Skocz do zawartości

GC. Pierwsze przekroczenie granicy


dpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam pytanie dotyczące pierwszego przekroczenia granicy. Zakładając wygranie zielonej karty w loterii ile jest czasu na pierwszy wyjazdu do USA od rozmowy/otrzymania dokumentu (?). Gdzieś na internecie przeczytałem że jest to 6 miesięcy od wydania GC. I czy ewentualny wyjazd w celu "aktywacji" i powrót do Polski by pozamykać wszystkie sprawy jest możliwy do zrealizowania? (ktoś może tak zrobił?)

Ogólnie chodzi mi by zdążyć ukończyć studia i obronić tytuł magistra w Polsce.  Jeśli dobrze rozumiem zgłoszenia do następnej loterii, o ile się odbędzie, będą 10.2018. Następnie wyniki w maju 2019 roku i następny rok (10.2019 - 09.2020) na rozmowy w ambasadach. Obronę zakładam w lipcu 2020 roku więc wszystko może idealnie się zazębić ale też, zakładając 6 miesięcy na wyjazd, deadline może wypaść na początku 2020.

Trochę to zagmatwane ale wyjazd od razu po zakończeniu studiów byłby chyba najbardziej optymalny czasowo no i nie chcę tracić okazji wzięcia udziału w być może ostatniej loterii wizowej :)

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na forum i czytam od czasu do czasu pewnie od jakiś 2 lat. Chciałem się tylko upewnić. Nawet  dziś użyłem wyszukiwarki i znalazłem na szybko w wątku z DV-2019 że ktoś miał rozmowę w grudniu i deadline był do maja następnego roku. O ile dobrze rozumiem czas ten liczy się od wydania dokumentu, ale ile mija od rozmowy do jego wydania ? Czy zawsze jest to ok. 2-3 tygodnie ? Jest to jakoś określone w przepisach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dpiotr napisał:

Zaglądam na forum i czytam od czasu do czasu pewnie od jakiś 2 lat. Chciałem się tylko upewnić. Nawet  dziś użyłem wyszukiwarki i znalazłem na szybko w wątku z DV-2019 że ktoś miał rozmowę w grudniu i deadline był do maja następnego roku. O ile dobrze rozumiem czas ten liczy się od wydania dokumentu, ale ile mija od rozmowy do jego wydania ? Czy zawsze jest to ok. 2-3 tygodnie ? Jest to jakoś określone w przepisach ?

Czas liczy sie od daty badan lekarskich o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/16/2018 at 11:38 AM, dpiotr said:

Zaglądam na forum i czytam od czasu do czasu pewnie od jakiś 2 lat. Chciałem się tylko upewnić. Nawet  dziś użyłem wyszukiwarki i znalazłem na szybko w wątku z DV-2019 że ktoś miał rozmowę w grudniu i deadline był do maja następnego roku. O ile dobrze rozumiem czas ten liczy się od wydania dokumentu, ale ile mija od rozmowy do jego wydania ? Czy zawsze jest to ok. 2-3 tygodnie ? Jest to jakoś określone w przepisach ?

Tak z opisu ten ktoś kto miał rozmowę to chyba ja, wiec się wypowiem :P 

rozmowa była 8.12, badania chyba zrobiliśmy jakoś 22.11 i od tej ostatniej daty potem liczy się pół roku (180dni), w związku z czym wizę na wjazd do usa mieliśmy ważna do 17.05 jakoś...

jak masz jeszcze jakieś pytania to wal na priv, chętnie odpowiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Dnia 29.08.2018 o 00:17, MeganMarkle napisał:

Tak z opisu ten ktoś kto miał rozmowę to chyba ja, wiec się wypowiem :P 

rozmowa była 8.12, badania chyba zrobiliśmy jakoś 22.11 i od tej ostatniej daty potem liczy się pół roku (180dni), w związku z czym wizę na wjazd do usa mieliśmy ważna do 17.05 jakoś... 

jak masz jeszcze jakieś pytania to wal na priv, chętnie odpowiem... :)

w takim razie pytanie z ciekawości - ile czasu od wylosowania w loterii ma się na rozmowę i badania? Maksymalnie, gdy chce się to opóźnić jak najdłużej? W Twoim wypadku był to mniej więcej równy rok od wyników, które są w maju. Da się to jeszcze opóźnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, georg700 napisał:

w takim razie pytanie z ciekawości - ile czasu od wylosowania w loterii ma się na rozmowę i badania? Maksymalnie, gdy chce się to opóźnić jak najdłużej? W Twoim wypadku był to mniej więcej równy rok od wyników, które są w maju. Da się to jeszcze opóźnić?

Wydawanie wiz kończy się z dniem 30września. Sprawa jest taka czy gdy opóźniasz rozmowę ta wiza na Ciebie czeka. Co innego gdy musisz donieść brakujący dokument. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...