polsce i w USA ( jeśli jesteś stałym rezydetem podatkowym).
Odrazu uprzedzam pytanie- nie oznacza to że będziesz musiał zapłacić podatek od dochodu uzyskanego poza US, ale zeznanie do IRS musisz złożyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Ja wracam do USA na stałe za 2 tygodnie tylko właśnie chciałem się dowiedzieć co i jak by nie mieć problemów potem bo chcę tam być :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz