Skocz do zawartości

obywatelstwo, wiza turystyczna..co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zostaniesz obywatelem, to od razu będziesz mógł złożyć papiery o zieloną kartę dla żony. Zorientujcie się, co potrzeba, bo może będziecie mogli już zacząć je wypełniać, jak żona jest jeszcze u Ciebie. Potem ona wraca do Polski, proces się toczy, a ona w międzyczasie będzie mogła do Ciebie przylatywać na turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Po konsultacjach z prawnikiem podjelismy decyzje, ze zona wraca do Polski przed koncem wizy.

Mam w związku z tym jeszcze pytanie do Was :

1. Czy zona nie bedzie miala problemu mnie odwiedzić na podczas trwania procesu ? bo prawnik juz nie byl taki optymistyczny w tej kwestii

2. Czy można złożyć aplikacje o zielona karte przez konsulat w Polsce w momencie kiedy zona jest na wizie turystycznej u mnie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi ten prawnik?  Bo ludzie z forum latali do żon, mężów i było ok. Obojętnie czy masz złożona aplikacje czy nie zawsze trzeba pokazać że się wraca na czas. 

Niczego przez Konsulat się nie składa a wysyła do urzędu imigracji na terenie USA

Poczytaj rządowe strony o tym plus to forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cześć wszystkim,

Ja mam podobną sytuację i bardzo proszę o poradę, czy jest możliwość abym przyjechała w odwiedziny do rodziny w USA.

Moja sytuacja: Dawno temu miałam zieloną kartę załatwianą przez moją mamę która mieszka na stałe w USA, lecz ze względu na to że nie przyjeżdżałam na czas (raz na rok), po kilku latach wypełniłam formularz rezygnacji z zielonej karty i rok temu dostałam wizę turystyczną. W między czasie poznałam w Polsce mojego obecnego męża, który ma dwa obywatelstwa (amerykańskie i polskie, jest polakiem z pochodzenia). Ślub mielismy w Polsce, planujemy tu mieszkać na stałe, jednak chciałabym mieć możliwość odwiedzać rodzinę moją i jego w USA. Nie chcemy więc rozpoczynać procedury stałego pobytu z uwagi na to że moim mężem jest amerykanin. Chcielibyśmy razem wyjechać do USA w odwiedziny, na wakacje. Teraz pytanie, czy ja mogę ubiegać się o wizę turystyczną mając zmienione nazwisko oraz stan cywilny, gdzie ślub wzięłam z amerykaninem?

Do tej pory starałam się o wizę turystyczną 3 razy i za każdym razem ją otrzymałam (2 razy jako dziecko, raz w zeszłym roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alicja Polak napisał:

Do tej pory starałam się o wizę turystyczną 3 razy i za każdym razem ją otrzymałam (2 razy jako dziecko, raz w zeszłym roku).

A ta wiza co dostalas rok temu juz jest niewazna? Niby po zawarciu zwiazku malzenskiego zaleca sie zeby wyrobic nowa, ale niekazdy ja wyrabia i podrozuje z nowym paszportem, starym paszportem z wiza i aktem slubu. Mozesz normalnie sie ubiegac o wize, obywatelstwo Twojego meza nie ma raczej nic do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merto: strasznie kombinuje, jak na moje. Prawo i procedury wizowe stanowią jasno,co trzeba zrobić. Forum - kopalnia wiedzy, tylko trzeba wyszukać wątki i poczytać. Bez prawników, a jedynie z pomocą forum jestem ku końcowi swojego procesu. Dla władz liczy się każde przesiedzenie wizy i to, co w danej kategorii wizowej jest nielegalne. Każda przeginka prawna zwiększa ryzyko odmowy wizy.

Alicja: Formalnie nie jest czynnikiem zmniejszającym. Ale z matką w US i mężem z US raczej będą to krótkie wizy. Zrzeczenie się GC.... nieczęste, fiu fiu. Ludzie z forum latami czekają na ten plastik, łzy wylewają, a tu taka decyzja.  Pamiętam kolegę Litwina, który pociął swoją GC nożyczkami na imprezie akurat w momencie, kiedy ja przegrałam loterię. Dobrze, że byli inni ludzie obok :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...