Skocz do zawartości

Rozliczenie podatkowe


Gary

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, kzielu said:

Spokojnie. Ja tak sie rozliczalem w pierwszym roku po przyjezdzie.

Rozkminiałam dziś 3h ten program i jestem pod wrażeniem jaki jest prosty, prawie nawet ogarnęłabym w nim te wszystkie akcje i dywidendy ale niestety on chce na wszystko te amerykańskie formularze których nie mam (np. Form 3921) a jak wybieram opcje że uzupełnię sama to mnie pyta o rzeczy do których nie mam odnośników albo danych... tak wiec utknęłam. :wacko: Jestem zdana na łaskę doradcy podatkowego. Ale w następnym roku na pewno już pykne wszystko turbotaxem bo system jest super prosty jak się ma te amerykańskie formy pod ręka - rach ciach i po krzyku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie dostałem paczkę od księgowego, wiedziałem że dostanę po tyłku w tym roku, ale nie sądziłem ze będę musiał spuścić gacie do kostek i się schylić.  Myślałem że stracę kilkanaście tysięcy odliczeń - straciłem ponad 50k. Welcome back standard deduction! Podatek wyższy o 10k, no dobra, o 6k bo jakieś 500+ tutejsze wprowadził. Niech to szlag, gdzie się nie ruszę to finansuję czyjąś kampanie wyborczą.  Za bogaty żeby być beneficjentem, za biedny żeby siedzieć w kieszeni decydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie aż boje rozliczyć w tym roku, ale nie ma, zasiadam w tym tygodniu, bo czasu juz mało. @MeganMarkle jak tam turbotax Ci zadziałał?  ja tez musze wykupić w tym roku tylko wersje deluxe. Zadowolona bylas z premier? Nasza osoba od podatków pojechała na wycieczkę poza USA, wiec w tym roku sami chcemy sie rozliczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pelasia said:

Siup, wlasnie zauwazylam, ze my tez potrzebujemy premier. 

Mnie się mój nie przydał niestety... w sensie program jest fajny i w ogóle ale mojego przypadku nie ogarnął :( przez to że mam po ojcu udziały w jego firmie - nic że to mała firma, udziałów tylko 5% - podpadam pod jakieś przepisy o foreign corporation ownership (bo w rękach całej rodziny jest ponad 10%) i masę jakichś dosclosures muszę zrobić, masakra... nasza doradca podatkowy od razu wystąpił o extention do IRS bo długo się będziemy w to bawić teraz. Zdołowałam się. Mam nadzieje że dostaniemy to extention bo inaczej jesteśmy w czarnej dupie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vlade napisał:

Myślałem że stracę kilkanaście tysięcy odliczeń - straciłem ponad 50k. Welcome back standard deduction! Podatek wyższy o 10k, no dobra, o 6k bo jakieś 500+ tutejsze wprowadził.

Możesz wyjaśnić o jaki odpowiednik 500+ chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ditter napisał:

Możesz wyjaśnić o jaki odpowiednik 500+ chodzi?

Child Tax Credit. Niby wcześniej też był, ale o połowę mniejszy niż w 2018 i dodatkowo obniżany powyżej 110k dochodu (wspólnego małżeństwa) do zera powyżej 130k. Teraz jest 2k na dziecko i limit dochodu jest podniesiony do 200k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...