Skocz do zawartości

Przesiadka w Amsterdamie


Rekomendowane odpowiedzi

Wraz ze znajomymi kupilismy 4 bilety na trasie VIE-LAX z przesiadka w AMS i czasem 0h55min na ową przesiadkę.

Wszystko na jednym bilecie KLM, we wszystkie strony.

Wszystko w teorii wyglada fajnie, ale co jesli samolot z VIE-AMS sie spozni, albo nie wiem - nie zdazymy dojsc do bramki, zgubimy sie, czy inny wuj - tym samym spoznimy sie na lot do LAX?
Co wtedy?

Ponadto jak wyglada procedura przesiadki?
Kiedy przechodze kontrole paszportowa?
Wysiadam w AMS wychodze z samolotu i... co teraz? Dokad mam sie kierowac, wiem juz z jakiej bramki odlatuje? Mam to na bilecie? Czekaja mnie jakies kontrole? Co z bagazem podrecznym? Beda mi znow wazyc i sprawdzac? (Walizka 10KG) 

Wybaczcie, ale pierwszy raz lece z przesiadka i sam nie wiem jak to ugryzc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wysiadasz w AMS I poniewwaz opuszczasz strefe Schengen musisz isc do odprawy. AMS to spore lotnisko i zeby zdazyc to trzeba dymac z buta zwawo. Gdy dojdziesz do okienek odprawy paszportowej to z lewej (?) strony bedzie "sciezka expresowa" dla tych ktorzy maja malo czasu do odlotu. Teraz nie pamietam czy tam jest monitor z lotami ktore sa wpuszczone na express line czy stoi tam czlowiek I wola. W kazdym razie rozejrzyj sie za tym szybkim okienkiem i tam lec, pokazesz board Pass gosciowi I on bedzie wiedzial czy Cie wpuscic. Po odprawie zasuwasz na Terminal z ktorego odlatuja samoloty do USA, dawno tam nie bylem ale ostatnio caly terminal (5?) byl wydzielony dla lotow do USA I na poczatku bedzie kontrola bezpieczenstwa, chyba najdurniejsza ze wszystkich lotnisk. W kazdym razie, znow historia sie powtarza, krzyczysz ze masz malo czasu i tam tez jesli trzeba to Cie wezma poza kolejka, ktora tam jest tez spora. Podrecznym (waga, rozmiary) juz nikt nie bedzie sie zajmowal tylko go zeskanuja przy wejsciu.

Jesli nie zdazysz z powodu opoznienia samolotu to linia lotnicza bedzie Cie musiala upchnac do innego samolotu, to ich problem. Moze Ci to zmienic caly rozklad jazdy i miejsca kolejnych przesiadek.

Wesolych lotow!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bloczek2 napisał:

Wraz ze znajomymi kupilismy 4 bilety na trasie VIE-LAX z przesiadka w AMS i czasem 0h55min na ową przesiadkę.

Wszystko na jednym bilecie KLM, we wszystkie strony.

Wszystko w teorii wyglada fajnie, ale co jesli samolot z VIE-AMS sie spozni, albo nie wiem - nie zdazymy dojsc do bramki, zgubimy sie, czy inny wuj - tym samym spoznimy sie na lot do LAX?
Co wtedy?

Ponadto jak wyglada procedura przesiadki?
Kiedy przechodze kontrole paszportowa?
Wysiadam w AMS wychodze z samolotu i... co teraz? Dokad mam sie kierowac, wiem juz z jakiej bramki odlatuje? Mam to na bilecie? Czekaja mnie jakies kontrole? Co z bagazem podrecznym? Beda mi znow wazyc i sprawdzac? (Walizka 10KG) 

Wybaczcie, ale pierwszy raz lece z przesiadka i sam nie wiem jak to ugryzc.
 

Prosto.

Bagaz nadajesz w Wiedniu i odbierasz w Californii.

W AMS wysiadasz z samolotu, idziesz do najblizszego monitora i patrzysz z jakiej bramki odlatuje samolot do LAX (np. F5).

Patrzysz na znaki i - w naszym przykladzie - kierujesz sie na F gates.

Po drodze przechodzisz kontrole paszportowa.

Wsiadasz  do samolotu do LAX.  55 minut ba amsterdam wystarczy, jesli bedzie opóźnienie z Wiednia, wysla Cie nastepnym samolotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andyopole napisał:

. Po odprawie zasuwasz na Terminal z ktorego odlatuja samoloty do USA, dawno tam nie bylem ale ostatnio caly terminal (5?) byl wydzielony dla lotow do USA I na poczatku bedzie kontrola bezpieczenstwa, chyba najdurniejsza ze wszystkich lotnisk.

On leci do LAX KLM-em, wybiorcza "kontrola" jest przy bramce, lub jej nie ma wcale. To tylko Delta odstawia show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

A podreczny bagaz czesto zabieraja do luku? Chce wykorzystac te 10kg walizeczke i wpakowac do schowka w samolocie, jesli okaze sie ze np. nie ma miejsca, to co - czekam na stewardesse i ona mi wystawia pokwitowanie i zabieraja do luku, czy tu jeszcze jest jakas inna historia?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bloczek2 napisał:

Dziekuje!

A podreczny bagaz czesto zabieraja do luku? Chce wykorzystac te 10kg walizeczke i wpakowac do schowka w samolocie, jesli okaze sie ze np. nie ma miejsca, to co - czekam na stewardesse i ona mi wystawia pokwitowanie i zabieraja do luku, czy tu jeszcze jest jakas inna historia?  

Na interkontynentalnych lotach to sie praktycznie nie zdaza. To nie Ryanair :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli reasumujac:

Wychodze w AMS, szukam na tablicy gejtu z moim lotem, lece szybko jak sie da, i jak ktos bedzie probowal mnie zatrzymac to mam machac na lewo i prawo boarding passem krzyczac, ze i don't have time, i've only 50 minutes for the connection i tyle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rzecze1 napisał:

On leci do LAX KLM-em, wybiorcza "kontrola" jest przy bramce, lub jej nie ma wcale. To tylko Delta odstawia show.

Nawet jesli kupil bilet w KLM to moze sie okazac ze leci maszyna Delty, trzeba by sprawdzic zeby sie upewnic. Jesli lece tamta trasa to zawsz kupuje w KLM bo zazwyczaj maja nieco taniej a I tak lece Delta a KLM tylko AMS-WAW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rzecze1 napisał:

Na interkontynentalnych lotach to sie praktycznie nie zdaza. To nie Ryanair :)

Zdarza zdarza. Jesli przyjdzie na Gate pozno a samolot pelny to mu zabiora przy wejsciu do samolotu, wydrukuja pasek, przylepia do walizki i tyle ja bedzie widzial. Przerabialem nieraz I w WAWie i w Kanadzie tez. Stewardesa z Lufthansy chodzila w Vancouver BC po ludziach jeszcze przed wsiadaniem i prosila zeby kto moze oddal podreczny pod poklad.

 

edit: Przewoznicy teraz maja miejsce pod pokladem bo nie wozi sie po dwie walizki jak kiedys a jedna. Gdy nie ma cargo pod dostatkiem to tam miejsca jest w p...du. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

Nawet jesli kupil bilet w KLM to moze sie okazac ze leci maszyna Delty, trzeba by sprawdzic zeby sie upewnic. Jesli lece tamta trasa to zawsz kupuje w KLM bo zazwyczaj maja nieco taniej a I tak lece Delta a KLM tylko AMS-WAW.

Fakt, kiedys do LAX latal tylko KLM, ale teraz Delta ma ten popoludniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...