Skocz do zawartości

Orlando, praca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani :)

od 12 listopada będę mieszkać już na stałe w Altomonte Springs (k. Orlando) i mam do was pytanie. Jak wy szukaliście pracy? Jedyny problem jaki mam to jest taki, że chce znaleźć szybko prace na dwa miesiące (oczywiście na dłużej jak będzie możliwość hehe) bo w styczniu biorę ślub z Amerykaninem i wiadomo pieniążki się przydadzą :)  Będę  legalnie na terenie stanów (wiza narzeczeńska) ale nie mam jeszcze zezwolenia na prace.. co utrudnia mi zdanie.. Macie jakieś rady? A może jakaś propozycje pracy?

lnie na terenie stanów (wiza narzeczeńska) ale nie mam jeszcze zezwolenia na prace.. co utrudnia mi zdanie.. Macie jakieś rady? A może jakaś propozycje pracy?

I tak na marginesie, czy dużo jest Polaków w tamtych rejonach? :D Facebokowa grupa Polaków z Orlando nie za bardzo jest aktywna..a Chciałabym mieć kontakt z rodakami. 

Pozdrawiam Serdecznie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Werkaaa napisał:

Hej kochani :)

od 12 listopada będę mieszkać już na stałe w Altomonte Springs (k. Orlando) i mam do was pytanie. Jak wy szukaliście pracy? Jedyny problem jaki mam to jest taki, że chce znaleźć szybko prace na dwa miesiące (oczywiście na dłużej jak będzie możliwość hehe) bo w styczniu biorę ślub z Amerykaninem i wiadomo pieniążki się przydadzą :)  Będę  legalnie na terenie stanów (wiza narzeczeńska) ale nie mam jeszcze zezwolenia na prace.. co utrudnia mi zdanie.. Macie jakieś rady? A może jakaś propozycje pracy?

lnie na terenie stanów (wiza narzeczeńska) ale nie mam jeszcze zezwolenia na prace.. co utrudnia mi zdanie.. Macie jakieś rady? A może jakaś propozycje pracy?

I tak na marginesie, czy dużo jest Polaków w tamtych rejonach? :D Facebokowa grupa Polaków z Orlando nie za bardzo jest aktywna..a Chciałabym mieć kontakt z rodakami. 

Pozdrawiam Serdecznie! ;)

Proponuje wziac slub, wystapic o EAD i szukac pracy tak jak kazda inna normalna osoba. Zaczynanie pobytu w US od lamania prawa to marny pomysl a jak sly pisze - ICE zrobi wjazd i przed deportacja - jako ze nie bedziesz malzonka - nic Cie nie uratuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze zdaje sobie z tego sprawę, ze jest to ryzykowne. Ale nie oszukujmy się praca jest ważna. ;) w Chicago bez najmniejszego problemu znajdzie się prace, nawet bez pozwolenia. Nie wiem jak jest na Florydzie, i dlatego pytam, was Polaków. Miałam nadzieje, że jesteście równie pomocni jak Polonia w Chicago ;) A jeśli chodzi o moje pozwolenie, wiem że mogę się o nie ubiegać teraz i będę je miała przez 3 miesiące, dlatego zaczynam już szukać i interesować się tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o pozwolenie, wiem że mogę o nie złożyć aplikacje teraz, ale kiedy je dostane, nie mam zielonego pojęcia. Dlatego chcę się rozejrzeć i zobaczyć czy są jakieś propozycje pracy, i może jak wy szukaliście pracy. ;) bez hejtu, bo ja doskonale wiem co robię. Opcja siedzenia na tyłku przez 3 miesiące nie wchodzi w gre ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowa na forum, więc mogłaś nie zauważyć, że to nie jest giełda ogłoszeń o nielegalną pracę, nikt tu Ci też nie będzie doradzał, jak się zatrudnić nielegalnie w USA. Opcja siedzenia na tyłku przez 3 mce nie wchodzi w grę, ale opcja skasowania wizym deportacji, kilkuletniego zakazu wjazdu do USA, małżeństwa korespondencyjnego już jak najbardziej tak? Zastanów się, czy gra jest warta świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...