Skocz do zawartości

pies w samolocie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Czy wiecie może jak przetransportować psa samolotem do USA? To jest duży pies, do transportera się nie zmieści (Amik jest bernardynem). Czy to jest w ogóle możliwe i ile kosztuje? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia. Sprawa nie jest pilna, ale trzeba kupić wcześniej bilety, żeby były w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dinozaur napisał:

Witajcie :) Czy wiecie może jak przetransportować psa samolotem do USA? To jest duży pies, do transportera się nie zmieści (Amik jest bernardynem). Czy to jest w ogóle możliwe i ile kosztuje? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia. Sprawa nie jest pilna, ale trzeba kupić wcześniej bilety, żeby były w miarę tanie.

Jest - jak Sly napisał - kontaktuj się z linią - niektóre psów nie zabierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pies ma czip, ale paszportu jeszcze nie. Wiem, że psie paszporty i wymagane szczepienia załatwia się w wybranych placówkach weterynaryjnych.

Najbardziej problematyczny jest jednak sam lot. Duże psy często można przewozić jedynie drogą cargo, w luku bagażowym. To troche przerażające i dla psa i dla właściciela. Pewnie sporo osób wyprowadzających się na stałe do USA jakoś zabrało ze sobą swojego pupila, więc za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
On 3/23/2019 at 4:50 AM, Dinozaur said:

Tak, pies ma czip, ale paszportu jeszcze nie. Wiem, że psie paszporty i wymagane szczepienia załatwia się w wybranych placówkach weterynaryjnych.

Najbardziej problematyczny jest jednak sam lot. Duże psy często można przewozić jedynie drogą cargo, w luku bagażowym. To troche przerażające i dla psa i dla właściciela. Pewnie sporo osób wyprowadzających się na stałe do USA jakoś zabrało ze sobą swojego pupila, więc za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję.

Zapytaj w Lufthansie. Mój szef przeprowadzał się niedawno z Singapuru do US i zależało mu, żeby pies podróżował z nim w kabinie w nie w luku bagażowym a podobno taka możliwość jest tylko w Lufie. I faktycznie udało się mimo, że musiał chyba z 3 czy 4 przesiadki mieć (leciał z Singapuru przez Europę do USA). Coś za coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 o 03:10, MeganMarkle napisał:

Zapytaj w Lufthansie. Mój szef przeprowadzał się niedawno z Singapuru do US i zależało mu, żeby pies podróżował z nim w kabinie w nie w luku bagażowym a podobno taka możliwość jest tylko w Lufie. I faktycznie udało się mimo, że musiał chyba z 3 czy 4 przesiadki mieć (leciał z Singapuru przez Europę do USA). Coś za coś

Dziękuję za odpowiedź. Przekażę na pewno tę informację zainteresowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w ogóle za wszystkie Wasze odpowiedzi. To nie jest mój wyjazd i piesek, ale bliska osoba prosiła mnie kiedyś, żeby popytać gdzie mogę, bo jest przerażona lukiem bagażowym dla swojego zwierzaka. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 30.12.2019 o 12:28, Dinozaur napisał:

Dziękuję w ogóle za wszystkie Wasze odpowiedzi. To nie jest mój wyjazd i piesek, ale bliska osoba prosiła mnie kiedyś, żeby popytać gdzie mogę, bo jest przerażona lukiem bagażowym dla swojego zwierzaka. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!

 

nie wiem czy sprawa dalej aktualna ale może komuś innemu się przyda.

Istnieje coś takiego jak emotional support animal. Jeśli wykażesz, ze potrzebujesz takiego zwierzaka to można za darmo zabrać go ze sobą na pokład samolotu, ale tylko na lotach wewnątrz oraz bezpośrednio do/z. Słyszałem ze można to wyrobić nawet poprzez internetowy wywiad z lekarzem za ok 100$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Nexusidlo napisał:

Istnieje coś takiego jak emotional support animal. Jeśli wykażesz, ze potrzebujesz takiego zwierzaka to można za darmo zabrać go ze sobą na pokład samolotu, ale tylko na lotach wewnątrz oraz bezpośrednio do/z. Słyszałem ze można to wyrobić nawet poprzez internetowy wywiad z lekarzem za ok 100$.

 

https://www.washingtonpost.com/transportation/2020/01/22/department-transportation-proposes-ban-emotional-support-animals-planes/

 

Nie mogę się doczekać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...