Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zawarciu związku małżeńskiego z Amerykaninem poza granicami kraju i braku zarejestrowania owego małżeństwa w Polsce (wiem, że nie ma takiego obowiązku), mogę wyrobić sobie nowy paszport w Polsce na nazwisko panieńskie? Czy może koniecznie muszę rejestrowac małżeństwo i wyrabiać paszport na nowe nazwisko?

(Do podróży międzynarodowych można używac paszportu z panieńskim nazwiskiem, nawet już po uzyskaniu GC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelasia napisał:

Możesz sobie wyrobić na panieńskie. 

Dziękuję. A czy nie będzie problemu z powrotem do USA? Gdy wlece na starym paszporcie z innym numerem, niż mój nowy paszport wyrobiony w Polsce podczas mojego pobytu tam? Czy będę musiała gdzieś to zgłosić? I wyrobić nowa eTA do Kanady na nowy paszport? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eTA do Kanady jest przywiązana do paszportu - konieczne będzie nowe. Nie będzie problemów w USA z wlotem na inny numer - na granicy identyfikują Ciebie po numerze Zielonej Karty (np. jak masz Global Entry do Zielonej Karty to nawet paszportu nie okazujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

eTA do Kanady jest przywiązana do paszportu - konieczne będzie nowe. Nie będzie problemów w USA z wlotem na inny numer - na granicy identyfikują Ciebie po numerze Zielonej Karty (np. jak masz Global Entry do Zielonej Karty to nawet paszportu nie okazujesz)

Dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej kłopotów będziesz miała jak zarezerwujesz samolot na to samo nazwisko co masz w paszporcie. Liniom lotniczym będziesz okazywała paszport. Jedynie linii lotniczej, która będzie Ciebie wiozła za ocean będziesz musiała okazać zieloną kartę dodatkowo do paszportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...