Jump to content

Recommended Posts

Witam. Od zawsze moim marzeniem jest zamieszkać w USA. Byłem już tam parę razy i za każdym razem od nowa zakochiwałem się w tym miejscu. Kończę liceum. Czeka mnie egzamin dojrzałości i na końcu wybór uczelni oraz kierunku w jakim chce iść w swoim życiu. Więc przychodzę do was z pytaniem " Jakie zawody są , lub prawdopodobnie będą poszukiwane w USA? " Wiem , że nie jesteście wróżkami , ale tak z doświadczenia albo podsyłając jakiś link. Dodam tylko że jestem bardziej humanistą. W jakim kierunku polecacie iść aby mieć łatwiejszą drogę ? Myślałem o HR,PR,Dziennikarstwie i Marketingu.

Adobe_Post_20190128_003130.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jezeli na serio chcesz przyjechac do USA po zakonczeniu studiow (co radze, bo w USA to ogromne koszta) to niestety unikaj humanistyki. (Sorry. Sama jestem humanistka.)  IT, finanse, accounting, data science - tak. Dziennikarstwo, marketing - nie. Zwlaszcza nie dziennikarstwo. Tutejsi po tych studiach pracy nie maja. 

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że jeśli chodzi o wybór kierunku studiów dla humanisty, który mógłby dać szanse na robotę w USA to kognitywistyka. Jednak nie oszukujmy się, sam łysy fakt skończenia studiów w PL czy gdziekolwiek indziej pracy w USA nie daje... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...