Skocz do zawartości

interview z adwokatem - obywatelstwo


merto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Czy ktoś wie jak odbywa się spotkanie, kiedy idziemy na interview z adwokatem ? Oczywiście znam wiele przykładów kiedy ludzie szli sami. Interesuje mnie, czy na pytanie oficera odpowiadamy sami, czy może adwokat, czy też wspólnie ustalamy odpowiedź ? Jak jest wtedy funkcja adwokata na samym spotkaniu już.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi firma przysłała adwokata na interview o zieloną kartę. Generalnie jego zadanie było "pilnować" oficera aby nie zadał, żadnego "tricky question" (typu z podwójnym przeczeniem itp). Jak nie pamiętałem dokładnej daty  i POE ostatniego wjazdu do USA to mi wyszukał w papierach i podpowiedział. Poza tym nie robił nic. Na wszystkie pytania odpowiadałem sam - to samo dotyczyło członków mojej rodziny (byliśmy razem na takim grupowym interview). On na początku przedstawił formę z pełnomocnictwami  - to jeszcze coś co zrobił. Poza tym siedział w kącie cicho. Pewnie jak bym się zawahał przy którymś z pytań typu "Czy planujesz dokonać szpiegostwa przemysłowego? Czy planujesz dokonać aktu teroryzmu? Czy planujesz rozpowszechniać narkotyki? Czy planujesz pracować w prostytucji?" to zapewne udzieliłby mi pomocy prawnej podczas tego interview. Jakoś znałem odpowiedzi na te i podobne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój adwokat się wrócił sam na interfejs. Jego zadaniem jest pilnować żeby oficer przestrzegał prawa zadając pytania. Nie odezwał się wcale, potem przysłał czek, dobra fucha. 

Podobno adwokat źle wpływa na pytajacych bo ich usztywnia, bardziej się pilnują żeby nie palnac czegoś niezgodnego z prawem. Bez niego są bardziej wyluzowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agatenka napisał:

Z czystej ciekawości pytam - po co komuś adwokat na interview? 

O zielona kartę (przez malzenstwo) jak najbardziej zrozumiem  (czasami pewnie za kolorowo nie jest gdy chca udowodnić oszustwo) no ale na obywatelstwo? 

Tutaj masz  trochę odpowiedzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...