Skocz do zawartości

Rozliczenie podatkowe


Gary

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, wezcie ktos doradzcie. Tak jak w tamtym roku bylam niemalze pewna, ze nie placilam nic za wyslanie rozliczenia przez turbotaxa (mialam doplate jesli to cos zmienia) tak teraz z racji tego, ze mam konto zagraniczne (ktore tez mialam w tamtym roku i zaznaczylam w turbotaxie). W tym roku mam zwrot i nie moge uzyc bezplatnej wersji turbotaxa i musze uzyc tego deluxa i za wszystko przy check oucie mi wylicza $99. Czemu tak? Idzie do jakos obejsc? Pomozcie nierozientowanej kolezance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, kasya napisał:

Cześć Waszystkim

Czy do zeznania 1040 moge dolaczyć tylko zeznanie f2555ez czy musze tez dołaczać f2555

Pozdrawiam Gorąco Kasya

Formularz EZ to wersja uproszczona, z której można skorzystać jak się nie ma pewnych rzeczych (np. dochodów z jakiegoś źródła, czy ulg). U góry, po prawej stronie formularza f2555ez są pytania i jak się na nie odpowie tak jak tam, to się wypełnia ez, a jak się nie spełnia warunków to należy wepełnić normalny formularz 2555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Kurcze, wezcie ktos doradzcie. Tak jak w tamtym roku bylam niemalze pewna, ze nie placilam nic za wyslanie rozliczenia przez turbotaxa (mialam doplate jesli to cos zmienia) tak teraz z racji tego, ze mam konto zagraniczne (ktore tez mialam w tamtym roku i zaznaczylam w turbotaxie). W tym roku mam zwrot i nie moge uzyc bezplatnej wersji turbotaxa i musze uzyc tego deluxa i za wszystko przy check oucie mi wylicza $99. Czemu tak? Idzie do jakos obejsc? Pomozcie nierozientowanej kolezance. 

Koledzy z pracy płacili za stanonowy, więc są pewne warunki (sytuacje) kiedy program chce pieniędzy od wypełniającego. Oni rok temu płacili za stanowy akurat, i nie obeszli problemu. Ja bym spróował konkurencję, HRblock, może w Twojej sytuacji zrobią zeznania za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ilon napisał:

Kurcze, wezcie ktos doradzcie. Tak jak w tamtym roku bylam niemalze pewna, ze nie placilam nic za wyslanie rozliczenia przez turbotaxa (mialam doplate jesli to cos zmienia) tak teraz z racji tego, ze mam konto zagraniczne (ktore tez mialam w tamtym roku i zaznaczylam w turbotaxie). W tym roku mam zwrot i nie moge uzyc bezplatnej wersji turbotaxa i musze uzyc tego deluxa i za wszystko przy check oucie mi wylicza $99. Czemu tak? Idzie do jakos obejsc? Pomozcie nierozientowanej kolezance. 

Wersja podstawowa wysyla oniline podatek federalny za darmo a stanowy za kase. W tej sytuacji drukujesz sobie wszystkie stanowe deklaracje na papierze, wkladasz do koperty, naklejasz znaczek za chyba $ 0.55 I wsio.

Przynajmniej w tamtym roku tak bylo. W tym roku jeszcze taxow nie robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowy to chyba zawsze w Turbotaxie byl platny. Kupujac wersje Deluxe (taka instalowana na kompie) mozna bylo zrobic e-file Federalnego za darmo, rozliczenie jednego stanu tez bylo za darmo (jak sie zarabialo pieniadze w wiecej niz jednym to trzeba bylo dokupic kolejne stany) natomiast e-file stanowego zawsze byl platny ($25 OIDP) - nawet dla tego jednego stanu ktory reklamuja jako "free".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja man tak samo. Płace za efile stanowe osobno. Ale moje dzieci pierwszy raz w tym roku rozliczały tax i miały wszystko za darmo. Włącznie z efile podatków stanowych. Ale ich deklaracje opiewały na bardzo niskie kwoty. Może @ilon zaczęłaś za dobrze zarabiać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź  ;-) wypełniam tylko formularz 1040 oraz f2555ez . Kolejne pytanie gdzie mam wysłać formularze  gdy nie ubiegam sie o zwrot oraz nie wysyłam zwrotu podatku . Podano dwa adresy

IF you live in...A foreign country, U.S. possession or territory*, or use an
APO or FPO address, or file Form 2555, 2555-EZ, or
4563, or are a dual-status alien:
Are requesting a refund or
are not enclosing a check or
money order...Department of the Treasury Internal Revenue ServiceAustin, TX 73301-0215 czy
Are enclosing a check or
money order...Internal Revenue Service
P.O. Box 1303
Charlotte, NC 28201-1303

Prosze o pomoc z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi  Kasya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 14:57, kzielu napisał:

Stanowy to chyba zawsze w Turbotaxie byl platny. Kupujac wersje Deluxe (taka instalowana na kompie) mozna bylo zrobic e-file Federalnego za darmo, rozliczenie jednego stanu tez bylo za darmo (jak sie zarabialo pieniadze w wiecej niz jednym to trzeba bylo dokupic kolejne stany) natomiast e-file stanowego zawsze byl platny ($25 OIDP) - nawet dla tego jednego stanu ktory reklamuja jako "free".

Hm oki. Popytam czy ktos ze znajomych ma Deluxa na kompie, moze wyjdzie taniej. Jak nie to przeboleje ta stowke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie Form-8965, o ile dobrze wyczytalem to nie trzeba tego wypelniac, jezeli zaznaczylo sie "Full-year health care coverage or exempt" na form 1040? W 2018 w USA przebywalem tylko 11dni, dochodow zadnych z USA nie posiadam, a kwota zarobiona w polsce jest ponizej limitu Foreign Income Exclusion. Wg instrukcji 8965 "You can check the “Full-year health care coverage or exempt” box on Form 1040 if your household income or gross income is less than your filing threshold". wynika ze nie trzeba wysylac tego formularza. dobrze to zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...